ستاره های فیلم الویس در اثر توپلو – پاپ نیوز


میراث الویس در توپلو قابل توجه است، اما در فیلم جدید باز لورمن نویسنده/کارگردان استرالیایی، تاثیر توپلو بر پادشاه راک اند رول کلیدی است.

لورمن که نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی الویس را بر عهده داشت، دو بار برای تحقیق در مورد فیلم از توپلو دیدن کرد. در طول سفر، او در زادگاه الویس پریسلی توقف کرد تا با سام بل، دوست دوران کودکی الویس، که در سپتامبر ۲۰۲۱ در سن ۸۵ سالگی درگذشت، صحبت کند.

در این فیلم، تماشاگران از منظره ای قهوه ای از دوران کودکی الویس در ایست توبلو و جامعه فرش زیبا در سال ۱۹۴۷ با صحنه های زنده از دهان بل تا صفحه نمایش بزرگ لذت می برند.

لورمان در زمان کارگردانی این فیلم – از فیلم های قبلی او می توان به «اتاق رقص»، «رومئو + ژولیت» و «مولن روژ» اشاره کرد. و “گتسبی بزرگ” – او متوجه شد که بیشتر مردم قبل از اینکه الویس برای ضبط اولین تک آهنگ خود به استودیو سان بیاید، علاقه چندانی به زندگی الویس نشان نمی دهند. اما برای لورمن، به تصویر کشیدن کامل و دقیق دوران کودکی الویس بسیار مهم بود.

لورمن در مصاحبه ای ویدئویی با روزنامه دیلی ژورنال گفت: “وسواس من این بود که کسی را پیدا کنم که در آن زمان او را بشناسد.” “سام این را با قلب باز می گوید. من فقط چیزهای زیادی یاد گرفتم. من به معنای واقعی کلمه همه آنها را در فیلم قرار دادم.”

در یکی از صحنه‌های ابتدایی فیلم، الویس و گروهی از دوستان از محله راگبی که عمدتاً شیک سیاه‌پوست هستند، به شوخی همتا به همتا می‌پرند و مردم را تماشا می‌کنند که با آهنگ آرتور «پسر بزرگ» از کراداپ می‌رقصند. نسخه الویس از این آهنگ اولین آهنگی بود که او در سال ۱۹۵۴ در استودیو سان در ممفیس ضبط کرد.

پریسلی: «در توبلو، می سی سی پی، آرتور کروداپ پیر را شنیدم که مثل الان به سینه اش می کوبید و گفت که اگر بتوانم به نقطه ای برسم که تمام آرتور اولد را احساس کنم، مثل هیچ کس دیگری مردی اهل موسیقی می شدم. در مصاحبه ای در سال ۱۹۵۶ گفت.

از شوخی مفصل، لورمن پسرها را به چادر می برد، جایی که الویس با چشمانی درشت در وسط یک مراسم عبادت به پایان می رسد. او به بیل لورمن گفت و دقیقاً همین بود.

خودتان را در نوازندگی نوازندگان غرق کنید، در موسیقی غوطه ور شوید و به این سو و آن سو بروید.

“به نظر شما این حرکت روی صحنه تاثیر گذاشت؟” لورمن گفت که از بل خواسته که دوست دوران کودکی اش الویس پاسخ دهد: “مطمئنا.”

لورمن گفت که دوستان الویس فکر می کردند که معاشرت در خیمه های انجیلی سرگرم کننده نیست. بل به یاد می آورد که او رفت تا الویس را بردارد و برود، اما واعظ به او گفت: “او را رها کن.” او با روح است.

در سرتاسر فیلم، صحنه‌هایی از الویس که از طریق شوخی‌ها نگاه می‌کند یا در حال چرخش به سمت اجراهای محوری موازی مربوط به ریشه‌های توپلو او است.

همانطور که لورمن می بیند، دلبستگی مادام العمر به نوجوانی یک تجربه جهانی است.

لورمن گفت: «فکر می‌کنم وقتی بالغ می‌شوی چه اتفاقی برایت می‌افتد، احتمالاً بقیه عمرت را صرف این کار می‌کنی».

او افزود: “این فقط هرگز از بین نمی رود.” “این مثل برنامه ریزی است.” “این سیم سخت شماست.”

اولین برخورد لورمن با شخصیت مسن تر الویس در سال های شکل گیری او اتفاق افتاد. او در شهر کوچک هرونز کریک در نیو ساوت ولز، استرالیا بزرگ شد – شهری بسیار کوچکتر از توبلو.

تنها یک پمپ بنزین در شهر متعلق به خانواده او بود. در جاده، در دومین شهر بزرگ، یک سینما وجود داشت. و برای مدتی پدر لورمن آن را اداره کرد. یکشنبه اغلب یک فیلم الویس بود.

لورمن گفت: “من بچه کوچکی بودم. او شگفت انگیزترین مرد جهان بود.”

سال ها بعد، او هنوز از الویس به عنوان نقطه کانونی برای درک آمریکا یاد می کند. اما نسل‌هایی که پس از مرگ ناگهانی الویس به دنیا آمده‌اند، به جز لباس‌های سفید نمادین، اطلاعات کمی درباره زندگی او دارند.

لورمن گفت: «[برای]یک گروه سنی خاص، این یک نوع لباس هالووین است.

هدف کارگردان این نیست که الویس را به نسل بعدی بفروشد، بلکه قصد دارد در زمانی که هرکسی می تواند آیفون را در دست بگیرد و یک شبه مشهور شود، یک داستان هشدار دهنده درباره شهرت تعریف کند.

لورمن می‌گوید: «آنچه او درباره آمریکا و سفرش می‌گوید، داستان بسیار ارزشمندی است، به‌ویژه در مورد سرهنگی که اگر داستان را تعریف نکنی، این نسل را از دست می‌دهد.»

داستان الویس و مدیرش، سرهنگ. تام پارکر راه لورمن برای نشان دادن تضاد بین آزادی خلاقیت، روح، روح و حقیقت، و توانایی فروش و افزایش هیاهو و انرژی بود.

لورمن گفت: «تبلیغات، هیاهو و انرژی هیچ اشکالی ندارد. اما اگر خودفروشی، هیاهو و انرژی به نیروی غالب تبدیل شود و جایی برای روح، حقیقت، اختراع و خلاقیت نباشد، اتفاقات غم انگیزی رخ می دهد.

شبیه نمایشنامه شکسپیر است.

لورمن گفت: «اگر شکسپیر اینجا بود، فکر می‌کنم شخصیت موسیقی «هملت» در فرهنگ امروزی الویس بود.

علیرغم مضمون مکرر تراژدی، فیلم بیش از سهم خود از لحظات شاد – و موسیقی دارد.

موسیقی متن فیلم ۳۶ موسیقی متنی شامل قطعه‌ای است که مطمئناً مخاطبان را در شمال شرقی می‌سی‌سی‌پی و اطراف آن جذب می‌کند: «Tupelo Shuffle» آهنگ‌های تولید سو لی و دیپلو را که هر دو بومی توپلو هستند، به نمایش می‌گذارد. همچنین شامل آهنگ‌های گروه کر انجیل است که در خیمه رستاخیز دیده می‌شود، که در آن آستین باتلر در نقش الویس پریسلی و گری کلارک جونیور حضور دارند. او در نقش آرتور نقش «پسر بزرگ» کروداپ را بازی می‌کند که «خوب است» در فیلم.

لورمن که به خاطر مشارکت در موسیقی متن فیلم هایش شناخته می شود، گفته است که هدفش ترجمه مضامین و پیام های اصلی موسیقی به مخاطبان مدرن است.

لورمن از طریق Tupelo گفت: «(Diplo) و Sway جلد را نوشتند، که در واقع قرار بود به شهر بروند. «این یک آهنگ سکسی است.» زیرا «معلومه مامان» در واقع یک آهنگ سکسی است، اما اکنون درک آن سخت است.

لورمن گفت که از افراد مهربان توپلو که از تیم او در طول بازدیدشان برای بررسی زندگی اولیه الویس مراقبت کردند، سپاسگزار است.

او گفت: “من می خواستم نشان دهنده احترام و مراقبتی باشم که شهر و مردمش شایسته آن هستند.”

این فیلم که ۱۲ دقیقه پس از نمایش جهانی خود در کن ۲۰۲۲ مورد تشویق ایستاده قرار گرفت، از ۲۴ ژوئن در سینماها نمایش داده می شود. رویدادهای Fan Show با دسترسی زودهنگام در سراسر کشور، از جمله Tupelo، در ۲۱ ژوئن برگزار می‌شود. در https://elvis.warnerbros.com/earlyaccessfanvent/ خریداری شده است.