طرح خرید رای برای بخشودگی وام مدارس بایدن – نگاهی متفاوت به رشوه – ۲۰ خبرگزاری برتر


نیویورک پست بخشودگی بدهی‌های کالج آخرین مجوز «هال مری» رئیس‌جمهور بایدن برای خرید آرا و جلوگیری از شکست فاجعه‌بار در انتخابات میان‌دوره‌ای است.

تخمین زده می شود که این طرح حداقل ۳۳۰ میلیارد دلار هزینه داشته باشد که دو برابر کل بودجه سالانه ارتش ایالات متحده است. طرح بایدن برای هر مالیات دهندگان آمریکایی حدود ۲۰۰۰ دلار هزینه دارد. این بدان معناست که لوله کش ها و کارمندان مغازه ای که به کالج نرفتند و فارغ التحصیلان دانشگاهی که هزینه بسیار کمی پرداخت کردند و برای پرداخت بدهی خود فداکاری کردند وام گیرندگان را نجات می دهند.

اشتباه نکنید، درست مانند چک های محرک کووید، پول بخشودگی وام از طریق تداوم کاهش ارزش و اثرات تورمی بعدی به طور کامل توسط مردم بازپرداخت می شود.

جو بایدن رای می خرد – رشوه. یا به عبارت دیگر به رای دهندگان و پایگاه اهداکنندگان خود رشوه می دهد تا آنها را وادار کند که از او حمایت کنند و به موقع برای انتخابات میان دوره ای به او و حزبش رای دهند. برای جزئیات بیشتر در مورد این رشوه ظالمانه اینجا و اینجا را ببینید.

به عنوان یک پست یکشنبه، می‌پرسیم که آیا رشوه‌گیری غیراخلاقی است؟ آدم فکر می کند برای دانستن پاسخ این سوال نیازی به جستجوی کتاب دینی نیست. البته رشوه دادن غیر اخلاقی است. اما فقط برای مرجع، در زیر چند کتاب مقدس در مورد این موضوع وجود دارد – اینجا و اینجا موارد بیشتری وجود دارد.

خروج ۲۳:۸: رشوه نگیرید زیرا رشوه چشم بیگناهان را کور می کند.

امثال ۱۷:۲۳: آدم های بد مخفیانه رشوه می گیرند برای منحرف کردن مسیر عدالت

مزمور ۹:۲۶-۱۰: «…دست‌هایشان نقشه‌های شیطانی دارد، دست راستش پر از رشوه است.

اما اجازه دهید کمی بیشتر در مورد موضوع رشوه و اصول آن صحبت کنیم. ممکن است ما به رشوه خواری به شکل دیگری نگاه کنیم. بالاخره تکلیف افرادی که رشوه می گیرند چه می شود؟ شاید بتوانیم این را در مثال کتاب مقدس رشوه مطلق ببینیم.

آخرین رشوه در متن کتاب مقدس زمانی ثبت شده است که یهودا اسخریوطی با خیانت و کشتن عیسی مسیح موافقت کرد. این را می توان در متی ۲۶: ۱۴-۱۶ یافت.

۱۴ سپس یکی از آن دوازده – که یهودا اسخریوطی نام داشت – نزد رؤسای کاهنان رفت. پانزدهم و از من پرسید: اگر آن را به تو بدهم، چه می خواهی به من بدهی؟ برای او سی قطعه نقره شمردند. ۱۶ از آن زمان، یهودا به دنبال فرصتی برای استرداد او بود.»

داستان یهودا اسخریوطی بیش از حد چند وجهی و طولانی است که نمی توان در اینجا به جزئیات پرداخت. اما به طور خلاصه، نتیجه نهایی رشوه هایی که یهودا اسخریوطی گرفت چه بود؟ به این در متی ۲۷:۳-۵ نگاه کنید.

۳ وقتی یهودا که به او خیانت کرده بود، دید که عیسی محکوم شده است، توبه کرد و سی قطعه نقره را به سران کاهنان و بزرگان پس داد. ۴ گفت: اشتباه کردم چون خون بیگناه دادم. “مال ما چیست؟” جواب دادند. این مسئولیت شماست. ۵ پس یهودا نقره را به معبد انداخت و رفت. سپس رفت و خود را حلق آویز کرد.»

به چند اصل بسیار مهم در مورد رشوه گرفتن در متن بالا توجه کنید.

  • کسانی که رشوه می دهند به شما اهمیت نمی دهند – در واقع آنها شما را تحقیر می کنند. آنها خدمات شما را خریده و هزینه پرداخت کرده اند. آنها مالک شما هستند. هر گونه عواقب ناخوشایند پس از این به طور کامل متوجه شما خواهد شد.
  • و در نهایت رشوه ناخوشایند در جهت خودباختگی از بین می رود.

نتیجه نهایی پذیرش رشوه نهایی توسط یهودا اسخریوطی برای تحویل عیسی به قتل، یک رویداد غم انگیز بود که ما نباید آن را با رشوه های روزمره سیاست خود اشتباه بگیریم. با این حال، اصول یکسان است – بسته به رشوه، میزان عواقب ممکن است متفاوت باشد.

دموکرات ها و بسیاری از جمهوری خواهان در آمریکا بیشتر وقت خود را صرف رشوه دادن و خرید آرا با پول نقد از خزانه داری می کنند – خود رای دهندگان. البته، سیاستمداران مبتکر زیادی وجود خواهند داشت که مشتاق هستند راه را برای رای دادن شما به آنها و قدرتشان از طریق رشوه هموار کنند. متأسفانه، بسیاری از رای دهندگان حاضرند در ازای سی دلار رشوه از سیاستمداران دریافت کنند.

اما اشتباه نکنید، اصول کسانی که رشوه می گیرند مانند یهودا اسخریوطی صادق است. این سیاستمداران برایشان مهم نیست که چه کسی به آنها رشوه می دهد – رای دهنده فقط یک پیاده استفاده شده است. کاری که او با شما یا کشور انجام می دهد به آنها مربوط نیست. برای رای دهنده، خود ویرانگری مالی و آینده های از دست رفته است. برای کشور، سخنان یکی از بنیانگذاران زیر را در نظر بگیرید.

نقل قول پول بن فرانکلین

طرح بخشودگی وام مدارس دولت بایدن تنها آخرین رشوه سیاسی و دولتی به رای دهندگان است. آیا آمریکا سرنوشتی مشابه یهودا اسخریوطی، خود ویرانگری و در نهایت بازگرداندن سی قطعه نقره در فاجعه مالی خواهد داشت؟ اگر جلوی این رشوه خواری را نگیریم یا مردم را متقاعد نکنیم که رشوه نگیرند، شما جواب را می دانید.

نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

پست های یکشنبه بیشتر را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.