سرمایه گذاران در کانون توجه: شرکت انرژی اورانیوم. (UEC)


شرکت انرژی اورانیوم (UEC) در آخرین جلسه معاملاتی تعداد ۱۶۹۴۵۹۵۸ سهم با میانگین حجم معاملات ۱۶۴۲۰.۴۳ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. UEC یک تغییر ۰.۰۰ درصدی و ارزش سهام خود را که در ۳.۳۳ دلار فهرست شده است، در جلسه معاملاتی اخیر نشان داد. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش انرژی است. ارزش بازار آن ۹۵۳.۳۱ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام در مقایسه با میانگین متحرک ۲۰ روزه -۱۱.۲۵٪ کاهش یافته است و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. با -۲۲.۰۰٪. قیمت سهام در امتداد یک رانش منفی از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در -۱۳.۱۵٪ است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم در حال حاضر روی ۴۱.۷۲ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولا زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و زمانی که به بالای ۷۰ می رسد، مقدار زیادی خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۹.۲۵ درصد باقی مانده و در ماه گذشته ۹.۳۷ درصد نوسان داشته است. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۹۴ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایش کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 0.36 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۸.۷۰-% است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۳۱.۵۰ درصد تعیین شده است و بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت نسبت به کل دارایی های ۰.۸۰- سود می کند. سود هر سهم (ROE) -0.80٪ است.

بررسی عملکرد:

EU Electric بازده هفتگی -۱۷.۱۶٪ و بازده سالانه ۱۵.۲۲٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته -۳۵٪ کاهش یافته و در طول ماه به ۰.۸۹- ادامه یافته است. این سهام در سال گذشته عملکرد خود را در ۰.۶۰- درصد و در حدود -۲۷.۲۹ درصد طی سه ماه گذشته نشان داد. این سهم از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته در ۴۹.۵۵- درصد است و با توجه به پایین ترین سطح ۵۲ هفته، سهم در ۷۶.۱۷ درصد است.

باز کردن آنالایزر:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه بندی اجماع تحلیلگران فعلی برای سهام این شرکت ۲ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با توجه به یک دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۶.۴ دلار می رسد. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.