شرکت بیکر هیوز (BKR) – Big 24 News


تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۲.۸۶ درصد و در ماه گذشته ۳.۷۲ درصد نوسان داشته است. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۴۹ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر کارآزمایی کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 1.4 است.

شرکت بیکر هیوز (BKR) در آخرین جلسه معاملاتی تعداد ۹۴۷۲۱۹۶ سهم با میانگین حجم معاملات ۱۱۳۶۰.۷۲ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. BKR تغییری ۲.۳۶ درصدی را نشان داد و سهام آن در بورس ۳۵.۲۳ دلار در آخرین جلسه معاملاتی ارزش گذاری شد. این شرکت متعلق به ایالات متحده است و بخشی از بخش انرژی است. ارزش بازار آن ۳۶۹۸۷.۹۸ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیحات فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. این سهام با منفی ۲.۰۴ درصد از میانگین متحرک ۲۰ روزه معامله می شود و در میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. ۱.۱۳ درصد این سهام در یک حرکت مثبت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، ۲۲.۶۳ درصد بالاتر معامله شد. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم در حال حاضر ۴۷.۹۸ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و با رسیدن به بالای ۷۰، مقدار زیادی سهام خریداری می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت سهام عادی در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۱.۵۰ درصد است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروش ایجاد می کند. حاشیه ناخالص ۲۰.۲۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۶.۹۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود که ۰.۹۰ درصد است سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 2.90٪ است. سود هر سهم (ROE) 1.80 درصد است.

بررسی عملکرد:

BKR بازده هفتگی -۶.۸۵٪ و بازده سالانه ۳۵.۹۷٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته ۴۱.۶۶ درصد بوده و در ماه ۸.۴۳ درصد باقی مانده است. این سهم بازده سالانه ۴۶.۴۳ درصدی را ثبت کرد و در سه ماه گذشته حدود -۶.۴۰ درصد تغییر کرده است. قیمت سهام در ۴۴.۴۴- درصد از بالاترین حد ۵۲ هفته گذشته و قیمت سهام در ۸۳.۲۰ درصد با نگاهی به پایین ترین سطح ۵۲ هفته گذشته است.

باز کردن آنالایزر:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه بندی اجماع تحلیلگران فعلی برای سهام این شرکت ۲ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۴۱.۵۱ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.