رژیم غذایی برای کبد چاق مراقبت از کبد چاق در زمین


کبد چاق شایع ترین بیماری در قرن 21 است. شیوه زندگی و رژیم غذایی منظم ما باعث چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیرالکلی هستیم. کبد چاق یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، چنین عوارضی خطرناک است ، می توان آنها را به راحتی درمان کرد. برخی از افراد برای درمان کبد چاق به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت خواهیم کرد.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند باعث کبد چرب شود ، با تغییر این عادات ، می توان کبد چرب را نیز درمان کرد. همه ما آنطور که می خواهیم هستیم اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که چربی زیادی مصرف می کنید. در عین حال ، فردی که اندامی سالم و متناسب دارد ، بدن او شیوه زندگی و عادات غذایی او را نشان می دهد. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش 5 تا 10 درصدی وزن ، می توانید کبد چرب را تا کنون درمان کنید. در واقع می توان ذکر کرد که رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، چند نکته را باید در هنگام غذا خوردن در نظر بگیرید تا به کبد کمک کنید چربی ها را سریعتر بسوزاند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این مواد بر عملکرد بدن تأثیر زیادی می گذارد. با این حال ، در دسته چربی های مفید است. افرادی که کبد چرب داشتند تصور می کردند که باید از خوردن چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افرادی که بیماری کبد گلوتن دارند باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. کلسترول در عروق قلب تجمع می یابد و باعث حمله قلبی می شود. روغن های پخت و پز ، روغن های جامد و مایع که در وعده های غذایی استفاده می کنید ، بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین به مقدار کم در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های چرب موجود است. می توانید روغن ترانس را جایگزین روغن ترانس کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن دارای چربی های مضر بسیار کمی است و حتی می تواند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما کمک کند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ، قند و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف شکر به طور مستقیم بر روی کبد تأثیر می گذارد. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی از این قند را در شهر ذرت ، چندین نوع نوشیدنی گازدار ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، گیاهان ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. برای داشتن رژیم غذایی برای کبد چرب ، باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین ، دوستان و همکاران هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما امیدواریم که نظرات شما دوستان عزیز را ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *