رسانه خبری آرسیبو | بنیاد ملی علوم


هم اکنون می توانید به صورت آنلاین برای شرکت در جلسه عمومی درباره ترافیک مورد انتظار کامیون ها در رابطه با آواربرداری از رصدخانه Arecibo ثبت نام کنید. این نشست ، به میزبانی بنیاد ملی علوم (NSF) ، دانشگاه فلوریدا مرکزی (UCF) و رصدخانه Arecibo (AO) ، در 5 آوریل ساعت 18:00 برگزار می شود.

از این پیوند برای پیش ثبت نام در WebNar استفاده کنید. اگر مشکلی دارید لطفاً با [email protected] تماس بگیرید. پس از ثبت نام ، یک ایمیل تأیید با اطلاعات مربوط به پیوستن به وب سایت دریافت خواهید کرد.


در 15 مارس 2020 ، خدمه انتقال مقدار کمی زباله از رصدخانه Arecibo به یک مرکز بازیافت را آغاز کردند. مقدار آوار در هفته اول آوریل و تا ژوئن 2021 یا بعد افزایش می یابد. تمام بقایای هواپیما در اثر سقوط تلسکوپ 305 متری آن در دسامبر 2020 ایجاد شد. بنیاد ملی علوم رصدخانه (NSF) و دانشگاه فلوریدا مرکزی (UCF) ، که آن را اداره می کند ، به پاکسازی منطقه ادامه می دهند و قابلیت های باقی مانده را به بهره برداری می رسانند.

اطلاعات مربوط به حذف آوار ، از جمله طرح کامل حمل و نقل ، در وب سایت NSF موجود است. اعضای انجمن که با برنامه حمل و نقل مشکل دارند می توانند با [email protected] تماس بگیرند. اعضای رسانه باید با NSF در [email protected] یا 703-292-7090 تماس بگیرند.

چرا این مواد را حذف کنید؟ حذف اولیه مواد از رصدخانه ، زمینه هایی را برای تمیز کردن بیشتر محل ایجاد می کند. حذف بعدی مواد باعث تمیز شدن بیشتر می شود. دور ریختن تا آنجا که ممکن است شامل بازیافت مواد است. در حالی که مطالبی را که می تواند برای عملیات علمی آینده مفید باشد ، حفظ می کنیم ، نمونه هایی که برای آزمایشات پزشکی قانونی در حال انجام مهم هستند برای درک بهتر علت سقوط در محل نگهداری می شوند. یک کمیته نجات متشکل از نمایندگان رصدخانه Arecibo ، موسسه اسمیتسونین و دانشگاه پورتوریکو در حال بررسی لاشه هواپیما برای شناسایی استفاده مجدد علمی احتمالی ، ارزش فرهنگی یا تاریخی یا اشیایی است که ممکن است در محل یا موزه های دیگر به نمایش گذاشته شود. برای اطلاعات بیشتر ، به حفاظت تاریخی رصدخانه مراجعه کنید.

چگونه و چه زمانی آن را حذف کنیم؟ کامیون های حامل این مواد در تریلرهای 40 تا 60 حیاط حمل می شوند که هر کدام دارای روکش های یکپارچه برای پوشاندن آنها هستند. حمل و نقل کالا و خودروهای کار در روزهای دوشنبه و شنبه. ساعت 7 بعد از ظهر انتظار می رود کار در این بخش از پروژه در ماه ژوئن یا بعد از آن آغاز شود.

کدام مواد حذف می شوند؟ مواد حذف شده از سایت بیشتر شامل خاک از سکوی ابزار تلسکوپ و ساختار پشتیبان آن ، و ضایعات فلزی و بتن است.

آیا این باعث ترافیک می شود؟ انتظار نمی رود که واردات کالا باعث افزایش قابل توجه ترافیک داخلی شود. حمل و نقل شامل 3-4 کامیون و تقریباً دو سفر در روز می شود ، در حالی که هیچ واگن بزرگ (حداکثر چهار کامیون) از رصدخانه خارج نمی شود.

آیا این موضوع به بسته شدن راه ها یا انحراف راه ها مربوط می شود؟ خیر برنامه حمل و نقل فقط با تعداد معمولی کامیون در روز عمل می کند.

آیا این می تواند به جاده ها آسیب برساند؟ انتظار نمی رود که این اثر تأثیر منفی داشته باشد. NSF و UCF برای حل مشکلات احتمالی با مقامات محلی هماهنگ می شوند.

این چقدر پر سر و صدا خواهد بود؟ با تخلیه آوار در محوطه رصدخانه Arecibo ، انتظار نمی رود که این کار سر و صدای قابل توجهی ایجاد کند ، تقریباً 3-4 کامیون دو دور در روز و فراتر از آن حرکت می کنند.

در صورت مشاهده آوار در جاده ، زمین خود یا جاهای دیگر ، چه باید بکنم؟ برای کمک با 787-246-4200 تماس بگیرید یا لاشه هواپیما را دریافت کنید. سعی نکنید مواد زائد را بردارید زیرا ممکن است لبه های سنگین یا تیز داشته باشد.

آوار کجا می رود؟ این مواد به مراکز بازیافت و محل های دفن زباله در پورتوریکو منتقل می شود.

آیا هیچ کدام از این حمل و نقل خطرناک است؟ خیر این ماده آزمایش شده و به عنوان یک آلاینده غیر خطرناک شناخته شده است. خاکهای تحت تأثیر انتشار مایع هیدرولیک در هنگام سقوط صفحه قبلاً حفاری شده و با یک فرایند جداگانه از رصدخانه خارج شده اند. کارگران به بازرسی تمام مواد شناسایی شده برای دفع ادامه خواهند داد.

چرا نمی توان این کار را در شب انجام داد؟ ما باید در طول روز برای ایمنی رانندگان و اعضای جامعه که در جاده شیب دار به آرسیبو زندگی می کنند کار کنیم. جاده پرپیچ و خم ، شیب دار و باریک خطر بیشتری را در شب ایجاد می کند.

چرا این مواد را حذف کنید؟ آیا می توان آن را فروخت یا ذخیره کرد؟ مواد قابل جابجایی بیشتر قسمتهایی از سکوی معلق تلسکوپ 305 متری است. بنابراین بیشتر آوارها بزرگ و فک کننده هستند. NSF و UCF آوارها را در حین فرایند مرتب سازی بررسی می کنند تا اشیاء با اهمیت تاریخی و بالقوه قابل استفاده در عملیات علمی را حفظ کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند نجات ، به اطلاعات حفاظت تاریخی رصدخانه مراجعه کنید.

آیا رصدخانه Arecibo باز است؟ این رصدخانه تنها برای عملیات و کارکنان علمی تأیید شده و فقط برای پرسنل انجام وظایف نظافت ، ارزیابی محیطی و تاریخی باز است. لاشه هواپیما بخشی از تلاش برای بازگشایی این رصدخانه برای عموم مردم در اسرع وقت ، از جمله مرکز بازدیدکنندگان است.


در 15 مارس 2020 ، خدمه حمل بار زیادی از رصدخانه Arecibo به یک مرکز بازیافت را آغاز کردند. در هفته اول آوریل ، مقدار آوار افزایش می یابد و تا ژوئن 2021 یا زودتر ادامه می یابد. تمام لاشه هواپیما از سقوط تلسکوپ 305 آن در دسامبر 2020 است. بنیاد ملی علوم (NSF) ، که صاحب رصدخانه است ، و دانشگاه مرکزی فلوریدا (UCF) ، که آن را اداره می کند ، به پاکسازی باقی مانده ها ادامه می دهند و حذف نیز ادامه خواهد داشت.

اطلاعات مربوط به حذف آوار ، از جمله طرح کامل حمل و نقل ، در وب سایت NSF موجود است. اعضای انجمن که با برنامه حمل و نقل مشکل دارند می توانند با [email protected] تماس بگیرند. اعضای رسانه باید با NSF به آدرس [email protected] یا 7090-292-7090 تماس بگیرند.

چرا این مواد را حذف کنید؟ حذف زودهنگام مواد از رصدخانه ، زمینه هایی را برای پاکسازی بیشتر محل ایجاد می کند. حذف بعدی مواد باعث تمیز شدن بیشتر می شود. دور ریختن تا حد امکان شامل بازیافت مواد است. موادی که می توانند برای عملیات علمی آینده مفید باشند ، حفظ می شوند و نمونه هایی که برای آزمایشات پزشکی قانونی در حال انجام برای درک بهتر علت سقوط مهم هستند ، در آنجا نگهداری می شوند. یک کمیته نجات ، شامل نمایندگان رصدخانه Arecibo ، موسسه اسمیتسونین و دانشگاه پورتوریکو ، در حال بررسی ارزش فرهنگی یا تاریخی لاشه هواپیما برای شناسایی اجسام قابل استفاده مجدد است. می توان آن را در وب سایت یا موزه های دیگر نمایش داد. برای اطلاعات بیشتر به اطلاعات حفاظتی تاریخی رصدخانه مراجعه کنید.

چگونه و چه زمانی آن را حذف کنیم؟ بین 40-60 یارد ، کامیون با کامیون از طریق تریلر حمل و نقل منتقل می شود ، که هر یک از آنها برای پوشاندن آن قیر زده است. حمل و نقل مواد و ماشین های کار از دوشنبه تا شنبه باز است. ساعت 7 بعد از ظهر کار بر روی این بخش از پروژه تا ماه ژوئن یا بعد ادامه خواهد داشت.

کدام مواد حذف می شوند؟ موادی که از سایت خارج شده اند عمدتاً شامل خاک ، ضایعات فلزی و بتن از روی سکوی ابزار تلسکوپ و ساختار نگهدارنده آن است.

آیا این باعث ترافیک می شود؟ انتظار نمی رود حمل و نقل باعث افزایش قابل توجه ترافیک داخلی شود. حمل و نقل شامل 3-4 کامیون است ، تقریباً دو دور در روز ، و رصدخانه گاه به گاه حرکت می کند ، نه در گروه های بزرگ (حداکثر چهار کامیون).

آیا این به معنی بستن یا چرخاندن جاده است؟ خیر طرح حمل و نقل فقط با تعداد معمولی کامیون در روز عمل می کند.

آیا این می تواند به جاده ها آسیب برساند؟ انتظار نمی رود که این اثر تأثیر منفی داشته باشد. NSF و UCF برای حل مشکلات احتمالی با مقامات محلی هماهنگ می شوند.

این چقدر پر سر و صدا خواهد بود؟ انتظار نمی رود که این کار سر و صدای قابل توجهی فراتر از سر و صدای 3-4 کامیون ایجاد کند که حدود 2 دور در روز حرکت می کنند ، زیرا آوارها در محل رصدخانه Arecibo در حال تخلیه هستند.

در صورت مشاهده آوار در جاده ، ملک یا مکانهای دیگر ، چه باید بکنم؟ برای کمک یا بدست آوردن لاشه هواپیما با 787-246-4200 تماس بگیرید. سعی نکنید خودتان آن را بردارید زیرا ممکن است دارای وزنه یا لبه های تیز باشد.

آوار کجا می رود؟ این مواد به تأسیسات بازیافت و محل های دفن زباله در پورتوریکو منتقل می شود.

آیا هیچ یک از این مواد حمل شده خطرناک است؟ خیر این ماده آزمایش شده و به عنوان یک آلاینده غیر خطرناک شناخته شده است. خاکهای تحت تأثیر انتشار مایع هیدرولیک در هنگام فروپاشی صفحه حفاری شده و با بارهای جداگانه از رصدخانه خارج می شوند. کارکنان به نمونه گیری از تمام مواد شناسایی شده برای دفع ادامه خواهند داد.

چرا این کار را شب انجام نمی دهید؟ ما باید در طول روز برای ایمنی رانندگان و اعضای جامعه که در جاده شیب دار به آرسیبو زندگی می کنند کار کنیم. جاده منحنی ، شیب دار و باریک خطر بیشتری را در شب نشان می دهد.

چرا این مواد را حذف کنید؟ آیا می توان آن را فروخت یا ذخیره کرد؟ مواد قابل جابجایی بیشتر قطعاتی از سکوی معلق در تلسکوپ 305 متری است. بنابراین بیشتر آوار بزرگ و نامنظم است. NSF و UCF آوارها را در حین فرایند مرتب سازی بررسی می کنند تا اشیاء با اهمیت مادی و تاریخی و تاریخی که ممکن است برای عملیات علمی مفید باشد را حفظ کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند نجات ، به اطلاعات حفاظت تاریخی رصدخانه مراجعه کنید.

آیا رصدخانه Arecibo باز است؟ این رصدخانه فقط برای پرسنل مجاز علمی و عملیاتی و همچنین پرسنلی که در نظافت ، ارزیابی های زیست محیطی و تاریخی مشغول به کار هستند باز است. لاشه هواپیما بخشی از تلاش برای بازگشایی رصدخانه در اسرع وقت برای عموم از جمله مرکز بازدیدکنندگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *