ساده سازی زنجیره های تامین در طول ازدحام گسترده بندر – بیگ ۲۴ خبر


با فرارسیدن فصل خرید تعطیلات، باربری ها با مشکلات زیادی مواجه می شوند. اختلالات در زنجیره تامین به طور منظم رخ می دهد. این موضوع از تاخیر در ساخت تا تاخیر قابل توجه در تخلیه کشتی های باری متغیر است. خوب، فرستنده‌ها چه کاری می‌توانند در مورد آن انجام دهند؟

در زنجیره تامین جهانی امروز پیچیدگی وجود دارد. اما منشأ مشکلات به شروع همه‌گیری در سال ۲۰۲۰ برمی‌گردد. برای هفته‌ها یا حتی ماه‌ها، اقتصاد جهانی فلج شده است. تعطیلی های اقتصادی پیش بینی نشده ای وجود داشت. این به این دلیل بود که کشورها برای مدیریت شیوع کووید تلاش می کردند. واردات محموله برای ادامه عملیات برای شرکت های مستقر در ایالات متحده غیرممکن شد.

تقاضای معلق مصرف کنندگان با باز شدن اقتصادها دوباره شعله ور شد. موجودی کافی برای پاسخگویی به تقاضا وجود ندارد. در سرتاسر جهان، بنادر بزرگ در ماه‌های اخیر شاهد یک جریان ثابت از فرود کشتی‌های باری بوده‌اند. بسیاری از بنادر قادر به مقابله با هجوم بی سابقه بار نبوده اند.

شرکت های حمل و نقل محلی نیز این فشار را احساس می کنند. آنها در حمل و نقل کانتینری در سراسر کشور کمک می کنند

با این حال، این مسائل تنها به صنعت حمل و نقل محدود نمی شود. به همین دلیل بسیاری از صنایع با مشکلاتی مواجه هستند.

روش های مورد استفاده برای غلبه بر مشکل

  • طولانی شدن زمان حمل و نقل بین المللی

ارسال کنندگان باید تاخیرهای قابل توجه را در نظر بگیرند. این به این دلیل است که تعداد کشتی های کانتینری که منتظر تخلیه هستند زیاد است.

۱۴ تا ۲۰ روز در سواحل غربی و تقریبا ۳۰ روز در ساحل شرقی برای کالاهای ارسال شده از چین در سال های گذشته تاخیر زمانی وجود داشت. فرستنده‌ها باید انتظار تمدید دو ماهه زمان تحویل را از امروز داشته باشند.

علاوه بر ازدحام بندر، محدودیت‌های ظرفیت حمل‌ونقل داخلی ممکن است اوضاع را بدتر کند

  • انواع روش‌های ذخیره‌سازی کالا

در ایالات متحده، انواع سیستم های مدیریت موجودی وجود دارد. یکی از تکنیک‌ها نمایش محصول در بازارهای اصلی برای انجام سریع سفارش یا تحویل به شرکت‌های منطقه‌ای است. این یک گزینه عالی برای شرکت هایی است که می خواهند زمان تحویل کالا به مشتریان در مناطق خاصی را کاهش دهند.

تصویب پیمان جدید USMCA ممکن است مزایای بیشتری برای صنایع آمریکای شمالی به همراه داشته باشد، اما این رویکرد نیاز به برنامه ریزی زیادی دارد. در نتیجه، استراتژی‌های زنجیره تامین در ایالات متحده، کانادا و مکزیک ممکن است از پیوندهای قوی حمل‌ونقل سود ببرند.

چندین شرکت برای حفظ زنجیره تامین خود به تولید فراساحلی وابسته اند. آنها اکنون به دنبال راه هایی برای بازگرداندن عملیات به ایالات متحده در همان زمان هستند. Reshore اصطلاحی برای این است. شرکت‌ها باید بهتر به شرایط اضطراری ژئوپلیتیکی یا همه‌گیر با تجدید سازمان واکنش نشان دهند.

  • ایجاد مشارکت با ارائه دهندگان شخص ثالث

در سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۲۲، چندین تحلیلگر بر این باورند که موانع بر سر راه زنجیره های تامین بین المللی غالب خواهد شد. در حقیقت، هیچ کس نمی داند آینده چه چیزی در انتظار شماست.

آنها همچنین می توانند از راه حل های نرم افزاری حمل و نقل و لجستیک مختلفی استفاده کنند که این روند را برای آنها ساده می کند. آنها می توانند تیمی از متخصصان را برای توسعه اپلیکیشن خدمات تدارکات سفارشی استخدام کنند.

ارسال کنندگان و ارائه دهندگان توسعه برنامه ردیابی تدارکات آنها باید بر ایجاد روابط بلندمدت به جای انجام تجارت تأکید کنند. به عنوان یک قاعده کلی، همیشه روی نرم افزارهای با کیفیت خوب برای حمل و نقل و تدارکات سرمایه گذاری کنید. درخواست خدمات کوتاه مدت همیشه نتایج ضعیفی را برای هر دو طرف به همراه خواهد داشت.