رئیس امنیت جهانی TikTok در بحبوحه رسوایی اطلاعات کاربران ایالات متحده از سمت خود کناره گیری می کند


افسر ارشد امنیت جهانی (CSO) از سمت خود کناره گیری می کند و به سمت یک نقش مشاوره استراتژیک می رود. تغییر کابینه رولاند کلوتیر به دنبال نگرانی ها در مورد مدیریت این شرکت با داده های کاربران در ایالات متحده است. TikTok خاطرنشان کرد که کارمندان خارج از کشور می توانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند، علیرغم نیاز به “کنترل های امنیت سایبری قوی و مجوز” از تیم امنیتی ایالات متحده.

Cloutier مشاوری در مورد تأثیر تجاری برنامه های امنیتی و اعتماد TikTok خواهد بود. کیم آلبارلا، رئیس ریسک امنیتی، فروشنده و تضمین مشتری در TikTok، تیم‌های امنیتی جهانی این شرکت را به طور موقت رهبری خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت Xu Zichu به کارکنان TikTok نوشت: «بخشی از رویکرد در حال تحول ما کاهش نگرانی‌ها در مورد امنیت داده‌های کاربر در ایالات متحده بوده است، از جمله ایجاد یک بخش مدیریت داده‌های کاربر جدید در ایالات متحده برای TikTok. «این یک سرمایه‌گذاری بزرگ در شیوه‌های حفاظت از داده‌های ما است، و همچنین در حال تغییر دامنه نقش افسر ارشد امنیت جهانی است. سازمان اجتماعی از ۲ سپتامبر اجرایی می شود.

سخنگوی TikTok گفت روزنامه وال استریت کلوتیر بر تیم جدیدی که داده‌های کاربران را در ایالات متحده مدیریت می‌کند، نظارت نداشت. این بخش مستقیماً به Chew گزارش می دهد. یک سخنگوی گفت که خروج کلوتیر هیچ ارتباطی با نگرانی قانونگذاران در مورد امنیت داده های ایالات متحده ندارد و این تغییر برای چندین ماه در حال انجام است.

ماه گذشته، این گزارش گزارش داد که مهندسان مستقر در چین در شرکت مادر TikTok، ByteDance، حداقل از سپتامبر گذشته تا ژانویه در موارد متعدد به داده‌های غیرعمومی کاربران TikTok ایالات متحده دسترسی داشتند. TikTok گفت اکنون تمام داده های کاربران ایالات متحده را در سرورهای ابری Oracle واقع در این کشور ذخیره می کند و در تلاش است تا این داده های خصوصی را از سرورهای خود حذف کند. چیو در نامه ای به گروهی از سناتورهای جمهوری خواه در این ماه، بر رسیدگی به “هر گونه تردید در مورد امنیت داده های کاربران آمریکایی” تمرکز کرد.

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر، انتخاب شده است. برخی از داستان های ما حاوی پیوندهای وابسته هستند. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته دریافت کنیم.

لینک منبع