شنای جهانی سیاست جدیدی را برای ورزشکاران تراجنسیتی اتخاذ کرده است – پاپ نیوز


بوداپست، مجارستان – شورای جهانی شنا قوانین جدیدی را برای ورزشکاران تراجنسیتی به تصویب رساند که به شناگرانی اجازه می دهد که قبل از سن ۱۲ سالگی وضعیت خود را تغییر داده اند در مسابقات زنان شرکت کنند.

اعضای فینا در کنفرانس عمومی فوق‌العاده این سازمان در روز یکشنبه با ۷۱.۵ درصد به «سیاست اصلی‌سازی جنسیت» جدید رأی مثبت دادند. از دوشنبه برای همه رویدادهای آن اعمال خواهد شد.

این خط مشی ۲۴ صفحه ای همچنین شامل پیشنهادهایی برای دسته بندی جدید “مسابقه آزاد” است. فینا گفت که در حال تشکیل “گروه کاری جدید است که شش ماه آینده را صرف بررسی موثرترین راه ها برای ایجاد این دسته بندی جدید خواهد کرد.”

این رای گیری پس از آن صورت گرفت که اعضا سخنرانی های سه گروه تخصصی – یک گروه ورزشی، یک گروه علم و پزشکی و یک گروه حقوق و حقوق بشر – را شنیدند که با هم برای پیگیری توصیه های کمیته بین المللی المپیک در نوامبر گذشته همکاری می کردند.

IOC خواستار تغییر تمرکز از سطح تستوسترون فردی و شواهدی از مزیت عملکردی شده است.

در ماه مارس، لیا توماس اولین زن تراجنسیتی بود که برنده تاریخ شنای NCAA در ایالات متحده شد. با ۵۰۰ یارد رایگان قهرمان شوید.

سایر ورزش ها قوانین خود را بررسی کردند.

روز پنجشنبه، هیئت حاکمه دوچرخه‌سواری قوانین واجد شرایط بودن خود را برای ورزشکاران ترنس‌جندر با محدودیت‌های سخت‌تر به‌روزرسانی کرد که باعث می‌شود دوچرخه‌سواران برای مسابقه طولانی‌تر منتظر بمانند.

UCI دوره انتقال تستوسترون پایین را به دو سال افزایش داد و حداکثر سطح تستوسترون قابل قبول را کاهش داد.

دوره انتقال قبلی ۱۲ ماه بود، اما UCI گفت مطالعات علمی اخیر نشان می دهد که “تنظیم مورد انتظار در توده عضلانی و قدرت/قدرت عضلانی” بین ورزشکاران مرد به زن حداقل دو سال طول می کشد.