طوفان اقتصادی Cat 5، Seasick یلن و چاک تاد برای پرتاب دونات نجات دهنده روی عرشه هستند! – ۲۰ خبرگزاری برتر


سیاستمدار:

زمانی را برای استراحت و لذت بردن از این آخر هفته اختصاص دهید. زیرا هفته آینده طوفانی از اخبار اقتصادی دسته ۵ به سواحل ما می رسد که (امیدوارم) به نشان دادن تصویری درهم از مسیر آمریکا کمک کند و تقریباً به طور قطع به روایت های سیاسی رقیب در طولانی مدت شکل خواهد داد. برای مبارزات انتخاباتی میان دوره ای شرکت کنید.

اگر کسی هنوز دارد دستکاری شده تصویری از روند آمریکا، فقط Politico است. برای بقیه کشور، این روند کاملاً واضح است: طبق نظرسنجی اخیر دانشگاه مونموث، ۸۸ درصد از ما فکر می کنیم که ایالات متحده به سرعت از صخره خارج شده است.

اما بیایید به سیاست های همیشه گیج کننده Politico برگردیم:

بیایید با چک لیستی از همه چیزهایی که قرار است یاد بگیریم شروع کنیم. چون خیلی زیاد است. اعداد اعتماد مصرف کننده (که در حال حاضر بدبو هستند) روز سه شنبه افزایش یافت. جلسه چهارشنبه فدرال رزرو و تصمیم گیری برای نرخ بهره همراه با کنفرانس مطبوعاتی توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، دنبال خواهد شد.

انتظار می رود اولین قرائت رشد اقتصادی در سه ماهه دوم در روز پنجشنبه کاهش یابد. آخرین اعداد به یک رگه نگران کننده از تورم بالای تاریخی قیمت مصرف کننده پایان می دهند، هیولای داده ها در روز جمعه. تحلیلگران دویچه بانک امروز در یادداشتی به مشتریان پیشنهاد کردند که جریان اطلاعات نفس شما را بند می آورد.

آنچه اکنون از نظر سیاسی و اقتصادی اهمیت دارد این است که اوضاع به کجا می رود. آیا ما وارد یک رکود بزرگ و دردناک هستیم؟

سوال خوبی است، Politico. بیایید از جانت یلن بپرسیم – شخصی که سال گذشته تورم را «کاملاً» درک نمی کرد، اما اکنون ادعا می کند که واقعاً درک می کند:

به گفته خانم یلن، تورمی که تنها در سال گذشته ادعا می‌کرد «گذرا» بود، اکنون «ضروری و مناسب» است.

نکته گیج کننده این است که اگرچه او اعتراف کرد که “اشتباه کرده است سپس در مورد مسیری که تورم طی خواهد کرد،” چاک تاد همچنان در مورد چشم انداز اقتصادی می پرسد. اما چاک همچنان فکر می کند فائوچی متخصص COVID-19 است. افرادی که برای یافتن شغل در بخش خصوصی بیش از حد نالایق هستند، میلیون ها حقوق دریافت می کنند. زندگیتو خراب کن

با این حال، خانم یلن همچنان به ملت اطمینان می دهد که در حالی که انتظارات او در سال گذشته کاملاً نامتناسب بوده است، اکنون زمان آن فرا رسیده است. براستی بهش اعتماد کن:

هزینه‌های مصرف‌کننده ثابت است، به رشد خود ادامه می‌دهد، تولید صنعتی در حال رشد است، کیفیت اعتبار بسیار قوی باقی می‌ماند و ترازنامه خانوارها به طور کلی خوب است.»

دولت بایدن مانند یک مرد مست است که در جاده‌ای تصادفی که به هیچ جا منتهی نمی‌شود، می‌رود و تا زمانی که مانعی برای اولین بار به سمت او پرتاب نشود، نمی‌تواند ببیند. همین سال گذشته، بایدن این ادعا را مطرح کرد تورم یک “دارایی بزرگ” بود. این همه ما را به خوشبختی می رساند. زمانی که تورم از کنترل خارج شد، بایدن ادعا کرد که اقتصاد هنوز به دلیل آن بزرگ است بازار سهام بسیار قوی بود. زمانی که چشم انداز اقتصادی وخیم است بازار سهام سقوط کردجو مدعی شد که سیاست های اقتصادی او همچنان عالی هستند زیرا همه را مشغول می کند. اما مشاغل آنها آخرین دومینویی هستند که سقوط می کنند – که به طور شگفت انگیزی از چاک تاد دور نشده است:

ما شاهد انقباضات در فعالیت های تجاری بوده ایم [growing] یک رقم بیکاری هفتگی وجود دارد. آیا اینها اولین نشانه های رکود آینده نیست؟

اما اگر نگران از دست دادن شغل خود هستید، نگران نباشید – خانم. یلن “از نزدیک تماشا می کند”:

“تعریف رایج از رکود منفی دو چهارم رشد تولید ناخالص داخلی است، یا حداقل این در رکودهای قبلی صادق بوده است. وقتی ما این را می بینیم، معمولا یک رکود وجود دارد. بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم منفی باشد. تولید ناخالص داخلی بود. در Q1 منفی است از نزدیک نظارت خواهد شد

یک چیزی که می توانید به این دولت بگویید این است که آنها واقعاً تلاش می کنند. وزیر حمل و نقل ایالات متحده در مورد همه گیری لغو پرواز “عمیقا نگران” است. جو بایدن “هر کاری که می تواند” برای کاهش قیمت بنزین انجام می دهد. جانت یلن تورم را از نزدیک زیر نظر دارد. من فکر می کنم جام شرکت ها در دستور کار است.

اما حداقل هفته آینده برای چاک تاد بسیار سرگرم کننده خواهد بود:

“این هفته داده های زیادی منتشر می شود. احتمالا هفته مفرح برای یک اقتصاددان، زیرا ما در ماه ژوئن اعداد و ارقام اعتماد مصرف کننده و تورم را بررسی خواهیم کرد.

اعداد هفته آینده احتمالاً به معنای اخبار تلخ تری برای اکثر آمریکایی ها خواهد بود. اقتصاد ناامید کننده همچنان رو به وخامت است بسیاری از افراد بازنشستگی را به تعویق می اندازند; خانواده ها مشکل دارند خرج کردن، و خیلی چیزها گم شده است. با این حال، چاک هفته آینده زمان زندگی خود را سپری می کند و در مورد تمام مشکلات افرادی که به اندازه کافی بدشانس هستند برای یافتن شغل واقعی صحبت می کند.

بچه ها اینجا دست خوبی داریم وقتی مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید مشکل‌تر از دانش‌آموز دبیرستانی که فراموش کرده برای کلاسش درس بخواند، حرف‌هایش را منتقل کند، اوضاع بهتر می‌شود.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.