شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSM) – Big 24 News


تجزیه و تحلیل نوسانات:

این نوسانات نسبت به هفته گذشته ۲.۱۵ درصد و در ماه گذشته ۲.۶۲ درصد باقی مانده است. ریسک بازار ناشی از معاملات بازار است و با نسخه آزمایشی اندازه گیری می شود. شاخص بتا روی ۰.۹۴ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایش کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 2.92 است.

شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSM) در آخرین جلسه معاملاتی، ۹ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۳۱۶ سهم معامله شد و میانگین حجم معاملات ۱۱ هزار و ۹۷۲ هزار و ۴۴ هزار سهم بود. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. TSM تغییری ۲.۶۷ درصدی را نشان داد و سهام آن در بورس ۹۳.۷۷ دلار در آخرین جلسه معاملاتی ارزش گذاری شد. این شرکت متعلق به تایوان است و بخشی از بخش فناوری است. ارزش بازار آن ۴۷۹۲۲۲.۸۲ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. قیمت سهام نسبت به میانگین متحرک ۲۰ روزه ۲.۸۵ درصد افزایش یافته و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. -۲.۶۷٪. قیمت سهام در امتداد یک رانش منفی از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در -۱۶.۴۸٪ است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی فعلی (RSI-14) برای سهام ۵۰.۷۹ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولا زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و زمانی که به بالای ۷۰ می رسد، مقدار زیادی خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

سود فوری:

حاشیه سود خالص شرکت ۳۸.۴۰ درصد است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروش درآمد ایجاد می کند. حاشیه ناخالص ۵۲.۶۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۴۲.۱۰ درصد است. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که شرکت در مقایسه با کل دارایی های خود ۱۸.۷۰ درصد سود دارد. بازگشت سرمایه (ROI) 20.00٪ است. سود هر سهم (ROE) 30.90 درصد است.

بررسی عملکرد:

TSM بازده هفتگی ۳.۰۴٪ و بازده سالانه -۲۱.۵۴٪ را نشان داد. سهام در ۶ ماه گذشته ۲۲.۹۵- درصد بوده و در ماه گذشته در ۲.۳۱- درصد باقی مانده است. این سهام عملکرد سال گذشته را در ۲۲.۰۶- درصد و در حدود -۱۰.۷۵ درصد طی سه ماه گذشته نشان دادند. با نگاهی به پایین‌ترین سطح ۵۲ هفته‌ای، این سهم در ۳۵.۳۳ درصد از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته و سهم در ۹.۸۱ درصد قرار دارد.

باز کردن آنالایزر:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه بندی اجماع تحلیلگران فعلی برای سهام این شرکت ۲ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به ۱۴۵.۳۹ دلار می رسد. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.