رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم 7 روز لاغری

امروزه با مکانیزه شدن اشتغال ، تحرک افراد هر روز کاهش یافته است و این مشکل منجر به مشکل چاقی می شود. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این افراد وجود دارد که نیاز به کاهش سریع وزن دارند. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا قرار مهم دعوت شده است و وقت کافی برای تهیه لباس مناسب ندارد و لباسی را که دوست دارد بپوشد از دست می دهد. در چنین مواردی ، اولین س onالی که در ذهن این شخص ایجاد می شود این است که آیا راه حل عملی وجود دارد که بتواند وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این پست رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید تا 7 کیلو وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب یک رژیم غذایی خوب

نکته مهم در انتخاب روش صحیح کاهش وزن این است که دائماً برای این کار به دنبال رژیم طبیعی باشید و از بسیاری از قرص ها و مکمل های لاغری استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه های لاغری و مردم را فریب دهد. کار نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا خوردن نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن و به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، به خاطر داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی با تمرینات سنگین و رژیم غذایی کنار بیاید.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش وزن بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد خود سریعتر وزن کم می کند. با این حال ، این روشها ، مانند همه روشهای لاغری ، مزایا و معایب مربوط به خود را دارند و باید از همه جهات مورد بررسی قرار گیرند تا این کار به سلامتی فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش های این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد بر این بود که این رژیم طراحی شده و در اختیار کارکنان جنرال موتورز قرار گرفته است که به طور کلی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز یک وعده غذایی خاص مصرف کنید که اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت هستید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین تعداد کالری مصرفی در طول روز بیشتر از مقدار دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین روش برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. این رژیم فاقد شغل و سن است و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود اهداف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در ذهن خود قضاوت کرده و دنبال کنید ، هر چه دورتر باشید ، اطمینان بیشتری خواهید داشت که به آن خواهید رسید و بدین ترتیب تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما بهبود می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید غذاهای تجویز شده توسط این رژیم را مصرف کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. به دلیل نتیجه معکوس آن به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش های شما بیهوده خواهد بود. برای شما عجیب به نظر می رسد که می توانید در زمان بعدی و بدون گرسنگی به طور م weightثری وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به گونه ای طراحی شده است که با در نظر گرفتن کالری موجود در وعده غذایی ، می توانید همه ساعت ها در طول روز. پر بودن؛ تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

موتورهای رژیم غذایی عمومی

  • کاهش وزن تا 7 کیلوگرم تنها در 7 روز
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش قدرت چربی سوزی بدن

یک رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید غذاهای ذکر شده در دستورالعمل ها را برای کاهش 7 کیلوگرم بخورید:

1 روز اول رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به اهداف خود و ایجاد تغییرات اساسی در زندگی خود برداشته اید. اگر این روز برای شما سخت خواهد بود منطقی رفتار کنید. در این مرحله باید از مقداری میوه استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. روز اول باشید ، هر زمان که گرسنه شدید ، فقط میوه بخورید.

2 رژیم روز دوم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نیستید. در روز دوم ، می توانید به اندازه دلخواه از سبزیجات استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … این روزها به شدت توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی به عنوان سبزیجات نیز در نظر گرفته می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد ، می توانید وقتی صبحانه به ناهار تبدیل می شود آن را پخته و انرژی لازم برای انجام برخی فعالیت ها را داشته باشید. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و احتمال اینکه تعداد دفعات رفتن به دستشویی بیشتر شود وجود دارد. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم لاغری: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، روز سوم برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز قبل است. به این ترتیب می توانید سبزیجات و میوه ها را در طول روز بخورید. موز و سیب زمینی برای این مرحله منفی هستند. می توانید بقیه میوه ها و سبزیجات را به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا آنها را به صورت ترکیبی استفاده کنید. طبق مراحل قبلی ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 رژیم لاغری روز چهارم: موز و شیر مصرف کنید

روز چهارم یکی از لذت بخش ترین روزها در این رژیم است. می توانید بین 8 تا 12 موز در وعده ناهار در روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. شما نگران بودید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده باشد که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری می کنید. البته ، باید شیر و موز را به گونه ای تقسیم کنید که در طول روز احساس گرسنگی زیادی نکنید.

5 رژیم لاغری روز پنجم: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز خوشایند خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی نقرس زیادی در بدن ایجاد می کند ، بنابراین برای رقیق شدن میزان مصرف آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم لاغری روز ششم: یک فنجان کمک هزینه داشته باشید!

در این روز ، همچنین مجاز به استفاده از یک فنجان برنج خواهید بود. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات خود را سیر نگه دارید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، احساس خواهید کرد که بدن شما سبک شده و سیستم گوارش شما تقویت شده است.

7 هفتمین روز از راه اندازی رژیم غذایی: آب میوه ها و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM یک روز خوب و بهترین است. شما می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه که می خواهید جشن بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع یک برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش وزن بدن خود می شوید. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود در نظر گرفته اید. اگر پوست خود را روی شیشه می بینید ، متوجه می شوید که آن تازه تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، شما دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و عمده ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان کمک می کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پر کالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش تعداد کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن خارج می شود. اما به خاطر داشته باشید که رژیم سم زدایی برای کارهای طولانی مدت مناسب نیست زیرا می تواند به بدن آسیب برساند.

نقاط ضعف جنرال موتورز

  1. این رژیم غذایی حاوی مواد مغذی ضروری و ضروری مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اول این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که کاهش اشتها و رژیم های غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا. عدم تغذیه و در نتیجه دریافت همه درشت مغذی های مضر بدن و فرد در چند روز گرسنه و ناخوشایند می شود.
  2. این رژیم باورنکردنی است. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی برای حمایت از آن انجام نشده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش تعداد کالری مصرفی ، بدن آب خود را از دست می دهد که باعث کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید از رژیم غذایی استفاده کنید که تمام نیازهای بدن برای تغذیه را برآورده کند و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کنید. چنین رژیمی چربی سوزی می کند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ می شود.

آیا رژیم جنرال موتورز ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است زیرا خلاص شدن از شر تجمع چربی در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را تشویق می کند تا میوه و سبزیجات بیشتری بخورید و میزان مصرف قند و نوشیدنی های قندی خود را محدود کنید ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن به وزن خود باز می گردد که همزمان در همان سطح است. توصیه کلی این است که با چنین خوردنهایی درگیر نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف با عدم مصرف مواد مغذی لازم قرار ندهید. مگر اینکه به دلایلی نیاز به کاهش موقت وزن داشته باشید. با مشورت متخصص تغذیه یک رژیم غذایی سالم و متعادل انتخاب کنید و از سلامت و ورزش خود در طول روز اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *