راهنمای دقیق موارد مصرف و موارد منع مصرف مداپیل


موارد مصرف و موارد منع مصرف

مودافینیل یک محرک است که برای مشکلات ناشی از خواب آلودگی و بی حالی استفاده می شود. مزیت این تونیک این است که باعث تحریک پذیری، بی قراری، اضطراب و عصبی نمی شود. خواب‌آلودگی شدید اگر به دلیل اختلالات خواب مانند نارکولپسی باشد، می‌تواند کاهش یا حتی کاهش یابد.

به عنوان مثال، مودافینیل، موداپیل ها ترشح سروتونین را افزایش می دهند، به همین دلیل است که هوشیار ماندن و درگیر شدن از نظر فرکانس و مدت زمان با کاربر آسان تر و بیشتر می شود. تحقیقات نشان داده است که مودافینیل به طور کلی باعث ایجاد خلق و خوی بهتر و مثبت نیز می شود.

خستگی و خواب شدید می تواند باعث سرگیجه و بی قراری فرد شود بنابراین این مقوی خلق و خوی شاد را افزایش می دهد. مشخص شده است که مودافینیل توجه را بهبود می بخشد. با این حال، بهبود سایر عملکردهای شناختی هنوز به وضوح درک نشده است.

به غیر از خلق و خوی فرد، حافظه نیز بهبود می یابد. بنابراین دانش‌آموزان پر استرسی که تحت فشار مطالعه به خواب می‌روند، می‌توانند این محرک را برای علاقه‌مندی بیشتر به مطالعه، مطالعه بهتر و حفظ بهتر در طول امتحانات مصرف کنند.

همچنین برجستگی لذت همراه با ادراک ادراکی از اعتماد به نفس و قضاوت روانی افزایش می یابد. این محرک در بیماران مبتلا به ADHD نیز موثر است.

Modabilis استفاده می کند

نشانه هایی برای مودافینیل وجود دارد که شامل نارکولپسی، اختلال خواب شیفت کاری و آپنه انسدادی خواب است. در آپنه انسدادی خواب ممکن است دوره هایی از مکث در تنفس به دلیل شل شدن عضلات بافت نرم برای دوره های کوتاه مدت وجود داشته باشد. این دارو قرار است با افزایش علاقه افراد بین فعالیت های مختلف، یک هشدار واحد را به صدا درآورد.

این محرک بر دو نوع هورمون تأثیر می گذارد: هیستامین و نوراپی نفرین و همچنین نقش مهمی در کمک به هوشیاری فرد دارند. بیماران نارکولپسی در طول روز احساس خستگی و فرسودگی زیادی می کنند، همراه با دوره هایی از به خواب رفتن در هنگام خواب. این اختلال می تواند روال روزانه را مختل کند، به همین دلیل می توان از قرص مودافینیل استفاده کرد.

افرادی که ساعات کاری غیرمنطقی دارند، مانند شیفت های دوره ای، شیفت قبرستان و غیره، اغلب بیش از حد می خوابند یا الگوهای خواب غیرمنطقی بدون خواب با طراوت دریافت می کنند. مودافینیل اغلب همراه با داروهای ضد افسردگی استفاده می شود و علائم افسردگی را کاهش می دهد.

تضادهای موداپیل ها

موارد منع مصرف، دلایلی هستند که چرا افراد نباید داروی خاصی را به دلیل اعمال ترکیبی مضر مصرف کنند. چند گروه از افراد نباید مودافینیل را مصرف کنند، که شامل افرادی است که واکنش های آلرژیک به دارو یا بثورات پوستی پس از مصرف محرک ایجاد می کنند.

افرادی که مقادیر زیادی الکل می نوشند نیز باید از مصرف مودافینیل خودداری کنند زیرا الکل خواب آلودگی را افزایش می دهد و عوارض جانبی بسیاری دارد.

هنگام مصرف یا در نظر گرفتن مصرف مودافینیل نباید از نوشیدنی های حاوی اتانول استفاده کرد. افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی باید در مصرف این دارو بسیار مراقب باشند زیرا می تواند منجر به تغییرات ذهنی فیزیولوژیکی شود. کسانی که احساس می کنند مودافینیل باعث بی خوابی، سردرد یا مشکلات پوستی می شود باید از مصرف این دارو خودداری کنند.

قبل از مصرف این محرک، افراد باید با پزشک خود در مورد مصرف ایمن مودافینیل صحبت کنند. افرادی که از اختلالات روان پریشی، افسردگی و مشکلات قلبی عروقی رنج می برند باید بدانند که این عوامل برای این دارو منع مصرف دارند. خانم هایی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند و افرادی که دارای خلق و خوی تهاجمی، فشار خون بالا و بیماری های کبدی هستند نباید از این دارو استفاده کنند. افراد مبتلا به رفتار شیدایی بالینی نیز باید از مصرف مودافینیل خودداری کنند زیرا این امر به راحتی می تواند رفتار شیدایی را تحریک کرده و آن را بدتر کند.

کسانی که از آنژین صدری و درد شدید قفسه سینه رنج می برند دسته دیگری از افرادی هستند که نباید استروئید مصرف کنند. در نتیجه، این یکی از بی خطرترین داروهای موجود برای بیماران است، زیرا به سختی با عملکردهای بدن تداخل دارد.

مودافینیل بی خطر است و اغلب روزانه تجویز می شود، و احتمال بسیار کمی وجود دارد که از این دارو سوء استفاده کنید. با این حال، اگر فردی مبتلا به بیماری کبدی است، نباید این دارو را مصرف کند زیرا می تواند به کبد آسیب برساند.

برای ایده های بیشتر می توانید اینجا را ادامه دهید.

اگر پست را دوست داشتید به ما اطلاع دهید، این تنها راهی است که می توانیم آن را بهبود ببخشیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/