شانس در سهام داغ؟ Gran Tierra Energy (GTE) – Big 24 News


گرن تیرا انرژی (GTE) در آخرین جلسه معاملاتی، تعداد ۸,۱۷۷,۲۵۷ سهم با میانگین حجم معاملات ۸,۲۱۹.۳۸ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. GTE در آخرین جلسه معاملاتی تغییر ۴.۰۷ درصدی و ارزش سهام خود را ۱.۲۸ دلار اعلام کرد. این شرکت متعلق به کانادا است و بخشی از بخش انرژی است. ارزش بازار آن ۴۵۴.۹۱ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه ۲.۶۲-% است و معامله زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه است. ۲۰.۸۵-٪. قیمت سهام در طول حرکت مثبت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ۹.۹۴ درصد افزایش یافته است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت نمودار می شود.

شاخص قدرت نسبی فعلی (RSI-14) برای سهام ۳۸.۵۶ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان نشانگر حرکت استفاده می شود. معمولا زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و زمانی که به بالای ۷۰ می رسد، مقدار زیادی خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و انحرافات و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۱۰.۲۹ درصد باقی مانده است و ماه گذشته نوسان ۸.۲۷ درصد را نشان می دهد. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۸۲ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر نسخه آزمایشی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایشی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 0.13 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۱۷.۰۰ درصد است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروش ایجاد می کند. حاشیه ناخالص ۷۳.۱۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۱۹.۱۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود ۷.۹۰ درصد سود دارد. بازگشت سرمایه (ROI) 4.40 درصد است. سود هر سهم (ROE) 35.40 درصد است.

بررسی عملکرد:

GTE بازده هفتگی -۳.۰۳٪ و بازده سالانه ۷۳.۸۷٪ را نشان داد. سهام در ۶ ماه گذشته ۶۳.۱۶ درصد بوده و در ماه ۲۴.۷۱- درصد باقی مانده است. سهام در سال گذشته ۶۸.۱۸ درصد افزایش یافت و در سه ماه گذشته -۲۰.۵۰ درصد تغییر کرد. این سهم در ۴۰.۴۶-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته قرار دارد و با توجه به پایین ترین سطح ۵۲ هفته، سهام در ۱۹۰.۹۱% قرار دارد.

بازگشایی تحلیلگران:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد این شرکت ۲.۳ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۲.۴۵ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.