سلامتی و ورزش

سالم بودن و لذت بردن از آن قابل اغراق نیست، اما سوال اینجاست که چگونه سلامتی خود را حفظ کنیم. سازمان بهداشت جهانی سلامت را حالتی از رفاه کامل ذهنی، روحی و جسمی تعریف می کند. افراد اصول متفاوتی در رابطه با سلامتی دارند. در دنیای پر سرعت امروز، تناسب اندام در هر سن و جنسیتی ضروری است. بهزیستی یک فرد شامل ۵ شاخص کلیدی است: سلامت اجتماعی، معنوی، روانی، جسمی و عاطفی.

نکاتی برای سلامتی

تعیین کننده تناسب اندام شخصی بازخورد غیرفعال، فعال یا کمکی است که سرنخ های لازم برای تصمیم گیری و اقدام را تضمین می کند. حفظ آمادگی جسمانی واقعی از مرکز تناسب اندام و پرهیز از غذا سرچشمه نمی گیرد، بلکه از ارتباطات فعال و صوتی، کشف انرژی و عشق شما ناشی می شود. تناسب اندام از منظر پولی نیز ضروری است، اما در مورد یافتن یک استراتژی است که بهترین کار را برای شما دارد.

یکی از شاخص های کلیدی بدن سالم ظاهر فیزیکی است، از این رو حفظ یک رویکرد جامع برای تناسب اندام و تناسب اندام بسیار مهم است. افراد سالم پرانرژی، پرانرژی، پرانرژی، پرانرژی و عاری از بیماری هستند. آمادگی جسمانی به وضعیت بدن و پاسخ آن به بیماری اشاره دارد و برای حفظ سلامت مطلوب باید از بدن خود مراقبت کنید. برای حفظ سلامت جسمانی خود از نکات زیر استفاده کنید.

  • تمرینات استقامتی، قدرتی و انعطاف پذیری در روال شماست.

یک رژیم ورزشی که شامل فعالیت‌های ساختاریافته مانند پیاده‌روی، دویدن، تمرینات قدرتی / اگر زندگی کم تحرکی دارید، ایجاد کنید. تغذیه مناسب را در اولویت قرار دهید – هرگونه محدودیت در مصرف مواد مغذی باید تحت نظر متخصص تغذیه یا پزشک باشد. با خوردن مقادیر کم به طور مکرر و در طول روز یک برنامه غذایی شامل کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی ایجاد کنید.

  • مواد مخدر و الکل.

شما باید از مصرف الکل خودداری کنید یا آن را محدود کنید. مواد مخدر و الکل متابولیسم بدن را تغییر می دهد و باعث تغییرات خلقی می شود. الکل عملکردهای تنفسی بدن را کند می کند، تنظیم دما را کاهش می دهد و بدن را کم آب می کند. مواد مخدر و الکل تأثیر نامطلوبی بر عملکردهای حرکتی و شناختی دارند و منجر به کاهش زمان پاسخ، هماهنگی ضعیف دست و چشم و کاهش تعادل می‌شوند.

  • خواب و استراحت کافی داشته باشید.

مطمئن شوید که یک شب خوب بخوابید و به طور منظم استراحت کنید تا آرامش داشته باشید. محل خواب شما تاریک، راحت و ساکت خواهد بود تا بتوانید هر روز ۷ تا ۹ ساعت بخوابید تا بدن را احیا کند. اگر مشکل خواب یا بی خوابی دارید با پزشک خود مشورت کنید. علاوه بر این، این درمان های خانگی می تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند – کاهوی وحشی، منیزیم، قرص های کلسیم، رازک، رایحه درمانی، یوگا.

تغذیه و سلامتی خوب

بدن وسیله نقلیه شماست، بنابراین برای روشن نگه داشتن موتور، قبل از تمرین از عادات غذایی سالم پیروی کنید. به گفته یک متخصص پزشکی ورزشی، خوردن غذاها و مایعات فراوان به جوانسازی بدن شما قبل، حین و بعد از ورزش ادامه می دهد. متخصصان تغذیه توصیه می کنند با رعایت نکات زیر قبل، در حین و بعد از تمرین، بر روی سه بخش کلیدی در برنامه ورزشی خود تمرکز کنید تا از پرواز با سوخت کم جلوگیری کنید.

  • قبل از تمرین، سوخت بگیرید!

عدم سوخت گیری عملکرد کلی شما را محدود می کند و بازده کالری سوزی بدن را کاهش می دهد. دو ساعت قبل از تمرین با نوشیدن مقدار زیادی آب برای هیدراته کردن بدنتان سوخت کنید. کربوهیدرات های سالم مانند نان تست گندم کامل، غلات کامل یا پاستا، ماست بدون چربی، برنج قهوه ای، ماکارونی و ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از تمرین میوه و سبزیجات بخورید. از پروتئین های سالم و چربی های اشباع شده اجتناب کنید زیرا دیر هضم می شوند و بدن را از انرژی تامین کننده خون و اکسیژن مورد نیاز محروم می کند.

  • در طول ورزش

با خوردن لقمه های کوچک منظم، خود را با آب هیدراته نگه دارید. اگر کمتر از یک ساعت ورزش کرده اید، غذا نخورید. برای انجام تمرینات طولانی‌تر، هر ۳۰ دقیقه تقریباً ۱۰۰ کالری از کربوهیدرات‌هایی مانند کشمش، موز یا میان‌وعده مصرف کنید و سپس بعد از تمرین، کربوهیدرات‌ها را دوباره پر کنید.

پس از ۲۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش، بافت های عضلانی شما می توانند کربوهیدرات ها و پروتئین ها را به عنوان انرژی برای ریکاوری ذخیره کنند. در اواسط تمرین، کربوهیدرات ها را بدون هضم آسان بخورید تا انرژی خود را حفظ کرده و خستگی را از بین ببرید.

• بعد از آموزش

از وعده های غذایی غنی از پروتئین برای ترمیم و رشد بافت عضلانی استفاده کنید، مانند یک سیب زمینی پخته، یک کلوچه غلات یا یک ساندویچ بادام زمینی. مقدار زیادی آب مخلوط با آب پرتقال ۱۰۰% بنوشید تا کربوهیدرات، مایعات و پتاسیم خود را افزایش دهید. در ۳۰ دقیقه ورزش، یک میان وعده با ۳۰۰-۴۰۰ انرژی یا ۷۵-۱۰۰ گرم کربوهیدرات و ۶ گرم پروتئین بخورید. عادت کنید که هر روز وعده‌های غذایی حاوی کربوهیدرات‌های بالا بخورید، که باعث تفاوت بین خستگی و اهداف ورزشی شما می‌شود.

نشانه

تغذیه نقش عمده ای در عملکرد بدن در فعالیت های بدنی ایفا می کند. کمبود مقادیر کافی چربی و کربوهیدرات در رژیم غذایی، سلول های عضلانی را از قدرت لازم برای عملکرد مطلوب محروم می کند. با افزایش ۷۰ درصدی انرژی دریافتی روزانه برای ورزشکاران پیگیر کشف کنید که از کربوهیدرات ها تامین می شود. بر این اساس، کربوهیدرات ها بین ۴۰ تا ۵۰ درصد انرژی مورد نیاز شما را در مراحل اولیه تمرین تامین می کنند.

با خوردن غذاهای مغذی، ورزش منظم و خواب و استراحت کافی، سالم بمانید. سلامت جسمانی خوب شامل عملکرد بدن، شکل گیری، نگهداری و تکامل است. سالم بودن و خوش اندام بودن هدف هر فرد، درک آنچه نیاز دارید و کارهایی که می توانید انجام دهید، و یافتن فرد مناسب برای کمک به شما در این سفر است.

فواید ورزش کردن

فعالیت بدنی منظم از بسیاری جهات تناسب اندام شما را افزایش می دهد. محققان می گویند دوچرخه سواری باعث بهبود شرایط قلبی عروقی و دوچرخه سواری در تمرینات با شدت بالا می شود. فواید دوچرخه سواری برای سلامتی عبارتند از: زمانی که به جای پاهای خود وزن خود را روی لگن خود وارد کنید، برای مفاصل مفید است. از این رو دوچرخه سواری / برای افراد مسن و کسانی که درد مفاصل دارند بسیار مفید است.

دوچرخه سواری برای رگ های خونی، مغز و قلب عالی است، همانطور که ترشح اندورفین را تحریک می کند، که منجر به احساس شادی می شود. تمرینات پدال برای گروه عضلات سرینی تحتانی، عضلات چهارسر ران، ساق پا و عضلات کف پا. در مرحله ریکاوری از عضلات همسترینگ و فلکسور ران و باسن استفاده می شود. دوچرخه سواری همچنین برای عضلات شکم، بازو و شانه که برای تعادل و صاف کردن استفاده می شوند، مفید است.

سرانجام

در نتیجه، حفظ سلامت مطلوب مستلزم عناصر بسیاری از جمله نگرش مثبت، ورزش منظم و تغذیه مطلوب است. مراقبت از بدن و لذت بردن از دستاوردهای خود فواید روحی و جسمی قابل توجهی دارد. فعالیت های مختلفی برای کمک به بهبود کیفیت زندگی شما وجود دارد. شروع کوچک و حفظ اهداف مورد نظر می تواند به طور چشمگیری مسیر زندگی شما را تغییر دهد. از این توصیه ها استفاده کنید و سخاوتمندانه سود خواهید برد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر