رئیس اداره تحقیقات نیویورک از جیگ معاون دادستان ایالات متحده استفاده کرده است.

رئیس اداره تحقیقات نیویورک از جیگ معاون دادستان ایالات متحده استفاده کرده است.


رئیس اداره تحقیقات شهر چند روز پس از انتشار گزارشی از سوی اداره وی مبنی بر سوء استفاده از منابع عمومی برای مبارزات انتخاباتی ناموفق ریاست جمهوری و زندگی خصوصی خانواده اش ، عازم پست معاون دادستان کل شد.

DOJ چهارشنبه اعلام کرد که مارگارت گارنت ، کمیسر DOI ، از سال 2018 به عنوان معاون دادستان کل دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک خدمت می کند. او در 10 نوامبر از سمت خود کناره گیری می کند و معاون اول کمیسر ، دانیل کورت ، به عنوان سرپرست کمیسیون خدمت می کند.

علیرغم قوانین واضح برای جلوگیری از استفاده از منابع ، DOI هفته گذشته گزارشی 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله در مورد ادعاهای پرداخت مالیات دهندگان شهری در حدود 320،000 دلار از هزینه های دفاعی شهردار در مبارزات انتخاباتی کوتاه مدت ریاست جمهوری در سال 2019 منتشر کرد. در مورد فعالیت های سیاسی

گارنت هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی برای انتشار این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی ندارد ، یا حکومتداری خوب نیست ، یا هر دو.”

این تحقیقات همچنین تعدادی از تخلفات اخلاقی مربوط به اطلاعات امنیتی شهردار را فاش کرد. در این گزارش آمده است که افسران شرح داده شده به دخترش کمک کردند تا اسباب کیارا را جابجا کند ، پسرش را به دانته ییل (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً به شغل خود در Bro Bro Clin بردند.

د بلاسیو تا کنون به دلیل نقض اخلاق که می تواند دوره شایعه دولت وی را مختل کند ، از بازپرداخت پول به شهر خودداری کرده است. این بر عهده هیئت منافع تضاد است که تصمیم بگیرد آیا د بلاسیو مجبور می شود 319،794.20 دلار را که برای هزینه های سفر خود در دوران ریاست جمهوری هزینه کرده است به شهر بازپرداخت کند.

به گفته سخنگوی مطبوعاتی د بلاسیو ، این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی درخواست تجدید نظر می کند ، اما تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو گفت که او و خانواده اش با نیازهای امنیتی خاصی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی کردند.

“وقتی به عنوان شهردار به در می روم. بلاسیو روز چهارشنبه به رسانه ها گفت: من نمی دانم پروتکل امنیتی چیست. “من نمی دانم رویکرد تاریخی چیست. تصور می کردم می دانستم که پس از اتفاقی که برای دیگر شهرداران رخ داد ، این اتفاق می افتد. ”

او به برایان لهر از WNYC گفت که این گزارش به طرز باورنکردنی نادرست و ناعادلانه است.

گزارش DOI ، که منکر این بود که رئیس حراست شهردار ، بازرس NIPD ، هوارد ردموند ، تلفن را خراب کرده و از گزارش دادن آن خودداری کرده است ، می تواند عواقب مجرمی داشته باشد. گارنت هفته گذشته گفت که رفتار ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شده است.

گارنت پس از اخراج دو بلاسیو ، کمیسر سابق مارک پترز ، به DOI پیوست. پیترز بعداً در یک تماس تلفنی به شهردار گفت که تحت فشار قرار گرفته است تا گزارش های منتقدانه دولت بلاسیو را منتشر نکند و به اعضای شورا گفت که “من را متهم به” تلاش برای سرنگونی “دولتش کرده است.” او به من گفت که قصد دارد اکنون معاشرت کنید. “

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در زمان آشفتگی و بحران” با DOI درگیر بوده است و تنها نامزدهای D’Blazio را پذیرفته است به شرطی که به من اجازه دهد از اختیارات قانونی DOI استفاده کنم که فقط توسط مستقل من هدایت می شود. تصمیم حرفه ای “

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، وی قبلاً به مدت 12 سال به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده در DOJ کار می کرد ، گاهی اوقات بعنوان رئیس دادگاه تجدیدنظر و رئیس واحد خشونت و جنایت سازمان یافته.

ویلیامز گفت خوشحال است که گارنت را به وزارت دادگستری بازگرداند.

مارگارت یک وکیل محبوب در ایالات متحده است. وی در بیانیه مطبوعاتی خود گفت که در دوران حضورش در دفتر ، وی مهمترین تحقیقات و تعقیب را در این اداره انجام داده و به بیشمار (دستیار وکیل ایالات متحده) مشاوره داده است. “شکی نیست که سومین حرفه وی در خدمات عمومی حرفه معاون وکیل برجسته آمریکایی خواهد بود.”

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دستیار دادستان کل ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی این دفتر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *