شرکت مالک کلبه سوئیس، هاروی و کگ پیشنهاد خرید ۱.۲ میلیارد دلاری دریافت می کند.


Fairfax Financial Holdings Ltd. این شرکت پیشنهاد خرید Recipe Unlimited با مالکیت خصوصی، مالک رستوران‌هایی از جمله کلبه سوئیس، هاروی و The Keg را داده است.

ارزش این معامله برای قدیمی‌ترین و بزرگترین رستوران زنجیره‌ای کانادا به ۱.۲ میلیارد دلار است.

Recipe Unlimited دارای بیش از ۱۲۰۰ رستوران در سراسر کانادا با ۲۰ برند مختلف از جمله Swiss Shack، Harvey’s، St. هوبرت، کگ، مونتانا، کلسی، ایست ساید ماریو، سیب زمینی سرخ کرده نیویورک، بازار خرس، فیل اند کسل و برگرز. کشیش و پیکل بشکه و همکاران.

Fairfax در حال حاضر سهامدار کنترل Recipe Unlimited با تقریباً ۲۳٪ از سهام است. شما ۲۰.۷۳ دلار به ازای هر سهم به صورت نقدی برای سهامی که مالک آن نیستید، ارائه خواهید داد.

قیمت پیشنهادی ۵۳.۴ درصد بیشتر از قیمت بسته شدن Recipe Unlimited در ماه آگوست است. طبق بیانیه ای، ۸، ۲۰۲۲.

این معامله نیاز به تایید اکثریت سهامداران اقلیت دارد و Recipe Unlimited می گوید که هیئت مدیره آن در نظر دارد به سهامداران توصیه کند در جلسه ویژه سهامداران که در این رابطه برگزار می شود به توافق پیشنهادی رای مثبت دهند.

به گفته جان زامبارو، تحلیلگر CIBC، که این شرکت را پوشش می دهد، رستوران ها به شدت تحت تأثیر این همه گیری قرار گرفته اند، اما فروش سه ماهه اخیر آنها از همان رستوران در مکان های Recipe Unlimited نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹، ۴ درصد افزایش یافته است. این شرکت در نظر دارد امسال ۳۰ رستوران جدید افتتاح و ۴۰ رستوران دیگر را بازسازی کند.