طرح دولت بایدن برای اعطای گواهی تولد به بیگانگان غیرقانونی – ۲۰ خبرگزاری برتر


دولت بایدن در آستانه انتخابات میان دوره ای در مورد مهاجرت غیرقانونی چه می کند؟

به نظر می رسد این وکیل مهاجرت می داند:

NTD:

سندی که به تازگی به دست آمده، برنامه دولت بایدن برای صدور کارت شناسایی برای مهاجران غیرقانونی را فاش می کند.

این سند توضیح می دهد که چگونه یک برنامه بتا به نام Secure Docket به برخی از بیگانگان غیرقانونی کارتی حاوی عکس، ویژگی های امنیتی مقاوم در برابر دستکاری و یک کد QR می دهد.

بر اساس این سند، این کارت جایگزین «سیستم موقت موجود» می‌شود و می‌تواند در زمان و منابع اداره مهاجرت و گمرک (ICE) صرفه‌جویی کند و به مقامات این امکان را می‌دهد تا وضعیت مهاجر غیرقانونی را سریع‌تر تأیید کنند و به مهاجران کمک کند در جلسات استماع شرکت کنند. به دادگاه برو

مقامات دولت بایدن قبلا تأیید کرده بودند که چنین برنامه آزمایشی در حال انجام است، اما این سند جزئیات بیشتری در مورد این برنامه از جمله تاریخ شروع برنامه ریزی شده و هزینه تخمینی را روشن می کند.

اجزای اصلی این برنامه قرار بود در ماه اوت آغاز شود. ۱، طبق این سند، از جمله طراحی کارت شناسایی، توسعه یک پورتال آنلاین حاوی اطلاعاتی برای مهاجران مانند تاریخ دادگاه، و شناسایی کارمندانی که در این برنامه کار خواهند کرد.

این قطعات قرار است تا اول مارس ۲۰۲۳ تکمیل شوند. پس از آن، برنامه تولید کارت های موقت را در دو دفتر میدانی ICE و کارت های دائمی در یک مکان مرکزی نامشخص آغاز خواهد کرد.

این برنامه قرار است تا سپتامبر ادامه داشته باشد. ۳۰، ۲۰۲۳.

ماه آینده، یک مطالعه امکان‌سنجی برای ارزیابی اینکه آیا می‌توان آزمایشی را توسعه داد، برنامه‌ریزی شده است. همچنین برنامه ریزی شده: بررسی کنید که آیا دارندگان کارت مهاجرت غیرمستند می توانند بدون کمک به اطلاعات اولیه در پورتال آنلاین دسترسی داشته باشند. آیا خلبان بر نرخ فرار یا نرخی که مهاجران غیرقانونی از جلسات دادگاه رد می‌شوند تأثیری داشته است؟ چقدر این برنامه حجم کار مدیران را افزایش داده است. و آیا آن را به نظر می رسد کارت های تقلبی یا نه.

کل هزینه های تخمینی ۲.۵ میلیون دلار برآورد شده است.

جسیکا وان، مدیر مطالعات سیاست در این سازمان گفت: «این افتضاح و پوچ است که دولت بایدن قصد دارد میلیون ها دلار از پول مالیات دهندگان را برای طراحی و صدور کارت شناسایی برای صدها هزار بیگانه غیرقانونی که از مرز عبور می کنند، خرج کند. مهاجرت، پس از بررسی سند به The Epoch Times.

وی افزود: به جای صدور این اسناد، آنها را به کشور خود برگردانند.

بدون به روز رسانی

پس از به دست آوردن سند از طریق درخواست قانون آزادی اطلاعات (FOIA)، The Epoch Times از ICE خواست تا به روز رسانی های آزمایشی را ارائه دهد، از جمله اینکه آیا بخش هایی از آن طبق برنامه ریزی در ماه اوت شروع شده و آیا هزینه های تخمینی ثابت مانده است؟

سخنگوی ICE در ماه جولای زمانی که آژانس حضور خلبان را تایید کرد، دقیقاً همین بیانیه را صادر کرد.

او که توسط سخنگوی آژانس در مورد اینکه آیا این برنامه آغاز شده است، تحت فشار قرار گرفت، گفت که این برنامه “هنوز در مراحل ابتدایی خود” است. “در حال حاضر چیز دیگری برای اضافه کردن وجود ندارد.”

“مفهوم کارت سند امن ICE یک برنامه آزمایشی است که اسناد ارسال شده به افراد غیر شهروند خاص را به روز می کند. همانطور که جزئیات این برنامه توسعه می یابد، مهم است که توجه داشته باشید که کارت امن یک شکل رسمی از شناسایی فدرال نخواهد بود. ICE در بیانیه قبلی گفت که کارت امن نشان می دهد که برای استفاده توسط آژانس های DHS در نظر گرفته شده است و تنها پس از بررسی پیشینه امنیت ملی منتشر می شود.

در حال حاضر، افراد غیر شهروند مدارک کاغذی را از دولت فدرال در مورد وضعیت مهاجرت خود دریافت می کنند. اسناد کاغذی یک خطر امنیتی هستند و به راحتی گم می شوند. این به سرعت در استفاده در دنیای واقعی بدتر می شود و منجر به ناکارآمدی در دولت و غیرشهروندان می شود. انتقال به یک کارت ایمن میلیون‌ها نفر را در آژانس صرفه‌جویی می‌کند، منابع را آزاد می‌کند و اطمینان می‌دهد که اطلاعات به سرعت در اختیار مقامات DHS قرار می‌گیرد، در حالی‌که میزان عقب‌افتادگی قانون آزادی اطلاعات آژانس را کاهش می‌دهد.

قانونگذاران ارشد، از جمله یک معاون، هنگام فاش شدن خلبان از آن انتقاد کردند. جیمز کومر (آر-کنتاکی)، جمهوری خواه ارشد کمیته نظارت مجلس نمایندگان.

کامر گفت که این برنامه به نظر می رسد “یکی دیگر از اقدامات دولت بایدن باشد که با پاداش دادن به مهاجران غیرقانونی به دلیل نقض قوانین ما، مهاجرت غیرقانونی را تشویق می کند.”

وان، یک تحلیلگر مهاجرت، گفت که این اسناد هویت افراد را تأیید نمی کند “زیرا ما هیچ راهی برای دانستن هویت واقعی این مهاجران نداریم مگر اینکه پاسپورت یا سایر اسناد سفر قانونی داشته باشند، در این صورت نیازی به مدرک ندارند.” “

وی افزود که این تلاش همچنین نشان می‌دهد که دولت بایدن «فرض می‌کند که مهاجران برای طولانی‌مدت در اینجا حضور خواهند داشت، علی‌رغم این واقعیت که اکثر آنها وضعیت اقامت ندارند» و پیش‌بینی کرد که گام بعدی اجازه دادن به کارت ها در قابل استفاده به عنوان یکی. تعریف شرعی و درخواست های ارائه شده توسط بانک ها، مالکان و سایر موسسات برای پذیرش.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.