زمان نمایش تشدید کمی فدرال رزرو – آیا جرمی پاول ارائه خواهد شد؟ – خبرگزاری بست بیست


برای دومین بار در دهه گذشته، فدرال رزرو (بانک فدرال رزرو) تلاش خواهد کرد تا ترازنامه خود را تا حدی “معقول” کوچک کند، فرآیندی که به عنوان سفت کردن کمی (QT) شناخته می شود. اگرچه این رویداد به شدت به بازارها تلگراف شده است، اما عموم مردم ممکن است در خواب به معنای خیابان اصلی باشند.

منظور از QT در تئوری این است که ترازنامه فدرال رزرو در آینده قابل پیش بینی هر ماه به میزان ۹۵ میلیارد دلار کاهش می یابد، زیرا TSY های موجود (۶۰ میلیارد دلار در ماه) و MBS (35 میلیارد دلار در ماه) بالغ می شوند. ترازنامه فعلی فدرال رزرو را در نمودار زیر از داده های منبع اینجا ببینید.

ترازنامه فدرال رزرو 05-2022

QT یک افزایش موثر نرخ بهره است، زیرا فدرال رزرو دیگر اعتبار ایالات متحده را برای حفظ نرخ های پایین مانند گذشته خریداری نخواهد کرد. در نمودار بالا می توان دید که فدرال رزرو حتی QT و چرخه افزایش نرخ آن را شروع نکرده است و اقتصاد در حال حاضر شروع به خفه شدن کرده است.

این QT بالاتر از افزایش نرخ های برنامه ریزی شده است که توسط تفسیر فدرال رزرو ارسال شده است. با توجه به JPM، در اینجا چیزی است که باید به دنبال آن باشید: بازار طبق دستورالعمل فدرال رزرو به قیمت گذاری ادامه می دهد (۵۰bps افزایش در ژوئن و جولای؛ ۵۰٪ حداکثر سرعت QT). در حال حاضر، بازار به احتمال ۵۰% افزایش ۲۵bps در سپتامبر و ۵۰% احتمال افزایش ۵۰bps را دارد. سپس بازار در هر دو ماه نوامبر و دسامبر ۲۵bps قیمت گذاری می کند.

به طور خلاصه، اگر پاول اسلحه خود را حفظ کند، نرخ بهره به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

پس چه چیزی باعث فوریت می شود؟ بایدن متوجه است که تورم سیاسی در بالاترین حد در ۴۰ سال گذشته موضوعی کلیدی در انتخابات میان دوره ای آینده خواهد بود – او باید کاری انجام دهد. پرزیدنت بایدن در دیداری نادر با رئیس فدرال رزرو گفت که مبارزه کاخ سفید با تورم با احترام به استقلال سیاسی فدرال رزرو آغاز می شود. آیا شما این را باور دارید؟

هم بایدن و هم پاول – که برای اولین بار پس از انتصاب مجدد پاول، همراه با وزیر خزانه داری جانت یلن ملاقات کردند – گفته اند که این فدرال رزرو است که متهم به مهار افزایش قیمت ها با سریع ترین سرعت در ۴۰ سال گذشته است. اما، حتی جانت یلن گفت که فدرال رزرو یک اشتباه بزرگ در سیاست انجام داد – در اینجا شیب لغزنده سیاست بد و بهانه های فدرال رزرو را در یک جدول زمانی ببینید.

در حال حاضر، فدرال رزرو در تلاش برای مبارزه با تورم، نرخ بهره را با سریع‌ترین کاهش در دهه‌های اخیر افزایش می‌دهد، زیرا پاول می‌گوید بانک مرکزی تا زمانی که قیمت‌ها کاهش نیابد، عقب‌نشینی نخواهد کرد. پایین آمدن به آنچه قبلا بودند، یا به طور موقت از بالا آمدن خودداری کنید و در فلات بالاتر بمانید؟

تولید ناخالص داخلی سه ماهه گذشته (سه ماهه اول ۲۰۲۲) منفی ۱.۵٪ کاهش سالانه بود. آخرین برآورد فدرال رزرو آتلانتا برای سه ماهه آینده (سه ماهه دوم ۲۰۲۲) + ۱.۳٪ است، اما هر تجدید نظر همچنان کاهش می یابد. بیشتر اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که در آینده شغل‌ها کاهش قابل توجهی داشته باشد. بنابراین بایدن نه تنها باید نگران تورم باشد، بلکه باید به زودی نگران مشاغل نیز باشد.

از زمانی که استاندارد طلا (یعنی یک سیستم پولی ثابت) در اوایل دهه ۱۹۷۰ کنار گذاشته شد، ایالات متحده و جهان در این توهم غرق شده اند که می توان از هوای رقیق و بدون عواقب پول خلق کرد – به آن نظریه پولی مدرن می گویند. MMT). مهمتر از آن، معدن طلا برای سیاستمداران است. چرخه به شرح زیر است.

  1. خرج کنید، قرض بگیرید و باد کنید – اول، برای ایجاد برنامه‌هایی برای «مردم» که به نوعی طرح‌های خرید رأی هستند، مقادیر زیادی پول قرض کنید. نتیجه خالص تورم است.
  2. با افزایش نرخ ها با تورم مبارزه کنید – فدرال رزرو نرخ های بهره را افزایش می دهد تا باعث کاهش نرخ تورم شود. با این حال، این بدان معنا نیست که قیمت ها به آنچه که بوده اند بازخواهند گشت. قیمت ها فقط در فلات بالاتر جدید تثبیت می شوند. از نظر سیاسی، سیاستمداران می توانند بگویند که تورم را مهار کرده اند.
  3. کارها رنج می‌برند، سرعت معکوس افزایش می‌یابد، و سپس آبکشی کرده و تکرار کنید – افزایش نرخ های بهره شروع به ایجاد لرزش در تصویر شغلی می کند، اگرچه از صخره سقوط نمی کند. یکی فکر می کند فدرال رزرو مستقل است، اما در نهایت، آنها تسلیم فشار سیاسی خواهند شد (یا بخشی از این طرح خواهند بود). در این مرحله، فدرال رزرو مسیر خود را معکوس کرده و به مرحله اول بازمی گردد. توجه داشته باشید که ممکن است چرخه هایی در چرخه های بزرگتر وجود داشته باشد که می تواند ویژگی های خاص را تغییر دهد.

این تقریباً آنچه را که اقتصاد ایالات متحده برای مدت طولانی انجام داده است، توصیف می کند. البته سیاستمداران تلاش خواهند کرد تا رویدادها و زمان بندی را به نفع خود جعل کنند. آنها همچنین «دلایلی» خواهند داشت که چرا نیاز به کسری هزینه داشتند. امروز فرقی نمی کند. نتیجه کلی این است که ثروتمندان ثروتمندتر می شوند و طبقه متوسط ​​شروع به ناپدید شدن می کند – فقرا مهم نیستند. نمونه ای را در نمودار زیر ببینید. توجه داشته باشید که نابرابری ثروت با اجرای MMT در اوایل دهه ۱۹۷۰ شروع شد، زمانی که ما از استاندارد طلا خارج شدیم.

نابرابری ثروت تاریخی

دولت بایدن در گام دوم بالاتر و میان دوره ای در مرحله سه قرار دارد. یکی از پدیده‌های بزرگ در این سیستم اقتصادی این است که در هر چرخه ریسک‌ها بزرگ‌تر می‌شوند و عواقب بدتر می‌شوند – تا زمانی که یک فروپاشی نهایی انجام شود. نمونه‌ای از این را در نمودار زیر ببینید که نشان می‌دهد بازیابی‌های متوالی بیشتر طول می‌کشد و/یا بازده اقتصادی کمتری دارند زیرا هر چرخه در زمان تاریخی اتفاق می‌افتد.

Chat-in-us-output-chart-historical

برای پاسخ به این سوال که آیا جرمی پاول به اسلحه خود می چسبد و آنچه را که برای مردم آمریکا درست است انجام می دهد؟ پاسخ این است – البته نه – او انتخاب کمی دارد. دیدار بایدن و پاول صرفاً برای بحث در مورد زمان بندی چگونگی تلاش آنها برای دستکاری اقتصاد به نفع خود بود.

ایالات متحده واقعاً از سال ۲۰۰۸ شاهد یک رکود سخت نبوده است. اغلب به عنوان بدترین رکود از زمان رکود بزرگ توصیف می شود. آیا رکود بعدی ایالات متحده این روند رو به وخامت پی در پی را دنبال خواهد کرد و رکود بعدی را دوباره به بدترین حالت تبدیل خواهد کرد؟ آیا در نهایت این چیزی است که در انتظار یک خیابان اصلی آمریکایی معمولی است؟

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.