شانس در سهام داغ؟ Occidental Petroleum (OXY) – Big 24 News


شرکت نفت غربی (OXY) تمرکز فعال روی سهام در آخرین جلسه معاملاتی تایید شد. این سهام در معاملات اخیر با ۱.۵۳ درصد افزایش به ۵۸.۴ دلار رسید. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش انرژی است. در آخرین نوبت معاملاتی ۱۲۴۴۷۸ سهم با میانگین ۲۸۸۹۲.۶۲ هزار سهم معامله شد. ارزش بازار آن ۵۲۵۶۶.۹۵ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام از میانگین متحرک ۲۰ روزه منفی ۸.۶۸% است و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. -۵.۹۷٪. قیمت سهام با افزایش انحراف از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، ۳۳.۳۶ درصد افزایش یافت. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت نمودار می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم در حال حاضر در ۴۳.۲۱ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. J. Welles Wilder شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً وقتی RSI به زیر ۳۰ می‌رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می‌شود و وقتی به بالای ۷۰ می‌رسد، مقدار زیادی خرید می‌شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می‌شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و انحرافات و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

این نوسانات نسبت به هفته گذشته ۵.۱۷ درصد و در ماه گذشته ۴.۷۵ درصد باقی مانده است. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۹۸ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر نسخه آزمایشی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایشی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 3.42 است.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۲۲.۴۰ درصد است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۶۴.۹۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۲۵.۰۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود ۸.۶۰ درصد سود دارد. بازگشت سرمایه (ROI) 8.60 درصد است. سود هر سهم (ROE) 60.40 درصد است.

بررسی عملکرد:

OXY بازده هفتگی ۱.۲۵٪ و بازده سالانه ۸۱.۲۲٪ را نشان داد. این سهم در شش ماه گذشته به ۹۸.۸۹% رسید و در ماه ۱۱.۶۰% باقی ماند. این سهم تاکنون عملکرد ۹۸.۴۱ درصدی را به ثبت رسانده و در سه ماه گذشته حدود ۰.۴۰- درصد تغییر کرده است. این سهم از بالاترین حد خود در ۵۲ هفته گذشته در ۱۲.۱۲- درصد و با پایین‌ترین سطح ۵۲ هفته‌ای در ۱۷۰.۱۲ درصد قرار دارد.

بازگشایی تحلیلگران:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد این شرکت ۲.۴ (۱.۰ قوی، خرید ۲.۰، نگه داشتن ۳.۰، فروش ۴.۰، فروش قوی ۵.۰) است. با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۷۷.۱۷ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.