سانی بالوانی به ۱۲ فقره کلاهبرداری متهم شد – بیگ ۲۴ خبر


سانی بالوانی احتمالاً سال‌ها را در حبس خواهد گذراند که اواخر امسال محکوم شود.

سانی بالوانی جدا از ستاره سابق بیوتکنولوژی ایالات متحده، هلمز، که در همان دادگاه محاکمه شد، محاکمه شد. در ماه ژانویه با محکومیت چهار فقره در مورد فریب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آنچه که او به عنوان فناوری آزمایش خون پیشگام توصیف کرد، به پایان رسید. هلمز ستاره سابق بیوتکنولوژی آمریکایی بود.

با این حال، هیئت منصفه او را در چهار مورد تبرئه کرد و پس از شنیدن چندین هفته شواهد اغلب دشوار، نتوانست در مورد سه مورد دیگر تصمیم بگیرد.

سانی بالوانی رئیس سابق ترانوس است

سانی بالوانی ادعاهای هولمز مبنی بر اینکه از نظر جسمی و روحی در هنگام وارد شدن به یک رابطه مورد آزار قرار گرفته است را رد کرده است. در بازاری مملو از بقایای مشاغل شکست خورده که زمانی وعده ثروت های بزرگ را می دادند، هولمز و بلوان دو مورد خارق العاده از مدیران IT هستند که متهم به شکست در جلوگیری از سقوط یک شرکت هستند.

محاکمه او بر این موضوع متمرکز بود که چقدر دشوار است بین شلوغی میدانی و عدم صداقت صرفاً جنایی تمایز قائل شود. او در شهریور ماه حکم خود را دریافت خواهد کرد. او روز پنجشنبه به کلاهبرداری از مشتریان و سرمایه گذاران شرکت منحله آزمایش خون اعتراف کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام دادگاه در سن خوزه، دره سیلیکون کالیفرنیا، گفت که هیأت منصفه در مورد تمامی ۱۲ فقره کلاهبرداری ارائه شده توسط دادستان های فدرال، سانی بالوانی را متهم کرده است. در دادگاه فدرال در سن خوزه، رابرت لیچ، دادستان ایالات متحده، به هیئت منصفه گفت که بالوانی شرکت را با هولمز اداره می کرد و این دو “در همه چیز شریک بودند، حتی در جنایت خود”.

با این حال، استفان کازاریس، وکیل ۵۷ ساله بالوانی، گفت که موکلش هرگز مرتکب کلاهبرداری نشده است و نسبت به آینده ترانوس خوشبین است.

دادستان ها گفتند که علیرغم اینکه فهمیدند این فناوری آنطور که وعده داده بود کار نمی کند، هلمز و بالوانی همچنان به فروش آن به عنوان انقلابی به مشتریان و سرمایه گذاران خطرپذیری که در این تجارت پول سرمایه گذاری می کردند، ادامه دادند.