سگ های سرویس چه کار می کنند؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


سگ سرویس

سگ های سرویس صاحبان خود را در مکان های عمومی همراهی می کنند، مانند وسایل پزشکی که به والدین معلول کمک می کنند. سگ های سرویس بیشتر برای راهنمایی نابینایان شناخته می شوند، اما می توانند در انواع ناتوانی های دیگر نیز کمک کنند!

سگ سرویس چیست؟

قانون فدرال ایالات متحده سگ خدماتی را اینگونه تعریف می کند: “سگی که به صورت انفرادی برای انجام کار یا انجام وظایف برای یک فرد معلول آموزش دیده است.” وظیفه(های) انجام شده توسط سگ باید مستقیماً با ناتوانی فرد مرتبط باشد. برای اینکه یک سگ به عنوان یک سگ سرویس آموزش دیده در نظر گرفته شود، باید آموزش داده شود تا در صورت نیاز کار خاصی را برای نگهدارنده معلول خود انجام دهد. یک فرد افسرده ممکن است از سگ برای بازیابی دارو استفاده کند، یا یک فرد مبتلا به صرع ممکن است سگ خود را آموزش دهد تا سر خود را در طول تشنج نگه دارد و مانعی بین نگهدارنده سر و زمین ایجاد کند. داشتن سگ سرویس به نگهدارنده لذت بیشتری از زندگی و استقلال بیشتری می دهد.

سگ های سرویس چگونه می توانند کمک کنند؟

از آنجایی که طیف وسیعی از ناتوانی ها وجود دارد، مشاغل مختلفی برای سگ های سرویس وجود دارد. نوع شغلی که یک سگ برای آن آموزش می بیند کاملاً به آنچه که نگهدارنده معلول با آن سر و کار دارد بستگی دارد و حتی می توان سگ را برای کاهش بسیاری از ناتوانی های مختلف آموزش داد.

رایج‌ترین مشکلاتی که سگ‌های سرویس برای کاهش آن آموزش داده می‌شوند عبارتند از:

هشدار دیابت

سگ هایی که برای بو کشیدن و هشدار دادن به نگهبانان خود در مورد قند خون بالا یا پایین آموزش دیده اند، سگ های هوشیار برای افراد مبتلا به دیابت هستند. این سگ‌ها با استشمام نفس دستیارانشان یا بوی عمومی بدنشان، چک‌های مکرری را انجام می‌دهند تا تغییرات قند خون را تشخیص دهند. اغلب آنها می توانند قبل از اینکه سطح قند خون مشکل ساز شود هشدار دهند.

هشدار/پاسخ را تنظیم کنید

اینکه سگ‌ها چگونه می‌توانند تشنج را قبل از وقوع تشنج حس کنند هنوز یک راز است، اما بسیاری از سگ‌های سرویس با موفقیت آموزش دیده‌اند تا قبل از وقوع تشنج به صاحبان خود هشدار دهند. برخی از سگ‌هایی که نمی‌توانند تشنج را تشخیص دهند، برای پاسخ به تشنج از قبل آموزش دیده‌اند، که به سگ اجازه می‌دهد تا مانعی بین صاحب و زمین ایجاد کند تا سقوط آنها را بشکند، تلفن را بازیابی کند یا در صورت نیاز کمک بگیرد.

هشدار / پاسخ قلب

برخی از سگ های سرویس آموزش دیده اند تا به نگهبانان خود در مورد افزایش یا کاهش ضربان قلب هشدار دهند، داروهای مورد نیاز را بازیابی کنند، یا در زمانی که نگهدارنده مهار شده است، حمایت ایستا ارائه دهند و از سقوط آنها در هنگام حمله قلبی جلوگیری کنند.

کمک حرکتی

کارهای مربوط به تحرک اغلب حول بازیابی وسایل غیرقابل دسترس یا افتاده، فشار دادن دکمه های غیرفعال برای باز کردن درها، یا بیرون کشیدن ویلچر می چرخد.

سگ های راهنما برای نابینایان

سگ های بینایی آموزش دیده اند تا افراد نابینا را در اطراف چیزهایی که نمی بینند راهنمایی کنند، در حالی که به آنها کمک می کند قبل از راه رفتن روی آنها علائم زمین های مختلف مانند پله ها و حاشیه ها را شناسایی کنند.

تشخیص آلرژی

سگ های هشدار دهنده آلرژن بوی یک ماده غذایی را تشخیص می دهند و نشان می دهند که آیا این ماده ایمن یا آلوده است. آلرژن های خاصی که سگ آموزش می بیند تا به آنها هشدار دهد به نیازهای نگهدارنده مربوط می شود و می تواند هر چیزی باشد. محصولات لبنی، گلوتن، بادام زمینی و غیره.

سگ های شنوا

او آموزش دیده است که زنگ در، زنگ هشدار آتش، ساعت زنگ دار و تقریباً هر چیزی را که یک ناشنوا نمی شنود تنظیم کند. آنها همچنین می توانند آموزش ببینند که کنسول خود را مستقیماً به سمت صدایی که به آن هشدار می دهند اشاره کنند.

روانپزشکی

سگ هایی که برای ناتوانی های روانی مانند افسردگی، PTSD، اضطراب و سایر اختلالات سلامت روان خدمات رسانی می شوند، اغلب با حیوانات حمایت کننده عاطفی اشتباه گرفته می شوند. سگ های خدمات روانشناسی حیوانات خدماتی آموزش دیده ای هستند که می توانند برای روشن کردن چراغ ها، جهت گیری خود برای بیرون آمدن در مواقع وحشت، هدف قرار دادن نقاط فشار برای کاهش ضربان قلب و جریان خون، بازیابی داروها و موارد دیگر آموزش ببینند.

آیا هر نژادی می تواند سگ سرویس باشد؟

بله، هر نژاد سگی واجد شرایط تبدیل شدن به سگ خدماتی است، به جز سگ های هیبریدی. در حالی که نژادهایی مانند لابرادور، گلدن رتریور و پودل وجود دارند که در کارهای خدماتی برتر شناخته شده اند، هر کسی می تواند سگ سرویس خود را آموزش دهد و نژادی را که می خواهد انتخاب کند. به همین دلیل، ممکن است انواع نژادهای سگ های خدماتی را در مکان های عمومی مشاهده کنید، از بزرگترین نژاد دانمارکی تا کوچک ترین چیهواهوا.

مواردی وجود دارد که افراد دارای معلولیت یک نژاد سگ خدماتی غیر متعارف را انتخاب می کنند. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که یک سگ برای یک کار بسیار خاص مورد نیاز است که به ویژگی های منحصر به فرد یک نژاد یا نژاد دیگر نیاز دارد. به عنوان مثال، شخصی که به سگی نیاز دارد که مراقب دیابت باشد و سبک زندگی بی تحرکی داشته باشد، ممکن است به دنبال سگی باشد که بتواند قند خون بالا یا پایین را هشدار دهد و به ورزش بسیار کمی نیاز داشته باشد. در این مورد خاص، آنها ممکن است پس از آموزش کامل به دنبال توله سگ مالتیپو برای فروش با سگی باشند که طرح بند بسته شده است. این سگ کوچک می تواند به شیوه ای محافظتی به رایحه های نزدیک تر هشدار دهد و همچنان نیازهای یک سگ ثابت را که به فضای زیادی یا ورزش نیاز ندارد برآورده کند.

ببینید، سگ های سرویس کارهای زیادی برای انواع مختلف افراد و ناتوانی ها انجام می دهند. عملکرد آنها می تواند از یک کنترل کننده به کنترل دیگر بسیار متفاوت باشد. بنابراین دفعه بعد که یک سگ سرویس را در انظار عمومی دیدید، تصور نکنید که نگهدارنده نابینا است یا ناتوانی جعلی دارد. برخی از ناتوانی ها را نمی توان با چشم غیر مسلح دید. در پایان روز، سگ های سرویس بیش از سهم عادلانه کار خود را انجام می دهند!