شرایط گرم الان؟ سیسکو سیستم، (CSCO) – Big 24 News


سیستم های سیسکو (CSCO) در آخرین جلسه معاملاتی، تعداد ۲۴۳۳۳۸۱۲ سهم معامله شد و میانگین حجم آن ۲۴۵۶۷.۳۲ هزار سهم بود. سهام در جلسه معاملاتی جاری تمرکز فعال بر سهام را تایید کرد. CSCO تغییری ۰.۰۹-٪ را نشان داد و سهام فهرست شده آن در معاملات اخیر ۴۲.۶ دلار ارزش گذاری شد. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش فناوری است. ارزش بازار آن ۱۷۱۷۲۴.۸۵ میلیون دلار است. استفاده از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت زیرا عاملی اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

بررسی عملکرد:

CSCO عملکرد هفتگی -۳.۴۰٪ و عملکرد سالانه -۰.۲۸٪ را نشان داد. سهام طی شش ماه گذشته -۳۳.۰۴٪ حرکت کرده است و در ماه گذشته در -۵.۸۱٪ باقی مانده است. این سهم طی سه ماه گذشته عملکردی ۳۲.۷۸- و حدود ۲۳.۶۰- درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. قیمت سهام ۳۳.۷۳-% از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته است و قیمت سهام در ۳.۸۵% با نگاهی به پایین ترین سطح ۵۲ هفته اخیر است.

افتتاحیه تحلیلگران:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد این شرکت ۲.۵ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با توجه به یک دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۵۴.۰۴ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و محبوب ترین شاخص های تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. ۸.۴۷-٪. قیمت سهام همراه با -۲۱.۱۶ درصد از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود در حال کاهش است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک را به صورت یک خط مستقیماً روی نمودار قیمت ترسیم می کند.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم روی ۳۸.۱۸ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. زمانی که RSI به زیر ۳۰ می‌رسد، سهام معمولاً بیش از حد خرید می‌شوند و زمانی که به بالای ۷۰ می‌رسد، بیش از حد خرید می‌شوند. روندهای عمومی، واگرایی‌ها و نوسانات شکست را می‌توان با استفاده از RSI شناسایی کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۲.۲۵ درصد باقی مانده است و در ماه گذشته نوسان ۲.۰۵ درصدی را نشان می دهد. ریسک بازار از طریق معاملات در بازار ایجاد می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۰.۹۶ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر بتا بالاتر از ۱ باشد، ریسک بالا و اگر بتا کمتر از ۱ باشد، خطر کم است. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) محدوده واقعی است. مقدار ATR 1 است.

سود اسنپ:

حاشیه سود خالص شرکت ۲۳.۳۰ درصد است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۶۳.۱۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۲۷.۴۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۱۲.۶۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 19.20 درصد است. بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) 29.30 درصد است.