شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین درباره احتمال درگیری با آمریکا بر سر تایوان هشدار داد

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین درباره احتمال درگیری با آمریکا بر سر تایوان هشدار داد


در حالی که رئیس جمهور بایدن و شی جین پینگ متحد چینی موافقت خود را با توافق تایوان رعایت کرده اند ، سفیران چین هشدار می دهند که نیروهایی که در حال حاضر در اطراف تایوان تکان می خورند در “مرز رویارویی” گشت می زنند.

هفته گذشته ، هواپیماهای ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) 149 بار حریم هوایی تایوان را نقض کردند و در روز دوشنبه یک رکورد شامل 56 پرواز ثبت کردند.

وزارت امور خارجه پروازهای یکشنبه را “خطرناک” و “بی ثبات کننده” خواند و از چین که معتقد است این جزیره یک استان کلاهبردار در قلمرو خود است ، خواست “فعالیت های تحریک آمیز نظامی” خود را متوقف کند.

وزیر دفاع تایوان چیو کیو چنگ روز چهارشنبه گفت “این بدترین وضعیت در 40 سال گذشته از ورود من است” و پیش بینی کرد که چین می تواند در 4 سال آینده حمله کند.

تا سال 2025 ، چین هزینه ها و هزینه های خود را به حداقل ممکن رسانده است. او اکنون ظرفیت دارد ، اما به راحتی نمی تواند جنگی را آغاز کند ، زیرا بسیاری از موارد دیگر باید مورد توجه قرار گیرد. “

اما بایدن روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که وی و شی توافق کرده اند که در تایوان به توافق پایبند باشند.

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین ، گفت که چین و ایالات متحده با یکدیگر درگیر هستند زیرا ارتش چین و ارتش چین در نزدیکی تایوان تمرینات نظامی انجام می دهند.
Vibeen / Xinhua از طریق Getty Images

“ما موافقیم. ما به توافق در تایوان پایبند خواهیم بود. این جایی است که ما هستیم. ما به صراحت اعلام کردیم که من فکر نمی کنم او باید کاری غیر از پایبندی به توافق انجام دهد. “رئیس جمهور در مورد روابط چین و تایوان گفت

بایدن در 9 سپتامبر بر لزوم تأمین صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد و راه هایی را برای اطمینان از اینکه رقابت بین دو کشور به درگیری تبدیل نمی شود ، مورد بحث قرار داد. می گوید کاخ سفید می خواند.

توافق تایوان که در سال 1979 توسط کنگره به تصویب رسید ، روابط دیپلماتیک ایالات متحده با تایوان را مسدود می کند ، اما هیچ گونه موضعی در مورد حاکمیت آن ندارد.

بایدن رئیس جمهور آمریکا دیدگاه کاملاً متفاوتی دارد و وقتی با رئیس جمهور شی جین پینگ صحبت کرد ، آنها درباره حفظ صلح صحبت کردند.
بایدن رئیس جمهور آمریکا دیدگاه کاملاً متفاوتی دارد و وقتی با رئیس جمهور شی جین پینگ صحبت کرد ، آنها درباره حفظ صلح صحبت کردند.
از طریق ارین اسکات / بلومبرگ گتی ایماژ

این امر نیاز به روابط فرهنگی و تجاری بین دو کشور را برجسته می کند اما همچنین اذعان می کند که آینده تایوان به صورت مسالمت آمیز تصمیم گیری می شود.

این لایحه همچنین از ایالات متحده می خواهد تا در صورت حمله به تایوان ، از آن محافظت کند.

علی رغم اطمینان های بایدن ، به نظر می رسد چین تاکتیک متفاوتی را اتخاذ کرده است و به ایالات متحده هشدار داده است که در روابط با تایوان دخالت نکند و در مقاله ای در سخنگوی ح.ک.چ گلوبال تایمز آمده است که “جنگ می تواند در هر زمان رخ دهد”.

وزیر دفاع تایوان معتقد است چین تا چهار سال آینده در حمله خواهد بود.  و این استرس آورترین اتفاقی است که از زمان ثبت نام من 40 سال پیش افتاده است.
وزیر دفاع تایوان معتقد است که چین تا چهار سال دیگر حمله خواهد کرد این از زمانی که 40 سال پیش ثبت نام کردم ، استرس زا ترین اتفاق است.
EPA / Richie ب. تانگو

“مشارکت استراتژیک بین ایالات متحده و ژاپن و مقامات DPP شجاعانه تر می شود و وضعیت در سراسر تنگه تایوان تقریباً هرگونه مانور مانور از سقوط را از بین برده و احساس جنگ فوری ایجاد می کند. این مقاله می تواند در هر زمان مشتعل شود. “

در این نامه آمده است: “این جزیره هرگز اجازه نمی دهد تا نیروهای جدایی طلب تایوان را از چین به هر نامی جدا کنند و ایالات متحده نیز اجازه نخواهد داد که این جزیره به عنوان جزیره کنترل استراتژیک علیه چین عمل کند.” به

کیودو نیوز ژاپن گزارش داد که شی به ارتش آزادیبخش خلق دستور داد حضور خود را در نزدیکی تایوان با افزایش رزمایش ایالات متحده و متحدانش افزایش دهد.

به گفته ژاپن ، چین تمرینات دریایی را با آمریکا و متحدانش در مرز تایوان آغاز کرده است.
به گفته ژاپن ، چین تمرینات دریایی را با آمریکا و متحدانش در مرز تایوان آغاز کرده است.
AP Photo / Eng Han Guan

تسای این ون ، رئیس جمهور تایوان ، گفته است اگر چین تایوان را با زور تصرف کند ، فاجعه بار خواهد بود.

وی روز سه شنبه در مجله Foreign Affairs نوشت: “با توجه به اینکه بیشتر کشورها تهدید حزب کمونیست چین را تشخیص می دهند ، باید ارزش همکاری با تایوان را درک کنند.”

در صورت فروپاشی تایوان ، پیامدهای آن نابودی صلح منطقه ای و سیستم اتحاد دموکراتیک خواهد بود. این نشان می دهد که دیکتاتوری قدرت بیشتری بر دموکراسی در رقابت جهانی کنونی برای ارزشها دارد. “

مقامات می گویند که دیدار مقامات چینی و آمریکایی در 6 اکتبر 2021 به امید راه حلی مسالمت آمیز برگزار می شود.
مقامات می گویند که دیدار مقامات چینی و آمریکایی در 6 اکتبر 2021 به امید راه حل مسالمت آمیز برگزار می شود.
مایکل Buholzer / کیستون از طریق AP

توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن ، اظهار امیدواری کرد که این مسئله “مسالمت آمیز” حل شود اما خود را برای نتایج دیگر آماده می کند.

متگی گفت: “علاوه بر این ، به جای نظارت بر وضعیت ، ما امیدواریم که فرصت های مختلفی را که ممکن است برای بررسی گزینه های موجود و همچنین آماده سازی هایی که باید انجام دهیم ، ایجاد کنیم.”

ژاپن بخشی از نیروی دریایی است که تعهد خود را به منطقه “آزاد و باز هند و اقیانوس آرام” با ایالات متحده ، بریتانیا ، هلند ، کانادا و نیوزلند نشان می دهد.

توشیمیتسو موتگی ، وزیر خارجه ژاپن می گوید که می خواهد درگیری ها را به صورت مسالمت آمیز پایان دهد ، اما آمادگی ندارد.
توشیمیتسو موتگی ، وزیر خارجه ژاپن می گوید که می خواهد درگیری ها را به صورت مسالمت آمیز پایان دهد ، اما آمادگی ندارد.
داگ میلز-استخر / گتی ایماژ

روز چهارشنبه ، جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی قرار است در زوریخ سوئیس با یانگ جیچی ، دیپلمات ارشد چین دیدار کند.

با سیم پستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *