روسیه مدعی است که غرب در حال نشر اکاذیب است – بیگ ۲۴ نیوز


روسیه روز چهارشنبه گفت که غرب در مورد علل بحران جهانی غذا دروغ می گوید، بحرانی که مسکو مدعی شد ناشی از تحریم هایی است که در نتیجه تهاجم این کشور به اوکراین بر این کشور تحمیل شده است. اوکراین، همسایگان و مردم آن در سرتاسر جهان در نتیجه جنگ غیرقانونی و غیرقانونی رئیس جمهور پوتین علیه اوکراین آسیب زیادی دیده اند. در نتیجه درگیری کرملین در اوکراین، هزاران نفر کشته شدند، میلیون ها نفر آواره شدند، میلیون ها نفر دیگر آواره شدند و زیرساخت های غیرنظامی به شدت آسیب دید. تجاوز روسیه تأثیر فاجعه باری بر اقتصاد اوکراین گذاشت و کمبود غذا در جهان را تشدید کرد.

روسیه معتقد است که بحران غذایی وجود ندارد

اوکراین از دیرباز به عنوان “سبد نان اروپایی” شناخته می شود و غذای میلیون ها نفر در سراسر جهان را تامین می کند. بسیاری از کشورهای آفریقا و خاورمیانه به عنوان منبع اصلی غلات خود به آن وابسته هستند. پس از تهاجم همه جانبه روسیه در ۲۴ فوریه، اوکراین اکنون “از سبد نان تا خط نان” است و دولت روسیه از اطلاعات نادرست برای فریب بقیه جهان در مورد آنچه که وضعیت را بدتر کرده است استفاده می کند.

به دلیل جنگ عمدی پوتین، ناامنی غذایی افزایش یافته است. علیرغم ادعای کرملین، تحریم‌هایی که ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر در پاسخ به تجاوزات شنیع آن‌ها علیه اوکراین اعمال کردند، هیچ مسئولیتی نداشتند. قبل از حمله، ناامنی غذایی افزایش یافت که سرعت آن با مشارکت پوتین تسریع شد. روسیه به کشتی های تجاری در دریای سیاه حمله کرد، مزارع غلات اوکراین را استخراج کرد و صادرات غلات از این کشور را ممنوع کرد. بر اساس اطلاعات موثق، روسیه غلات انبارهای اوکراین را نیز می دزدد. در نتیجه همه این تلاش ها، ناامنی غذایی در جهان تشدید شده است.