سیمو لیو ستاره «شانگ چی» به اظهارات ضد مارول کوئنتین تارانتینو پاسخ داد.
CNN

کوئنتین تارانتینو به صراحت گفته است که فیلم‌های مارول فنجان چای او نیستند، اما بازیگر سیمو لیو به آرامی به کارگردان یادآوری کرد که فیلم‌ها و استودیوی پشت آن‌ها به جوامع این فرصت را داده‌اند که آن‌ها را در صفحه بزرگ ببینند.

لیو، ستاره مارول شانگ چی و افسانه ده حلقه گفت. اگر تنها نگهبانان ستاره‌های سینما تارانتینو و اسکورسیزی بودند، هرگز این شانس را نداشتم که یک فیلم ۴۰۰ میلیون دلاری را هدایت کنم. نوشت در توییتر. “من از نبوغ فیلمسازی آنها شگفت زده شده ام. آنها نویسنده های بسیار خوبی هستند. اما آنها فقط نمی توانند بینی خود را به سمت من یا هر کس دیگری بچرخانند.”

وی ادامه داد: هیچ استودیوی فیلمسازی کاملی وجود ندارد و نخواهد بود. اما من مفتخرم که با کسی کار می کنم که تلاش مستمری برای بهبود تنوع روی پرده با خلق قهرمانانی انجام داده است که به مردم از همه جوامع در همه جا الهام می بخشد. «عصر طلایی» را هم دوست داشتم… اما جهنم سفید بود.

لیو این اظهارات را در شبکه های اجتماعی بیان کرد، ظاهراً در پاسخ به مصاحبه پادکستی که در آن از «خونسردی هالیوودی» تارانتینو انتقاد کرده بود.

تارانتینو در پادکست “۲ خرس، ۱ غار” گفت که این فیلم ها “تنها چیزهایی بودند که به نظر می رسید هر نوع هیجانی را در بین طرفداران یا حتی استودیوهای سازنده آنها ایجاد می کند.”

او همچنین گفت که بازیگرانی که در آن فیلم ها حضور دارند «ستاره های سینما نیستند» زیرا «شخصیت های سریال همان هایی هستند که ستاره می شوند».

تارانتینو قبل از اظهار نظر خود به صراحت اعلام کرد که از فیلم های مارول متنفر نیست، اما گفت که آنها را دوست ندارد.

این اولین بار نیست که کارگردان روزی روزگاری در هالیوود سخنان تندی در مورد فیلم های استودیو می گوید – و او تنها نبود.

همانطور که لیو اشاره می کند، مارتین اسکورسیزی فیلمساز افسانه ای دیگری است که به طور علنی با سلطه فیلم های مارول در گیشه مخالفت کرده است.

در همین حال، هر دو کارگردان مورد انتقاد قرار گرفته اند – اسکورسیزی به دلیل رد سؤالات در مورد کمبود بازیگران زن در فیلم هایش، و تارانتینو به دلیل عدم تنوع در بازیگران روزی روزگاری هالیوود و خشونت مکرر علیه زنان که در فیلم هایش دیده می شود.

«شانگ چی و افسانه ده حلقه» بیش از ۴۳۲ میلیون دلار در گیشه فروش جهانی داشت. از سال گذشته، کارگردان Destin، دنیل کرتون، قرار است دنباله‌ای بسازد.