عفونت مننگوکوک به سرعت در فلوریدا در حال گسترش است – Big 24 News


با توجه به CDC (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری)، فلوریدا بیماری مننگوکوک را گسترش می دهد. تاکنون حداقل ۲۶ مورد و ۷ مورد مرگ مردان همجنس گرا و دوجنس گرا گزارش شده است.

عفونت جدی مننگوکوکی می تواند به یکی از دو روش رخ دهد. مننژیت یکی از این علائم است و علائم شایع آن شامل سردرد، سفتی گردن، حالت تهوع و حساسیت به نور (فتوفوبیا) است. حالت دوم ناشی از عفونت در جریان خون است نایسریا مننژیتیدیس باکتری هایی که می توانند رعد و برق سریع باشند و در عرض چند ساعت منجر به کما و مرگ شوند. راش ارغوانی ناشی از خونریزی نشان دهنده شوک قریب الوقوع است. درمان زود هنگام برای جلوگیری از مرگ در هر صورت ضروری است. از آنجایی که علائم اولیه ممکن است شبیه آنفولانزا باشد، یکی از مشکلات تاخیر در تشخیص است.

مننگوکوک ها توسط مایعات پخش می شوند

انواع مختلفی از مننگوکوک وجود دارد. مردانی که با مردانی که در فلوریدا زندگی می‌کنند یا به فلوریدا نقل مکان کرده‌اند، جفت‌گیری می‌کنند، از اپیدمی سروگروپ C رنج می‌برند. مردان اسپانیایی تقریباً نیمی از موارد را تشکیل می‌دهند. در تالاهاسی در این ماه، دانش آموزان شاهد دومین اپیدمی ویروس سروتیپ B بودند. عفونت های مننگوکوکی بیشتر در این جمعیت دیده می شود. چند سال پیش چنین روندی در منطقه ما وجود داشت. مننژیت و سپسیس به ترتیب باعث مرگ دو مردمک شدند. یکی از آنها به طور کامل بهبود یافت، اما یک عارضه جانبی رایج کاهش شنوایی در یک گوش بود.

مننگوکوک ها از طریق بوسیدن یا ترشحات مانند استفاده از شیشه یا شیشه شیر منتقل می شوند. این عفونت در بین دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی شایع تر است. این دلیل دیگری است که چرا بسیاری از کالج ها به واکسیناسیون مننگوکوک نیاز دارند. معمولاً از پنی سیلین یا سفتریاکسون به عنوان درمان استفاده می شود. اگرچه نادر است، اما مقاومت به این داروها ممکن است رخ دهد.

اپیدمی های مننگوکوک سالانه در منطقه جنوب صحرای آفریقای شمالی اتفاق می افتد. مناسب بودن تجویز ریفامپین برای متخصصان مراقبت های بهداشتی که به دنبال کشت یا پروفیلاکسی هستند، موضوع مکرر بحث در تنظیمات کنترل عفونت بیمارستانی بوده است. آنتی بیوتیک ریفامپین که برای پیشگیری تجویز می شود از عفونت جلوگیری می کند. نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک ندارد. شکست قرص ضد بارداری یکی دیگر از عوارض جانبی ریفامپین است.