عسل چهل گیاهی با عسل کوهی چه تفاوت هایی دارد – بهترین خبرگزاری بهترین


عسل چهل گیاه نمونه واقعی و معادل عسل وحشی است. البته به شرطی که زنبوردار، زنبورداری عاقلانه، بکر و غنی کوهستانی داشته باشد.

چند نفر برای خرید عسل کوهی مبالغ گزاف و نامتعارف پرداخت می کنند و کالای دریافتی آنها با فروشنده مطابقت ندارد. ما به وضوح و از زوایای مختلف تفاوت بین عسل وحشی و عسل را امتحان می کنیم سلول را توضیح دهید. اگر به دنبال قیمت عسل کوهی هستید، عسل وحشی بخرید و آن را تشخیص دهید عسل چهل گیاه کوهی شما مطمئناً حقایق ذکر شده در این مطالعه را مطالعه کرده و به کار می برید. از نتایج شگفت زده شوید!

اول از همه، شما باید آن را بدون هیچ درخواستی بشناسید عسل چهل گیاه اگر توسط زنبورداران متخصص تولید شود، از نظر کیفی با عسل کوهی برابری می کند. این برای افرادی که تجربه درمان بیماری ها را دارند به خوبی ثابت شده است.

نوع خاص و شیوه زندگی زنبورهای وحشی در طبیعت

زنبورهایی که بدون دخالت انسان در جنگل ها، بیابان ها یا کوه ها زندگی می کنند، زنبورهای وحشی یا زنبورهای کوهی نامیده می شوند. کلنی های طبیعی شبانه روز برای زنده ماندن تلاش می کنند. به طوری که کوچکترین دستکاری توسط حیوانات وحشی یا انسان به راحتی می تواند جان گروه را به خطر بیندازد

این موجودات مهربان تمام تلاش خود را می کنند تا نقطه انتخابی خود را از دسترس حیوانات دور نگه دارند. و اگر بخواهیم به بقای نوع بشر روی زمین فکر کنیم، باید به شدت از آسیب رساندن به گونه های دیگر اجتناب کنیم، و سوال اینجاست که چگونه عسل کوهی را پیدا می کنید؟بیایید ذهنمان را کاملاً پاک کنیم.

معمولا در کوهستان، شکاف های سنگی را در مکان های صعب العبور انتخاب می کنند. اما گاهی برای استقرار کندو خود شاخه های بالای درختان را انتخاب می کنند. عسل تولید شده یک غذای ضروری برای حفظ حیات مجموعه است و هیچ عسل اضافی در کلنی وحشی وجود ندارد.

تمام مراحل زندگی و چرخه زندگی زنبورهای وحشی و زنبورداران یکسان است. با این تفاوت که در کندوها به طور غیرمستقیم به کلنی کمک می کند که اگر به درستی، آگاهانه و بدون خطا انجام شود کلنی بسیار قوی تر و با کیفیت تر از همتای کوهی خود یعنی عسل کوهی خواهد بود.

تفاوت عسل چهل کوهی با عسل وحشی چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، همه چیز به زنبوردار، دانش و تجربه او بستگی دارد خواص عسل وحشی ارگانیک‌تر و قابل توجیه‌تر از عسل زنبور عسل است، اما دلیل اصلی تفاوت‌های زیاد این دو، عدم مهارت کافی برخی زنبورداران یا طمع دلالان و فروشندگان عسل است.

در صورت فراهم شدن شرایط ایده آل برای پرورش کندو، کلنی به همراه کمک های انسانی، پتانسیل تولید عسل مرغوب و عسل ارگانیک در دسته عسل کوهی را دارد.

علاوه بر این، هیچ راهی برای شناسایی عسل کوهی اصلی وجود ندارد و تمام دلایلی که افراد بیان می کنند، تنها توضیحات ذهنی آنهاست. در این روزگار، بسیاری از مردم برای کسب درآمد حاضرند رویاهای خود را بفروشند و به دیگران دروغ بفروشند! در غیر این صورت سلامتی و بهبودی از بیماری را نمی توان با پول و عسل وحشی خرید.

عسل ماده ای است که تنها با تجربه زیاد و شناخت طعم و عطر خاص آن قابل تشخیص است. اجداد ما کیفیت و اصالت همه غذاهای خود را با همان حواس الهی و بدون خطا تشخیص می دادند. امروز متأسفانه ما انسان ها این قدرت ها را از دست داده ایم و برای رهایی از خود به روش های غلط متوسل می شویم.

عوامل ارزیابی کیفیت آزمایشگاه

آزمایشگاه ها در حال مطالعه چندین موضوع کلیدی هستند.

 • قندهای حاوی گلوکز و فروکتوز را کاهش دهید.
 • آنزیم های موجود در عسل مانند آمیلاز یا دیاستاز
 • هر چه سطح هیدروکسی متیل فورفورال کمتر باشد، عسل تازه تر و خام تر است.
 • ساکارز که با استاندارد ایران تا ۵ درصد قابل قبول است
 • PH عسل باید حداقل ۳.۵ باشد
 • مقدار فلز
 • نسبت فروکتوز به گلوکز

همه اینها در نتایج مقایسه ذکر شده است عسل طبیعی و عسل زنبور عسل می تواند در محدوده استاندارد خود باشد. اگر زنبوردار باتجربه و ماهر باشد، می تواند عسل برداشت کند تا زمانی که تمام اقلام آزمایش شده دارای عیار قابل قبولی باشند و عسل کندو عسل ارگانیک و طبیعی محسوب شود.

پس اگر به دنبال نگاه شفابخش و بامزه یک خالق مهربان و کمک فرشتگان هستید، هرگز به عسلی که با کشتن زنبورهای ناز برداشت شده است نگاه نکنید.

چه عواملی بر کیفیت عسل طبیعی تاثیر می گذارد؟

زنبور ذاتاً و در اعماق وجودش موجودی زیباست که به دنبال بهترین طبیعت است و عملاً به خالص ترین و عالی ترین چیزهای روی زمین یعنی شهد و گرده آغشته است. این نوع تغذیه بارزترین نشانه اثبات کیفیت محصول نهایی یک سلول است.

در فرآیند تولید عسل طبیعی توسط زنبورعسل، عواملی مانند تغذیه، زیستگاه و منطقه انتخابی، بهداشت محیطی کلنی، فلور غنی منطقه و استفاده از داروهای شیمیایی برای درمان بیماری ها از مهم ترین عوامل هستند.

آنچه ما از عسل به عنوان مواد مغذی می خواهیم چهل گیاه اصلی در عسل وجود دارد که از زنبورستان های مناطق بکر برداشت می شود.

عوامل اصلی متمایز کننده کیفیت عسل زنبور عسل و عسل وحشی

 • وب سایت کندوهای زنبور عسل
 • تغذیه مصنوعی
 • درمان شیمیایی در طول دوره برداشت عسل

وب سایت کندوهای زنبور عسل

ما قبلاً به تفاوت های اصلی در کیفیت عسل اشاره کردیم. اما در اینجا مهمترین مواردی است که مصرف کنندگان را به سمت عسل کوهی جذب می کند و همچنین زندگی را از بین می برد و با حریصانه تلاش برای از بین بردن کلنی ها آسیب جدی به این موجودات دوست داشتنی وارد می کند.

کندوها باید از کارخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها و به طور کلی از آلاینده های صنعتی و شهری دور باشند. بهترین محیط آنها در پای کوه ها است، یک عامل رنگارنگ در سایر غذاهای مصنوعی مانند آب میوه، کیک گرده، خمیر شیرین و محصولات مصنوعی برای رشد و احیای کلنی ها.

مقدار و روش تغذیه زنبورستان

زنبورداران حرفه ای و باتجربه برای بهبود کیفیت و افزایش جمعیت در فواصل زمانی خارج از برداشت عسل، غذای مکمل را بدون استفاده از مواد نگهدارنده شیمیایی و تقویت کننده کندو با دست خود تهیه می کنند.

اما برخی برای رفاه و تسریع در کار از غذاهای صنعتی آماده استفاده می کنند که مستقیماً بر کیفیت عسل طبیعی تأثیر می گذارد و محصولات آنها را غیرطبیعی و ارگانیک می کند. داروها در فصل برداشت عسل.

بیماری ها را به موقع درمان کنید

در میان داروهایی که برای درمان و نجات کلنی از مرگ استفاده می شود، برخی ارگانیک تر، سالم تر و به طور طبیعی برداشت می شوند، بدون نیاز به درمان های شیمیایی که عسل را مسموم می کند.

زنبوردار اگر مسئولیت پذیر، دقیق و عاشق کار باشد، تمام آموزش های لازم زنبورداری را طی می کند و در نهایت می تواند با افتخار عسل کندو خود را برابر با عسل کوهی یا عسل وحشی بداند. در این صورت خواص عسل وحشی با عسل زنبور عسل برابری می کند. ۴۰ عسل گیاهی خالص خود را معرفی می کنیم.

خطر انقراض زنبورهای وحشی

زنبورهای وحشی مانند کندوهای مولد از کمک انسانی برای نجات جان خود برخوردار نیستند، زنبورهای کارگر چند هفته بیشتر عمر نمی کنند. زنبورهای نر نیز چند ماه بیشتر عمر نمی کنند. حتی ملکه در بهترین حالت ۳ سال زندگی می کند و معمولاً تا ۲ سال ظرفیت تخم ریزی قوی دارد.

در سلول های تولید مثلی، اگر انسان ها خطر انقراض را ببینند، بلافاصله اقداماتی را برای بقای کلنی انجام می دهند. اما زنبورهای وحشی این فرصت را برای دریافت کمک ندارند و در صورت حمله حیواناتی مانند خرس یا انسان برای برداشت عسل کوهی، جمعیت آینده آنها، لاروها و شفیره ها از بین می رود و غذای زمستانی آنها به سرقت می رود. . بنابراین خطر انقراض این حشرات مبارک هر روز بیشتر می شود.

چه کار باید بکنیم

 • بارها در همه مقاله ها گفته ایم و خواهیم گفت که سلامت جسم، ذهن، ذهن و پاکسازی روحی خریدنی نیست! این مسیری است که باید دنبال کنید.
 • انسان به دلیل میل به راحتی و عدم تمایل به تلاش مداوم برای عبور از زمین به دنبال راه های میانبر می گردد! اما وضعیت کنونی زمین، بحران های هزاران انسان و بیماری های بیشمار نشان از خطای انسانی در مسیر انتخاب شده دارد.
 • سلامت جسمانی، آرامش روحی، اضطراب کمتر، حملات افکار بی امان و به طور کلی کسب حس رضایت درونی با هیچ اطاعتی خریدنی نیست!
 • اگر به دنبال سلامتی هستید، تنها راه، رعایت یک رژیم غذایی به صورت فکری، کلامی و عملی در تمام زمینه ها و لحظات زندگی است.

اگر ما انسان ها به فکر خرید عسل کوهی وحشی نباشیم، این شیوه افراد طمع است که با طمع در تلاش برای کسب درآمد بیشتر، تعادل زمین را بر هم می زنند و بیش از حد معمول از گیاهان، حیوانات و درختان سوء استفاده می کنند. ما همچنین زندگی انسان را خارج از تعادل و تعامل با طبیعت تعطیل کردیم و حتی بقای انسان را بر روی زمین به خطر انداختیم.

فراموش نکنید که بیش از ۹۰ درصد این افراد تنها یک کلنی کوچک پیدا می کنند و با عکاسی و عکاسی از آنها به جای عسل وحشی، ده ها کیلوگرم عسل معمولی و بی کیفیت به شما می فروشند!