شیوع مرموز هپاتیت در کودکان – عواقب کووید؟ – خبرگزاری بست بیست


بی بی سی سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است که نزدیک به ۳۰۰ مورد احتمالی کودکان مبتلا به هپاتیت شدید در ۲۰ کشور در سراسر جهان شناسایی شده است که برخی از آنها در جنوب شرق آسیا هستند.

مقامات بهداشتی در سراسر جهان در حال بررسی افزایش مرموز موارد این بیماری کبدی هستند که برای اولین بار در بریتانیا مشاهده شد. یک ویروس معمولی به نام آدنوویروس که پس از همه‌گیری مجدداً بازگشته است، می‌تواند باعث افزایش آن شود. یک مورد مرگ توسط WHO گزارش شده است.

از اول ماه مه، این سازمان گفت که بیشتر موارد کودکان خردسال مبتلا به هپاتیت در اروپا شناسایی شده است و تعداد کمی نیز در قاره آمریکا، اقیانوس آرام غربی و آسیای جنوب شرقی گزارش شده است. اولین موارد این هپاتیت غیرمعمول در اسکاتلند در کودکان زیر ۱۰ سال مشاهده شد. اکنون بیش از ۱۴۰ مورد در بریتانیا در حال بررسی است. برای یک نمای کلی از جایی که این موارد پیدا شده اند به زیر مراجعه کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

موارد جهانی هپاتیت 2022-05

در ایالات متحده، اوهایو هفت مورد هپاتیت مرموز را در کودکان ۱۸ ماهه گزارش می دهد – با یک نوجوان نیاز به پیوند کبد، که با یک مرگ در ویسکانسین، مجموع ایالات متحده را به ۴۰ می رساند. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

موارد هپاتیت 2022-05

علائم

علائم در کودکان چیست؟ به گفته سازمان بهداشت جهانی، یکی از علائم کلاسیک هپاتیت، زردی یا زردی پوست یا سفیدی چشم است که در بسیاری از کودکان مبتلا دیده شده است. بسیاری از کودکان علائم گوارشی از جمله درد شکم، اسهال و استفراغ را نیز تجربه کردند. مقامات WHO گفتند که اکثر موارد تب نداشتند.

به گفته CDC، سایر علائم هپاتیت می تواند شامل خستگی، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، مدفوع روشن و درد مفاصل باشد. به گفته سازمان جهانی بهداشت، هفده کودک مبتلا به پیوند کبد نیاز داشته اند و حداقل یک نفر فوت کرده است. در زیر یک اینفوگرافیک سریع وجود دارد و در اینجا بیشتر بدانید.

علائم هپاتیت

علت ناشناخته

Webmd – با تعداد فعلی موارد هپاتیت در کودکان، محققان در حال کار بر روی نظریه ای هستند که علت آن آدنوویروس است که معمولاً هر بهار تا پاییز در گردش است.

هیچ یک از مقصرهای معمول ویروسی – هپاتیت A، B، C و E – در شیوع فعلی کودکان را آلوده نکرده است. در عوض، پزشکان یک نوع آدنوویروس، نوع ۴۱ را در حدود نیمی از موارد در سراسر جهان یافته اند.

اخبار آمار – بسیاری از اپیدمیولوژیست‌های صندلی راحتی در توییتر احساس می‌کنند که عفونت کووید، فعلی یا قبلی، می‌تواند هپاتیت را توضیح دهد و به نظر می‌رسد فکر می‌کنند که این ایده کوتاه نوشته شده است، اگرچه هنوز در فهرست فرضیه‌های کاری فهرست شده در گزارش UKHSA قرار دارد. برخی فکر می کنند که شاید یک عفونت قبلی باعث ایجاد شرایط التهابی شناخته شده به عنوان سندرم التهابی چند سیستمی در کودکان یا MIS-C شود.

هنوز نظریه دیگری این است که اقدامات بهداشت عمومی به کار گرفته شده در طی دو سال گذشته برای کاهش شیوع کووید-۱۹ ممکن است باعث شود برخی از کودکان در هنگام ابتلا به یک حشره که ممکن است قبلاً بی‌ضرر بوده باشد، به بیماری شدیدتری مبتلا شوند. نقاب زدن، مدرسه آنلاین، و فاصله گذاری اجتماعی به طور چشمگیری انتقال ویروس هایی را که باعث سرماخوردگی یا آنفولانزا می شوند، کاهش داده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده به بررسی موارد هپاتیت حاد با علل ناشناخته در میان کودکان ادامه می‌دهد و جزئیات بالینی جدیدی را در مورد برخی از موارد روز جمعه منتشر کرد. می توانید خلاصه ای از یافته های آنها را در اینجا بیابید.

توجه داشته باشید که داده ها و اطلاعات مربوط به این شیوع در حال تغییر است. اما با توجه به تمام چرخش های رسانه ای توسط مقامات دولتی و بهداشتی در طول “همه گیری” کووید، باید مراقب بود تا به هر نتیجه ای رسید. با مرموز بودن شیوع و همه اطلاعات نادرست کووید، تئوری‌های توطئه به آسانی کشف می‌شوند.

موارد اتفاقی، سقوط کووید، یا «همه‌گیری» دیگری در افق؟

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.