سوخت E10 چیست؟ – QuintDaily – خبرگزاری بست بیست


سوخت E10 چیست؟

آیا تا به حال در مورد سوخت E10 شنیده اید، سوختی که از سال ۱۹۸۸ پیشرو خودروهای موتور بنزینی بوده است؟ اما در سال‌های اخیر جنبش‌هایی برای ایجاد جایگزین‌های سازگارتر با محیط زیست صورت گرفته است. یکی از آنها سوخت E10 یا E10 نفتی است. این سوخت باعث افزایش خودروهای هیبریدی و الکتریکی شده است. همچنین توسعه یک سوخت زیستی جدید به نام E10 را تشویق می کند. امروزه در تمام پمپ بنزین ها موجود است. این سوختی است که به شیوه ای دوستدار طبیعت مانند بنزین عمل می کند.

بیایید نگاهی به E10 Fuel بیاندازیم، E10 Fuel در سپتامبر ۲۰۲۱ در کشورهای مختلف عرضه شد. E10 یک سوخت زیستی است که از مخلوط بنزین و اتانول ایجاد شده است و نام E10 از نسبت دو جزء آن گرفته شده است. ساخته شده از. این شامل همه چیز از ۹۰٪ unled تا ۱۰٪ اتانول قابل بازیافت است. اتانول یک سوخت مبتنی بر الکل است که توسط تخمیر گیاهانی مانند غلات، کاریب و محصولات جانبی آنها تولید می شود و هنگام رشد آنها دی اکسید کربن دفع می شود. این بدان معناست که تصور می‌شود می‌تواند جایگزینی سبزتر برای بنزینی که برای دهه‌ها به خودروهای ما پمپاژ می‌کند، ارائه دهد. این توسط شرکت تولید کننده سوخت بدون کنترل استاندارد E5 و E10 تولید می شود. در حال حاضر حاوی ۵٪ اتانول است.

اینکه آیا سوخت E10 می تواند در همه وسایل نقلیه استفاده شود یا خیر، سوالی است که از همه مطرح می شود، اما از آنجایی که این سوخت E10 یک پیشرفت اخیر است، برای انواع خودروهای موجود در جاده های ما مناسب نیست. مشخص شده است که تقریباً ۹۵ درصد خودروها با سوخت E10 سازگار هستند. E10 را می توان برای برخی از خودروهایی که قبلا ساخته شده اند استفاده کرد، اما بستگی به ساخت و مدل دارد. سوخت E10 را نمی توان در خودروهای کلاسیک استفاده کرد زیرا قدیمی است و اثر آن در دسترس نیست و معمولا در خودروهای بالای ۱۵-۲۰ سال این اتفاق می افتد.

سوخت E10 مزایای زیادی دارد، کاهش انتشار دی اکسید کربن با استفاده از سوخت های فسیلی کمتر و ایجاد سوخت روزانه سازگارتر با محیط زیست، همچنین استفاده از سطوح بالاتر اتانول در بنزین حرکتی است که به آنها کمک می کند تا به هدف خود یعنی تغذیه کربن تا سال ۲۰۵۰ برسند. تخمین ها حاکی از آن است که اگر همه از سوخت E10 جان خود را از دست بدهند، می توان سالانه ۷۵۰۰۰۰ تن دی اکسید کربن را کاهش داد، نه تنها در استرالیا بلکه در سراسر جهان. سوخت های E10 دارای معایبی هستند که مهمترین آنها این است که تولید آنها به آلودگی گیاهانی مانند جو، ذرت، سورگوم و نیشکر بستگی دارد، بنابراین جنگل زدایی همچنان یک تهدید واقعی است و باعث از بین رفتن جنگل ها و مشکلات کربن می شود. دی اکسید موجود در آن علاوه بر این، کارشناسان دریافته اند که E10 نیمی از کارایی تلاش برای تغییر E5 را ثابت می کند.

با این حال، مشخص نیست که این سوخت دستورالعمل های دقیقی برای پمپ بنزین های کوچکتر ارائه دهد. انتظار می رود زمانی که E10 دو سال دیگر عرضه می شود، تنها به گاراژهای بزرگ برای ذخیره آن نیاز خواهد داشت. به طور خلاصه، این گاز سبز برای محیط زیست مفید است، اما به راحتی به خودروهای نامناسب آسیب می رساند. آسیب های پرهزینه موتور، اصطکاک، سیستم سوخت رسانی و فرسودگی قطعات آسیب هایی است که با آن مواجه است و محافظ های E10 می توانند اجزای هر سیستم سوختی را در برابر خوردگی محافظت کنند و روغن کاری کل سیستم سوخت، از جمله گازها و آب بندی ها را فراهم کنند. اکثر اوقات، مردم هر موضوعی را می فروشند و همچنان به ماشین ضربه می زنند. اگر در سیدنی هستید، این امر توسط یک وب سایت https://www.sydneysellmycar.com.au/car-removal/ بدون دردسر ساخته شده است و با یک نقل قول، مردم با فروش ماشین قدیمی، پول نقد بالایی کسب می کنند.