شرایط گرم الان؟ ExxonMobil (XOM) – Big 24 News


ExxonMobil (XOM) در آخرین جلسه معاملاتی، ۲۵۴۷۸۶۸۴ سهم معامله شد و میانگین حجم معاملات ۲۸۹۸۱.۸۲ هزار سهم بود. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. XOM تغییر ۲.۴۵ درصدی در ارزش سهام خود را که به ۸۹.۰۳ دلار فهرست شده بود در آخرین جلسه معاملاتی نشان داد. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش انرژی است. ارزش بازار آن ۳۶۷۸۰۶.۹۶ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

بررسی عملکرد:

XOM بازده هفتگی ۳.۳۸٪ و بازده سالانه ۳۷.۶۹٪ را نشان داد. سهام در ۶ ماه گذشته ۴۵.۹۰% بوده و در ۵۵.۵۵% در ماه باقی مانده است. این سهم بازدهی سالانه ۴۵.۵۰ درصدی را ثبت کرد که نسبت به ۴.۵۰ درصد در سه ماه گذشته افزایش داشت. این سهم از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته در ۶۷.۶۷- درصد است و با توجه به پایین ترین سطح ۵۲ هفته، سهم در ۷۰.۸۸ درصد است.

بازگشایی تحلیلگران:

بر اساس داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی در مورد سهام این شرکت ۲.۵ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ طولانی، ۳.۰ توقف، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با توجه به یک دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۱۰۰.۹۷ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام از میانگین متحرک ۲۰ روزه ۶.۷۹-% و میانگین متحرک ۵۰ روزه کاهش یافته است. ۲.۴۶-٪. قیمت سهام نسبت به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود ۱۹.۰۴ درصد افزایش یافته است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت نمودار می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) برای سهام در حال حاضر ۴۴.۴۱ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان نشانگر حرکت استفاده می شود. معمولاً وقتی RSI به زیر ۳۰ می‌رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می‌شود و وقتی به بالای ۷۰ می‌رسد، مقدار زیادی خرید می‌شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می‌شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و انحرافات و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۳.۸۸ درصد باقی مانده است و در ماه گذشته ۳.۲۲ درصد نوسان را نشان می دهد. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا در ۱.۰۶ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر نسخه آزمایشی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایشی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 3.6 است.

سود اسنپ:

حاشیه سود خالص شرکت ۸.۴۰ درصد است که نشان دهنده سود شرکت به ازای هر دلار فروش است. حاشیه ناخالص ۳۰.۵۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۸.۸۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۷.۵۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 7.20 درصد است. بازده حقوق صاحبان سهام (ROE) 15.70 درصد است.