سانجیو ناندا، رستوران‌دار دبی، دلایل شکست برخی رستوران‌ها را توضیح می‌دهد


سانجیف ناندا

افتتاح و راه اندازی یک رستوران کار پیچیده ای است. با وجود در نظر گرفتن تمام چالش‌هایی که ممکن است با آن‌ها روبرو شوید، گاهی اوقات همه چیز قرار نیست. یا حداقل به نظر صاحب رستورانی که کسب و کارش شکست خورده این است. با این حال، نگاه دقیق‌تر به دلایلی که چرا برخی رستوران‌ها هرگز طعم موفقیت را نمی‌چشند، می‌تواند به یک کسب‌وکار در حال مبارزه کمک کند تا عملیات خود را اصلاح کند و لحن مناسبی برای آینده ایجاد کند.

ما با سانجیو ناندا، رستوران دار مستقر در دبی صحبت کردیم تا عوامل کلیدی را که می تواند تجارت را برای صاحب رستوران غیرقابل اجرا کند، درک کنیم. به گفته وی، در حالی که بحران ناشی از بیماری همه گیر اخیراً دلیل اصلی شکست رستوران ها بوده است، چندین چالش دیگر نیز وجود دارد که هر از گاهی رستوران ها با آن مواجه می شوند که کار را کمی دشوار می کند. برای دانستن اینکه آنها چه هستند، ادامه دهید:

اجاره بیش از حد بالا

اکثر صاحبان رستوران‌ها آرزو می‌کنند که کسب‌وکارشان در مکانی راه‌اندازی شود که رونق بالایی دارد. این می تواند یک مکان دیدنی باشد که به طور منظم توسط گردشگران جمع می شود، یا می تواند یک بازار شلوغ باشد. با این حال، این مکان های رویایی اغلب دارای اجاره های بالایی هستند. اکثر صاحبان مشاغل هنگام انتخاب مکان برای رستوران خود در یک دوراهی بزرگ قرار می گیرند، زیرا املاک با اجاره کمتر اغلب در مناطقی با دسترسی کمتر قرار دارند، در حالی که مکان های برتر در اجاره ای هستند که سوراخی در جیب آنها می سوزد.

رقابت بالا

صنعت رستوران به طور سنتی دارای مانع ورود کمتری است که این بخش را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان کاملاً سودآور می کند. با این حال، این منجر به رقابت بیش از حد در این بخش شده است. به گفته Sanjeev Nanda، نسبت رستوران به مشتری در امارات متحده عربی با چنان عدم تناسبی افزایش یافت که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات صحنه را شلوغ کردند در حالی که تعداد ناهار خوری ها به دلیل محدودیت در سفر کاهش یافت و کسب و کار را برای بسیاری غیرممکن کرد.

تجربه مشتری بد

تجربه مشتری نقش بسیار مهمی در ایجاد یا شکستن یک کسب و کار رستوران دارد. اگر یک غذاخوری طعم غذا را در رستوران شما دوست دارد، اما از خدمات به دلیل تاخیر در سرویس غذا، فرآیند رزرو بیش از حد پیچیده، یا مدیریت ضعیف رستوران به شدت از خدمات ناراضی است، به احتمال زیاد نه تنها دیگر هرگز به آن مکان مراجعه نکند، بلکه دیگران را نیز منصرف کند. از بازدید نیز. شهرت بد ناشی از یک حادثه ناگوار می‌تواند سال‌ها باقی بماند، که اغلب باعث می‌شود بسیاری از مشاغل رستوران متحمل ضرر شوند و در نهایت آن را ترک کنند.

رژیم لاغری سریع