شرایط تحصیل در روسیه (مهاجرت روسیه) – خبرگزاری ۲۰ برتر


اگر l تحصیل در روسیه فکر می کنی تنها نیستی. هر ساله هزاران دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل در روسیه را انتخاب می کنند. با این حال، قبل از تصمیم به تحصیل در روسیه، مهم است که از شرایطی که ممکن است با آن مواجه شوید آگاه باشید.

در این پست وبلاگ، برخی از واقعیت های تحصیل در روسیه، از هزینه های بالای زندگی گرفته تا زمستان های طولانی را بررسی خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که در صورت انتخاب برای تحصیل در روسیه می توانید انتظار داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید. جهت مهاجرت به روسیه با ویزای تحصیلی و مهاجرت به روسیه با ویزای کار و ویزای تجاری می توانید از لینک مربوطه اقدام نمایید.

سیستم آموزشی در روسیه

سیستم آموزشی در روسیه دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری است که آن را برای دانشجویان بین المللی جذاب می کند. اولا، تمام تحصیلات در روسیه برای دانشجویان روسی و بین المللی رایگان است. ثانیاً، مدت تحصیل دانشگاهی در روسیه چهار سال است که نسبت به بسیاری از کشورها کوتاهتر است. در نهایت، سال تحصیلی در روسیه از سپتامبر تا ژوئن و با تعطیلات زمستانی از دسامبر تا ژانویه ادامه دارد.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در روسیه تحصیل می کند، این فرصت را خواهید داشت که تاریخ و فرهنگ غنی این کشور را از نزدیک تجربه کنید. شما همچنین از هزینه های پایین زندگی و آموزش با کیفیت بالا که روسیه ارائه می دهد بهره مند خواهید شد.

آب و هوا در روسیه

روسیه وسیع است و آب و هوای آن از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متفاوت است. بخش اروپایی روسیه دارای آب و هوای معتدل قاره ای با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی است. میانگین دمای ژانویه از -۴ درجه سانتیگراد تا -۱۲ درجه سانتیگراد (۲۵ درجه فارنهایت تا ۱۰ درجه فارنهایت) متغیر است، در حالی که دمای جولای از ۱۶ درجه سانتیگراد تا ۲۰ درجه سانتیگراد (۶۱ درجه فارنهایت تا ۶۸ درجه فارنهایت) متغیر است.

بارندگی در روسیه نیز بسیار متفاوت است، به طوری که در بخش اروپایی معمولاً بیشتر از قسمت آسیایی باران می بارد. زمستان های روسیه معمولاً برفی است، به ویژه در شمال و غرب این کشور.

آب و هوای سیبری بسیار سخت تر است، زمستان های طولانی و بسیار سرد و تابستان های کوتاه و خنک دارد. دمای ژانویه می تواند تا -۵۰ درجه سانتی گراد (۵۸- درجه فارنهایت) کاهش یابد، در حالی که دمای جولای تنها به ۱۵ درجه سانتی گراد (۵۹ درجه فارنهایت) می رسد. سیبری همچنین دارای سطوح بسیار کم بارندگی است.

خاور دور روسیه دارای آب و هوای نیمه قطبی با تابستان های خنک تر و زمستان های طولانی تر و سردتر از سیبری است. این منطقه بارندگی شدیدی را تجربه می کند که عمدتاً به صورت برف است. میانگین دمای ژانویه از -۱۵ درجه سانتیگراد تا -۲۵ درجه سانتیگراد (۵- تا -۱۳ درجه فارنهایت) متغیر است، در حالی که میانگین دمای جولای فقط ۱۲-۱۸ درجه سانتیگراد (۵۴-۶۴ درجه فارنهایت) است.

هزینه زندگی در روسیه

به این سوال هزینه زندگی در روسیه در مورد اینکه چقدر هزینه دارد، هیچ پاسخ یکسانی وجود ندارد. بسته به سبک زندگی و عادات خرج کردن خود، می توانید انتظار داشته باشید که بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در ماه بپردازید. با این حال، میانگین هزینه زندگی در روسیه برای یک فرد مجرد حدود ۱۵۰۰ دلار در ماه است.

اگر به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه تر هستید، تحصیل در یکی از شهرهای کوچک روسیه را در نظر بگیرید. در حالی که هزینه زندگی در مسکو یا سن پترزبورگ ممکن است بالاتر باشد، متوجه خواهید شد که هزینه هایی مانند غذا و حمل و نقل در سایر نقاط کشور بسیار ارزان تر است.

مهم نیست جایی که برای تحصیل انتخاب می کنید، راه هایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از دانشجویان بین المللی به جای اجاره آپارتمان خود، با خانواده های میزبان زندگی می کنند. این می تواند به شما در صرفه جویی در اجاره و خدمات آب و برق کمک کند و همچنین طعم فرهنگ و غذاهای روسی را بچشید.

مراقبت های بهداشتی در روسیه

مراقبت های بهداشتی در روسیه بسیار عالی است، با طیف گسترده ای از بیمارستان ها و کلینیک ها برای انتخاب. کیفیت مراقبت بالا و هزینه نسبتا پایین است. ترکیب خوبی از امکانات بهداشتی عمومی و خصوصی وجود دارد، بنابراین شما می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها و بودجه شما مطابقت دارد.

ایمنی و امنیت در روسیه

روسیه کشوری امن برای تحصیل است. میزان جرم و جنایت پایین است و مردم صمیمی و خوش برخورد هستند. برخی از مناطق وجود دارند که به اندازه مناطق دیگر امن نیستند، اما به طور کلی، روسیه مکانی امن است.

دولت روسیه بهبود ایمنی و امنیت شهروندان خود را به ویژه با توجه به حملات تروریستی اخیر در این کشور در اولویت قرار داده است. نیروی پلیس به خوبی آموزش دیده و مجهز است تا بتواند هر موقعیتی را که ممکن است پیش بیاید مدیریت کند.

همچنین بسیاری از شرکت های امنیتی خصوصی وجود دارند که از دانشجویانی که در روسیه تحصیل می کنند محافظت می کنند. این شرکت ها می توانند به شما کمک کنند تا زمانی که اینجا هستید احساس امنیت و امنیت کنید.

فرهنگ و سبک زندگی روسیه

فرهنگ روسیه با آداب و رسوم و سنت های خود منحصر به فرد و پر جنب و جوش است. اگر به فکر تحصیل در روسیه هستید، مهم است که قبل از ورود به این کشور با فرهنگ و سبک زندگی این کشور آشنا شوید. در اینجا چند نکته در مورد فرهنگ و سبک زندگی روسیه آورده شده است:

روس ها به خاطر عشقشان به موسیقی، ادبیات و هنر مشهور هستند. اگر علاقه مند به تحصیل در یکی از این رشته ها هستید، منابع و فرصت های زیادی در روسیه پیدا خواهید کرد.

آب و هوای روسیه می تواند خشن، با زمستان های طولانی و تابستان های گرم باشد. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید، برای شرایط آب و هوایی شدید آماده باشید.

روس ها معمولا بسیار مهمان نواز و پذیرای خارجی ها هستند. با این حال، ممکن است کمی مانع زبانی وجود داشته باشد زیرا اکثر روس ها به زبان انگلیسی مسلط نیستند. قبل از رفتن به روسیه برای تحصیل، مهم است که مهارت های زبان روسی خود را ارتقا دهید.

در روسیه تاریخ و فرهنگ زیادی برای کشف وجود دارد. از معماری معروف سن پترزبورگ گرفته تا مجموعه های هنری مشهور جهان در مسکو، در این کشور چیزهایی برای لذت بردن همه وجود دارد.

نتیجه

در کل شرایط تحصیل در روسیه بسیار خوب است. این کشور دارای سیستم آموزشی قوی و فرصت های زیادی برای دانش آموزان است تا تحصیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند. با این حال، مواردی وجود دارد که می توان آنها را بهبود بخشید. به عنوان مثال، هزینه زندگی نسبتاً بالا است و برخی از دانش آموزان ممکن است در سازگاری با آب و هوای سرد مشکل داشته باشند. با این حال، روسیه هنوز یک مکان عالی برای تحصیل است و با کمی تلاش، دانشجویان بین المللی می توانند تجربه تحصیلی موفقی در اینجا داشته باشند.