شهرستان های دموکرات نرخ مرگ و میر بهتری نسبت به شهرستان های جمهوری خواه دارند – خبرگزاری Best Bist


نیوزویک یک مطالعه جدید ادعا می کند که شهرستان هایی که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ به نامزدهای ریاست جمهوری دموکرات رأی داده اند نسبت به ساکنانی که به جمهوری خواهان رأی داده اند، میزان مرگ و میر کمتری داشته اند. این امر به ویژه در میان سفیدپوستان آمریکایی به دلیل مرگ و میر ناشی از سرطان، بیماری مزمن ریوی، بیماری قلبی، خودکشی، مصرف بیش از حد دارو و صدمات ناخواسته صادق بود.

این رمان گرافیکی است شهرستان های جمهوری خواه سیاست های بهداشتی بدی دارند، سیاست های مراقبت های بهداشتی دموکرات ها در حال لرزیدن است! این نشان می دهد که سیاست ها، قوانین و مقررات آزادتر ممکن است پیامدهای سلامتی بهتری داشته باشد.

سوالی که باید پرسید این است که آیا این روایت دموکراتیک درست است؟

منبع این اتهامات در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد. این مطالعه نشان می دهد که تفاوت در میزان مرگ و میر بین شهرستان های دموکرات و جمهوری خواه از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۹ بیش از شش برابر شده است. اجازه دهید این مطالعه را در مجموعه نمودارهای زیر بررسی کنیم. محور y در نمودار بر حسب AAMR در هر ۱۰۰۰۰۰ است.

در این نمودار اول، در واقع می بینیم که شهرستان های دموکرات شاهد کاهش قابل توجهی در میزان مرگ و میر بوده اند. این کاهش در دولت های دموکراتیک و جمهوری خواه نسبتاً ثابت بوده است. اگر اختلافات سیاستی بین احزاب وجود داشت که منجر به این شد، این سیاست ها قبل از سال ۲۰۰۱ اجرا می شد.

نرخ مرگ و میر تاریخی قرمز در مقابل آبی برای سال 2019

نمودار زیر اکثر مرگ و میرهای فقیر از جمعیت سفیدپوست را نشان می دهد. به نظر می رسد که جمعیت سیاه پوست و لاتین تبار در این دوره ثابت مانده اند. با توجه به یکی دیگر از اظهارات نادرست دموکرات ها مبنی بر اینکه جمهوری خواهان ضد اقلیت هستند، مطمئناً به نفع اکثریت جمعیت سفیدپوست نبود.

نرخ مرگ و میر بر اساس نژاد تاریخی 2019

در نمودار زیر، ما شروع به دستیابی به حقیقت بیشتری در مورد اینکه چرا میزان مرگ و میر در میان شهرستان‌های جمهوری‌خواه بدتر از دموکرات‌ها است، می‌کنیم. این یک مسئله جمعیتی و جغرافیایی ساده است. نمودار زیر نشان می دهد که هر چه شهری روستایی تر باشد، میزان مرگ و میر ضعیف تر است. این نیز تفاوت قومیتی را توضیح می دهد. این یک نژاد نیست، بلکه یک جمعیت شهری است – زیرا اقلیت ها تمایل دارند در مناطق شهری متمرکز شوند.

Urban v Rural Historical 2019

وقتی به جمعیت سنی در مناطق روستایی آمریکا نگاه می کنیم، آنها در یک دوره مشابه پیر می شوند – علیرغم این ایده که AAMR قرار است این تفاوت های سنی را در نظر بگیرد. شیطان همیشه در جزئیات است، هرگز توضیح نمی دهد. بهترین راه می تواند مقایسه مستقیم سن باشد. در نمودار زیر به این نگاه کنید (منبع داده از اداره سرشماری اینجا).

رشد تاریخی جمعیت 65 سال و بیشتر

بنابراین، مطالعه ای در مجله پزشکی بریتانیا ممکن است فقط جمعیت شناسی دندانی را در مناطق روستایی که اتفاقاً عمدتاً جمهوری خواه هستند، اندازه گیری کند.

اما بیایید اینجا متوقف نشویم. مقاله اصلی نیوزویک نشان می دهد که سیاست لیبرال دموکرات بهتر از جمهوری خواهان است. با توجه به اینکه این ادعا سوال برانگیز است، اگر دروغ نباشد، هزینه سرانه این سیاست های دموکراتیک سرسام آور چگونه است؟

در مقیاس بزرگتر، کشورهای دموکراتیک بیشتر از کشورهای جمهوری خواه هزینه می کنند و نتایج مشابه یا بدتری به دست می آورند. با تعدیل تورم و رشد جمعیت، مخارج دولتی و داخلی (به دلار ثابت ۲۰۱۹) از ۵۵۹۶ دلار سرانه در سال ۲۰۰۰ به ۷۲۶۸ دلار سرانه در سال ۲۰۱۹ افزایش یافت. اما همه کشورها به یک اندازه هزینه نمی کنند.

از سال ۲۰۱۷، فلوریدا، جورجیا و آریزونا حدود ۵۸۰۰ دلار برای هر نفر برای دولت های ایالتی و محلی هزینه کردند، اما نیویورک بیش از ۱۱۷۰۰ دلار برای هر نفر هزینه کرد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

هزینه های دولتی مسئول 2019

اما نمودار بالا در مورد هزینه کل تعهدات توسط چند مورد معمول صحبت می کند. در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی دولتی چطور؟ این تجزیه و تحلیل کمی دشوارتر است – مطالعه عمیق تری لازم است. با نگاهی به داستانی در ایالتی مانند ایلینوی، باید متوجه شویم که شهری (شیکاگو) و روستایی (پایین دست) است و بنابراین باید شهر به شهر را بررسی کنیم. در جدول زیر ببینید هزینه های سرانه مراقبت های بهداشتی در مناطق روستایی (عمدتاً جمهوری) بسیار کمتر است. (منبع داده ها از اداره سرشماری اینجا).

کل مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی جمعیت به ازای هر نفر
شهرستان فولتون، ایلینوی (روستا) ۱۷۱۶۹۲ ۳۳۱۹۷ ۵۱۷۲ دلار
شهرستان کوک، ایلینوی (شهر) ۳۹۶۳۹۸۵۸ ۵,۱۷۳,۱۴۶ ۷۶۶۳ دلار
شهرستان مک‌دوناف، ایلینوی (روستا) ۱۳۸۸۱۷ ۲۶۸۲۸ ۵۱۷۴ دلار
دوبیج، ایلینوی ۷,۸۴۵,۵۱۷ ۹۲۴۸۸۵ ۸۴۸۳ دلار

می توان در مورد اینکه چگونه شهرستان های جمهوری خواه می توانند مراقبت های بهداشتی را با هزینه کمتر ارائه دهند، درس هایی آموخت. می توان باور داشت که مناطق شهری به دلیل صرفه جویی در مقیاس ارزان تر خواهند بود. متأسفانه، بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا کانون فساد هستند که در مناطق روستایی آمریکا وجود ندارد.

اشکال اصلی این مطالعه این است که رای دهندگان جمهوری خواه بسیار مسن تر از رای دهندگان لیبرال و مترقی هستند. تعداد بیشتری از بازنشستگان در مناطق روستایی کشور زندگی می کنند و سن آنها بالا می رود که خطر مرگ را افزایش می دهد.

و در انصاف به مجله پزشکی بریتانیا، آنها می گویند که تحقیقات بیشتری برای درک استراتژی های سیاست های بهداشتی برای درک اینکه چرا “فاصله فزاینده مرگ و میر بین جمهوری خواهان و دموکرات ها” وجود دارد، مورد نیاز است. می توان با این موضوع موافق بود.

با توجه به اینکه هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده بیش از ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و رشد ناپایدار است، مطالعه و درک این موضوع برای رهبران سیاسی ما ضروری به نظر می رسد.

پست های نمودار بیشتری را امروز ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.