شش روش برتر برای بهینه سازی هزینه را در Azure پیاده سازی کنید – باب نیوز


تیم های فناوری اطلاعات می توانند استقرارهای Azure را به روش های مختلفی پیکربندی کنند. هزینه کل صورتحساب رایانش ابری Azure شما به تنظیمات و خدمات خاصی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

با این حال، چند استراتژی کلی برای کاهش هزینه های Azure وجود دارد. به عنوان مثال، یک سازمان می تواند از برنامه های پرداخت مختلف استفاده کند، از ابزارهای مدیریت هزینه بومی Azure استفاده کند و بر برچسب های منابع تکیه کند.

در اینجا شش راه برای بهینه سازی هزینه Azure وجود دارد که بسیاری از آنها را می توان برای هر نوع منبع Azure اعمال کرد.

۱. گزینه های پرداخت را بررسی کنید

Azure چندین گزینه پرداخت را برای ماشین های مجازی ارائه می دهد، از جمله:

  • در صورت سفارش یا در صورت تمایل پرداخت نمایید. این گزینه به شما این امکان را می دهد که هر زمان که نیاز دارید ماشین های مجازی را فوراً روشن کنید. در حالی که نرخ ساعتی آپتایم مقرون به صرفه ترین گزینه است، انعطاف پذیر و راحت است. سازمان ها می توانند نمونه های خود را تا زمانی که بخواهند بدون وقفه اجرا کنند. این گزینه نیازی به برنامه ریزی قبلی ندارد، زیرا ماشین های مجازی بر اساس تقاضا اجرا می شوند.
  • رزرو کرد. با این گزینه می توانید نمونه های VM را برای دوره های یک یا سه ساله رزرو کنید. به گفته مایکروسافت، قیمت‌های نمونه رزرو شده تا ۷۲ درصد نسبت به قیمت‌های درخواستی تخفیف ارائه می‌کنند.
  • نقطه. این گزینه خرید به کاربران امکان می دهد ظرفیت محاسباتی Azure اضافی را با قیمت تخفیف تا ۹۰ درصد نسبت به قیمت درخواستی خریداری کنند. مهمتر از همه، مایکروسافت می تواند یک نمونه Spot را در هر زمان، بر اساس تقاضای ظرفیت، خاتمه دهد. این گزینه برای بارهای کاری مناسب است که می توانند وقفه هایی مانند پردازش داده های انبوه را تحمل کنند.

در حالی که نمونه‌های درخواستی یک انتخاب محبوب برای سازمان‌ها هستند، در نظر بگیرید که آیا نمونه‌های رزرو شده یا درجا می‌توانند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند، در حالی که هنوز نیازهای حجم کاری را برآورده می‌کنند.

گرافیک در بهینه سازی هزینه رایانش ابری
بسیاری از سازمان ها انتظار دارند رایانش ابری در هزینه آنها صرفه جویی کند. با این حال، اگر آنها مخارج عمومی ابری خود را به درستی مدیریت نکنند، این امیدها محو خواهند شد.

۲. از ابزارهای مدیریت هزینه Azure بهره ببرید

Azure چندین ابزار برای پیش بینی و بهینه سازی هزینه های ابری ارائه می دهد. این ابزارها عبارتند از:

  • ماشین حساب قیمت لاجوردی. قبل از استقرار بارهای کاری در Azure، از ماشین حساب قیمت برای تخمین هزینه استفاده کنید. انواع مختلف سرویس ها یا تنظیمات را در ماشین حساب آزمایش کنید تا فرصت های صرفه جویی در هزینه را پیدا کنید.
  • تجزیه و تحلیل هزینه Azure. هنگام اجرای بارهای کاری در Azure، از ویژگی تجزیه و تحلیل هزینه در پورتال Azure استفاده کنید تا ببینید هر بار کاری چقدر هزینه دارد. این ابزار همچنین هزینه های آینده را بر اساس تنظیمات فعلی پیش بینی می کند.
  • سینه های لاجوردی بودجه‌ها را در پورتال Azure پیکربندی کنید تا اهداف مخارج را در ابر سازمانی اعمال کنید. بودجه بندی به شما امکان می دهد محدودیت های هزینه برای کاربران و گروه های Azure تعیین کنید. این سرویس در صورت تجاوز از محدودیت ها هشدار تولید می کند.
  • مشاور لاجوردی. Azure Advisor توصیه هایی برای بهینه سازی هزینه ارائه می دهد. این توصیه‌ها بر کاهش هزینه‌های نمونه‌های ماشین مجازی تمرکز دارند. بنابراین، برای بهینه سازی هزینه در انواع دیگر منابع مانند پایگاه های داده مفید نیست.
  • مدیر منابع Azure. این ابزار قوانین مدیریتی را برای منابع Azure اعمال می کند، مانند اینکه چه کسی می تواند آنها را ایجاد کند و چگونه آنها را متمایز می کند. اگرچه Resource Manager یک ابزار بهینه سازی هزینه نیست، اما می تواند با جلوگیری از Shadow IT هزینه ها را کاهش دهد. همچنین به مدیران کمک می کند تا تعیین کنند که چه بارهای کاری در مواقعی که نیازی به آنها نیست اجرا می شود.

۳. بارهای کار را به کانتینرها منتقل کنید

اگر برنامه ای در حال حاضر روی ماشین های مجازی اجرا می شود، انتقال آن به کانتینرها می تواند در هزینه های میزبانی ابری صرفه جویی کند. این به این دلیل است که در مقایسه با ماشین های مجازی، کانتینرها منابع کمتری را در سربار مجازی هدر می دهند. می توانید ظروف بیشتری را روی هاست قرار دهید.

به عنوان مثال، تصور کنید که در حال حاضر ده ها سرور وردپرس دارید. هر سرور بر روی یک ماشین مجازی Azure متفاوت اجرا می شود. با استقرار سرورها به عنوان کانتینر با استفاده از سرویس Azure Kubernetes (AKS)، می توانید روی سه یا چهار ماشین مجازی ادغام کنید و نمونه های وردپرس را بین آنها توزیع کنید.

از آنجایی که قیمت AKS به ازای هر سرور میزبانی شده با قیمت گذاری استاندارد Azure VM یکسان است، می توانید هزینه هاست خود را تا ۷۵٪ کاهش دهید. AKS 0.10 دلار اضافی در ساعت در صورت انتخاب ضمانت زمان کار دریافت می کند، اما این اختیاری است.

۴. بدون سرور بروید

محاسبات بدون سرور که از طریق سرویس Azure Functions در دسترس است، راه دیگری برای کاهش هزینه ها است. این نرم‌افزار به‌عنوان برنامه‌های بدون سرور مستقر می‌شود و نرم‌افزار بر اساس درخواست و بر اساس محرک‌های مشخص‌شده توسط کاربر اجرا می‌شود. شما فقط هنگام اجرای برنامه پرداخت می کنید. محاسبات بدون سرور برای بارهای کاری شدید که به طور متناوب اجرا می شوند بهترین است.

نمونه‌ای از حجم کاری که احتمالاً به‌عنوان یک فرآیند بدون سرور هزینه کمتری دارد، برنامه‌ای است که اندازه تصاویر را هنگامی که کاربران آن‌ها را در یک وب‌سایت آپلود می‌کنند، تغییر می‌دهد. تغییر اندازه تصویر یک فرآیند فشرده CPU است، اما در این سناریو فقط باید به صورت دوره ای انجام شود. به عنوان یک فرآیند بدون سرور، این سرویس تنها در صورت نیاز اجرا می شود.

این کار مقرون به صرفه تر از میزبانی سرویس در یک ماشین مجازی با منابع CPU بالا خواهد بود. در این صورت برای اجرای مداوم ماشین مجازی حتی در مواقعی که نیازی به آن نیست باید هزینه پرداخت کنید.

۵. منابع تگ Azure

بهترین راه دیگر برای بهینه سازی هزینه Azure ایجاد یک رویکرد برچسب گذاری منابع است. ابزارهایی مانند Azure Resource Manager این فرآیند را انجام می دهند.

برچسب ها برچسب هایی هستند که منابع ابر را شناسایی می کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند کاربری که منبعی را ایجاد کرده است، یا مرکز هزینه سازمانی که منبع به آن تعلق دارد را مشخص کنند. مدیران می توانند در صورت درخواست، برچسب ها را فهرست کرده و جستجو کنند. این یک راه خوب برای پیگیری منابع در حال اجرا و یافتن حجم کاری است که برای صرفه جویی در هزینه می تواند خاموش شود.

به عنوان نمونه ای از اینکه چگونه برچسب ها می توانند هزینه های Azure را بهبود بخشند، تصور کنید چندین ماشین مجازی برای توسعه و آزمایش دارید. شما تگ را به صورت تعریف می کنید مرحله: توسعه دهنده و آن را در این ماشین های مجازی اعمال کنید. بعداً، هنگامی که تعطیلات سراسر شرکت نزدیک می شود، می توانید منابع را با این برچسب جستجو کنید و تعطیلات را قبل از تعطیلات خاموش کنید.

به این ترتیب از پرداخت هزینه برای ماشین های مجازی که نیازی به آنها ندارید در حالی که عملیات شرکت شما به حالت تعلیق درآمده است، اجتناب می کنید. بدون یک سیاست برچسب گذاری مرکزی، هیچ راه موثری برای شناسایی این نوع منابع وجود نخواهد داشت.

۶. ناحیه مناسب را انتخاب کنید

مناطق ابری گروهی از مراکز داده در یک منطقه جغرافیایی خاص هستند. منطقه ای که انتخاب می کنید تعیین می کند که حجم کاری شما واقعاً در کجا میزبانی می شود.

قیمت Azure اغلب بر اساس منطقه متفاوت است – مناطق آمریکای شمالی معمولاً ارزان ترین هستند – بنابراین انتخاب یک منطقه خاص می تواند در هزینه صرفه جویی کند. به عنوان مثال، در زمان انتشار، قیمت پرداخت شده برای نمونه B1s VM 86140 دلار در ماه در منطقه جنوب بریتانیا بود، در حالی که در شرق ایالات متحده ۷.۵۹۲۰ دلار بود. با انتخاب منطقه دوم، می توانید حدود ۱۱ درصد برای همان نوع منبع Azure صرفه جویی کنید.

با این حال، هر چه یک منطقه از کاربران نهایی دورتر باشد، خطر مشکلات عملکرد بیشتر است. این مشکلات ناشی از مسائلی مانند تأخیر بالای شبکه و از دست دادن بسته ها است. به همین دلیل، اگر به این معنی است که حجم کاری شما هزاران مایل دورتر از کاربران نهایی شما میزبانی می شود، از انتخاب یک منطقه کم هزینه Azure اجتناب کنید.