سقوط توربین بادی در تگزاس بر اثر صاعقه – ۲۰ خبر برتر


یک مزرعه بادی در شمال تگزاس مورد اصابت رعد و برق ویرانگر قرار گرفت که بعد از ظهر جمعه باعث سقوط یک توربین در یکی از سازه های عظیم شد.

ویدئوهایی از شاهدان و آتش نشانان نشان می دهد که یک ژنراتور توربین بادی در حال سوختن و فروریختن در آسمان بر فراز کراول، تگزاس است.

رادار داپلر چندین صاعقه را در اطراف تاسیسات باد فورد سیتی نشان داد قبل از اینکه آتش نشانان در مورد آتش سوزی در ارتفاع بالا تماس بگیرند. ویدئوی زیر را ببینید.

داوطلبان آتش نشانی کراول پاسخ دادند، اما رئیس آتش نشانی پری شاو گفت که آتش نشانان هیچ کاری نمی توانند برای خاموش کردن آتش انجام دهند.

ما برای مقابله با این نوع آتش سوزی مجهز نیستیم. شو گفت که هیچ کس در آن منطقه واقعا نمی توانست صحبت کند.

توربین‌های بادی به دلیل قرار گرفتن در معرض زیاد در برابر صاعقه، اغلب دارای سیستم‌های حفاظتی با عملکرد مناسب برای محافظت از توربین در برابر ضربات هستند. ایده اصلی این است که مطمئن شوید که تیغه در محل صحیح فرود می آید و ضربه به طور ایمن به پایین تیغه و از آنجا به زمین (زمین) فرود می آید. به گفته الکس بیرن، مهندس برق بادی که متخصص در امتیازدهی عملیاتی در DNV است، در صحبت با Power Technology، “اگر چیزها به درستی طراحی و آزمایش شوند، در این زمینه آسیب نخواهند دید.” اگرچه او می گوید نقص در ساخت و نصب می تواند منجر به عدم کارکرد صحیح سیستم های حفاظتی شود.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که توربین ها در واقع به طور منظم ضربه می خورند. به طور متوسط، یک تیغه در طول عمر خود ۲۰ کلیک دریافت می کند و تعداد بسیار کمی از ضربه ها آسیب نشان داده شده در ویدیو را ایجاد می کند.

گذشته از زشت بودن توربین های بادی، آیا فکر می کنید توربین های بادی به بخش مهمی از تولید انرژی آمریکا تبدیل خواهند شد؟

برای تماشای امروز ویدیوهای بیشتری را تماشا کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.