رانندگان تاکسی از شهر نیویورک می خواهند که معافیت بدهی بهتری ارائه دهد

رانندگان تاکسی از شهر نیویورک می خواهند که معافیت بدهی بهتری ارائه دهد


کمیسیون تاکسی و لیموزین روز جمعه از برنامه جدید تسکین بدهی خود به رانندگان دفاع کرد و گفت که قبلاً میلیون ها وام از کتاب ها را پس گرفته است. اما در یک شکایت شهرداری ، رانندگان گفتند شرایط ارائه شده توسط وام دهندگان همچنان به آنها اجازه می دهد با کمتر از حداقل دستمزد کار کنند.

طرح امداد تاکسی شهر برای کمک به رانندگان برای تجدید ساختار بدهی خود تحت شرایط مطلوب تر طراحی شده است. این شهر 20000 دلار به طلبکاران می دهد تا مبلغ رانندگان را کاهش دهند و سپس 9000 دلار دیگر به رانندگانی که پرداخت ماهانه آنها از 1500 دلار بیشتر است.

طی یک دهه گذشته ، صنعت تاکسیرانی ورود شرکت های خودروسازی مستقر در خودرو مانند App Burr و Lift را مسدود کرده است. این رانندگان جدید “تگرگ الکترونیکی” به خیابان ها سرازیر شدند و در اوج خود در سال 2014 ، ارزش مدال تاکسی زرد از کمتر از 1.2 میلیون دلار به 100000 دلار امروز کاهش یافت.

در سال 2018 ، هشت راننده تاکسی خودکشی کردند که بسیاری از آنها علت بالا بودن بدهی را عنوان کردند.

در مجموع ، 13،587 مدال وجود دارد که باعث می شود تاکسی های زرد رنگ تگرگ خیابانی را تجربه کنند. حدود نیمی از تخمین های شهر متعلق به گردان های متعدد مدال آور است و برنامه وام فقط به مالکان پنج مدال یا کمتر اجازه می دهد که درخواست دهند. در حالی که نمی تواند کل بدهی رانندگان را برآورد کند ، شهر معتقد است که حدود 1 میلیون دلار بدهی دارد.

TLC معتقد است 65 میلیون دلار اختصاص داده شده برای این برنامه برای هر راننده نیازمند کافی است.

اما رانندگان تاکسی زرد هفته هاست که مقابل ساختمان شهرداری تظاهرات کرده و خواستار معامله بهتری برای شهر هستند. این برنامه که امیدوار است برای 2250 راننده وام دریافت کند ، از ماه گذشته فعال بوده و این هفته تأیید نهایی شورای شهر را دریافت کرده است.

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، در 20 سپتامبر 2021 در یک تجمع در مقابل ساختمان شهرداری سخنرانی کرد.

فلش

رئیس کمیته حمل و نقل ، یادانیس رودریگز ، گفت که TLC قبل از پیشبرد برنامه “در تماس با شورا” ناموفق بوده است. اگرچه او پیشنهاد متوقف کردن آن را نداد.

TLC روز جمعه گفت که قبلاً 1000 متقاضی این برنامه را ارزیابی کرده است ، وام ها را به 90 راننده کاهش داده و 14 میلیون دلار وام را به طور کلی حذف کرده است.

آلویسیوس هردیا ژرموسوک ، کمیسیون تاکسی و لیموزین روز جمعه گفت: “رفع این بدهی برای بهبود سلامت و طول عمر این صنعت تاکسی زرد قابل توجه بسیار مهم است.

اعتراض شدید به رهبری ائتلاف کارگران مالیاتی نیویورک ، که نماینده هزاران راننده تاکسی است ، از شهر می خواهد که به رانندگان معامله بهتری بدهد. این تیم می گوید حتی با وام تجدیدنظر شده ، رانندگان می توانند تا 2000 دلار وام مسکن بپردازند و کمتر از حداقل دستمزد دریافت کنند. آنها از شهر می خواهند پرداخت های ماهانه را به 800 دلار در ماه محدود کند.

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک (NYTWA) ، روز جمعه گفت که این “پلی برای ورشکستگی” است. “این شهر با بودجه سالانه 96 میلیارد دلار ، 6 میلیارد دلار کمک نقدی دریافت کرد.

او گفت که تیمش می خواهد شهر تمام وام های مربوط به مدال را تضمین کند ، که به وام دهندگان کمک می کند حتی قیمت های کمتری را نیز بپردازند.

ایده او این است که بخار و حامیان دولت فدرال را جمع کند.

یک هیئت کنگره نیویورک ، از جمله سناتور نیویورک شومر و نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، برای سنجش با ساکنان صف کشیدند. شهردار همچنین نامه ای به بلاسیو نوشت که برنامه او نتوانسته اهداف کاهش بدهی رانندگان را برآورده کند. اگرچه این مشکل در دوران سلطنت او آغاز نشد ، “شهر وظیفه اخلاقی دارد که این بی عدالتی را برطرف کند.”

این شهر روز جمعه اعلام کرد که اگر به عنوان حمایت از همه وام های مدال عمل کند ، مالیات دهندگان مالیاتی ندارند.

Marblegate ، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی که صدها مدال زیر آب وام گرفته است ، تأیید نکرده است که آیا برای برنامه جدید خود با این شهر همکاری خواهد کرد یا خیر ، اما سخنگوی این شرکت گفت که 800 میلیون دلار بدهی را به عنوان 140 میلیون دلار در بخشش بخشیده است. مارس.

TLC خاطرنشان می کند که سواری ها در بدترین اپیدمی 2020 کاهش می یابد و همه چیز برای کابین های زرد رنگ در حال افزایش است. رانندگان 18 ماه قبل بیش از 11 شیفت و در هر شیفت 30 تا 40 شیفت داشتند.

هردیا ژرموسوک ، کمیسر اتحادیه اروپا گفت: “ما در موقعیت بسیار خوبی قرار داریم که نه تنها دستمزد معیشتی را برای مالکان روور فراهم می کنیم ، بلکه در مسیر صرفه جویی در هزینه قرار می گیریم و ناگزیر با بدهی مواجه نمی شویم.”

اما بسیاری از رانندگان با گریه شهادت می دهند و نشان می دهند که اینطور نیست.

شیم گیاتسو در سال 2009 مدال خرید. او گفت که تا سال 2014 ، همه چیز خوب بود و از TLC درخواست کرد وقتی شهر نتوانست خودروهای جدید را از سال 2018 محدود کند ، بازار تاکسی برنامه های راه آهن مانند Uber و Lift را اشباع کرد. به رانندگانی مثل او پیشنهاد بهتری بدهید.

وی گفت: “TLC ما را به رودخانه هادسون انداخت.” “لطفاً ، شما باید ما را از رودخانه هادسون نجات دهید. نه راننده قبلاً خودکشی کرده اند و اکنون فکر می کنم نوبت من است. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *