راجر فدرر پاسخ داد که آیا قصد دارد پس از بازنشستگی به تنیس ادامه دهد یا خیر


راجر فدرر، ستاره تنیس سوئیسی، تایید کرد که بازنشستگی او از تنیس حرفه ای به معنای عدم حضور او در این مسابقه در آینده نیست. فدرر ۴۱ ساله پس از جام کبدی این هفته رسما بازنشسته خواهد شد.

و هنگام حضور در صبحانه بی بی سی، فدرر اصرار داشت که پس از این هفته به تنیس پشت نخواهد کرد. فقط می‌خواستم اجازه بدهم هواداران و افرادی که سال‌ها از من حمایت کردند و هنوز هم من را در سرتاسر جهان ببینند.

من عاشق این بازی هستم و به نوعی درگیر خواهم شد و فقط یک روح یا غریبه نخواهم بود و دیگر در اطرافم نخواهم بود.

فدرر: سه سال گذشته آسان نبود

پس از مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰، فدرر تحت عمل جراحی زانو قرار گرفت.

چند ماه بعد فدرر برای دومین بار تحت عمل جراحی زانو قرار گرفت. فدرر در مارس ۲۰۲۱ بازگشت، تنها پنج قهرمانی را انجام داد و بعداً تحت عمل جراحی سوم زانوی خود قرار گرفت. «سه سال گذشته حداقل بگویم سخت بوده است.

از زمانی که در ویمبلدون بازی کردم می‌دانستم که سال گذشته روی یخ خسته شده‌ام. سعی کردم برگردم اما محدودیتی برای کاری که می توانستم انجام دهم وجود داشت. فدرر اعتراف کرد: راستش را بخواهید، دیگر نمی توانم آن را باور کنم. فدرر همچنین اعتراف می کند که چند سال گذشته برای همسرش میرکا بسیار سخت بوده است.

“چند سال گذشته برای من سخت بوده است، اما فکر می‌کنم برای او سخت‌تر بوده است. او دیگر از تماشای من لذت نمی‌برد، با تمام صدمات. من به نوعی برای او متاسف شدم، این برای او یک آرامش است زیرا این فدرر افزود: اکنون تمام شده است.

فدرر در ابتدا قصد داشت در اواخر سال ۲۰۲۲ بازگردد. متأسفانه، او فقط برای بازی یک دبل در جام لیورپول بازگشت و سپس بازنشسته شد.