علائم آکنه در بینی چیست؟ جوش های قرمز بزرگ و چرکی روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم آکنه روی بینی چیست تا از ابتدا آن را تحمل کرده و از عود آن جلوگیری کنیم. این می تواند توسط عوامل زیادی مانند مشکلات ایجاد شود هورمونی ، باکتریایی یا مشکل دیگری در قسمت دیگری از بدن رخ داده است. برای درمان این آکنه می توان از داروهای طبیعی و طبیعی و درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی برای از بین بردن آکنه بینی تا آخر عمر در اختیار خواهید داشت.

آکنه در کناره ها و بینی چیست؟

آکنه روی بینی و سوراخ بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه آکنه روی بینی نشانه چیست ، می توانیم سریعتر به درمانهای بهتری دست یابیم و آثار این آکنه ها را از پوست صورت خود حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی آکنه و جوش ها یک فشرده سازی سطحی و موقتی و یکی از علل بروز آن است. تجمع چربی و دلیل دیگری وجود دارد سلولهای مرده پوست منافذ باز روی انگشتان شما وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه های صورت را طراحی کردند ، جایی که ظاهر آکنه افراد مختلف به دلیل مشکلات در یکی از اندام ها و اندام های حیاتی بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این طرح نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

تصور می شود که این مشکل به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد ، یا می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب باشد. البته این را نمی توان به طور قطعی پذیرفت ، بنابراین اگر آکنه ای روی بینی خود مشاهده کردید ، نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد آکنه در بینی شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم آکنه روی بینی چیست و راهی برای تحمل آن پیدا کنید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آن

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات به عنوان کیست دیده می شوند. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه ولگاریس را در سایر نواحی پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطوح استرس می تواند باعث ایجاد ابتلا به پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای زمینی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از داروهای تمیز کننده قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا آکنه ، باعث قرمزی پوست شما و جوش های کوچک سفید یا زرد می شود که اغلب از بینی شروع می شود و تا گونه ها امتداد می یابد اما در اطراف صورت پخش نمی شود. جانتن

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین هایی که به طور طبیعی از پوست محافظت می کنند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف vulgaris ، رزاسه آکنه تا کنون برای درمان های زمین توصیف شده است پاسخگو نیست و برای تحمل آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصصان داروهایی را تجویز می کنند که باعث ایجاد توده می شوند ، با علت توده.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلیک اسید ، حتی ممکن است درمان های مکمل مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را توصیه کند.

اغلب به دلیل شباهت های ظاهری ، قضاوت در مورد نوع آکنه مشکل است ، اما پزشک شما می تواند مواردی مانند تاول های پر شده ، کیست ها ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاه ، نبض ها و علائم بالینی مرتبط با آنها را بررسی کند. آکنه می تواند آکنه شما را بیشتر تشخیص دهد.


علائم آکنه چیست؟

علائم آکنه چیست؟

مهم است که بدانید علائم آکنه روی بینی برای درمان چیست ، اما ، باید توجه داشته باشید که فراوانی آکنه که در داخل بینی ایجاد می شود و درد برای درمان آن به کمک متخصص نیاز دارد.

علائمی که نشان می دهد گرفتگی بینی نیاز به مراقبت های پزشکی و تخصصی دارد عبارتند از:

مشکلات بینایی با دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز درد همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک دو چشم او.

بنابراین اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، مستقیماً به متخصص مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

گرفتگی بینی:

در قسمت عمیق بینی ، موها می توانند شکل بگیرند سلولیت بینی و خطرات وجود دارد و باید فوراً درمان شود. اگر سلولیت بینی دارید ، البته باید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و استراحت کن تا تحمل کنی.

همچنین می توانید از یک مسکن برای از بین بردن درد خود در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند باعث زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، آکنه مسری داخل بینی منجر به ترومبوز حفره سینوس می شود که می تواند در اثر موهای بینی ایجاد شود و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن نواحی است عبارتند از:

قطره چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، سرگیجه ، تغییر اندازه مردمک چشم و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم جوش های روی بینی نشانه چیست.


ترس از ترشح چرک در بینی

ترس از ترشح چرک در بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را تا پایان عمر تحت تاثیر قرار دهد. اثر زیبایی آکنه زمانی است که در صورت ما ظاهر می شود. با وجود فراوانی این التهاب در عین حال و خود ناپدید می شود

ما باید آن را بیان کنیم فشار دادن جوش ها این کار درستی نیست ، حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به عمق پوست و حتی در جریان خون شما منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه به دلیل آن 11 تا 30 سال آکنه داشته اند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی است.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این ناحیه می شود.

وقتی باکتری ها و چربی به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن با کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در محیط اطراف پوشش دادن. بنابراین لازم است بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا بتوانیم آنها را به شکل صحیح و درست تحمل کنیم.

راههای جلوگیری از تکرار جوش ها

راههای جلوگیری از بروز آکنه عبارتند از:

بهتر است انگشت خود را روی آن بگذارید دو بار در روز بشویید و مرتباً پوست را از مواد زائد و روغن ها تمیز کنید. به طور مرتب از لایه بردار استفاده کنید. این مواد از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کنند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب مرطوب کننده بدون روغن از آن برای جلوگیری از منافذ پر کردن پوست با این چربی و ایجاد آکنه استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم جلوگیری کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر آکنه را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها بیش از حد به صورت خود دست نزنید تا باکتری کمتری به صورت شما منتقل شود.


مهمترین علت احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علت احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد آکنه می شوند و برای تحمل آن باید بدانیم علائم آکنه در بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل آن می تواند دیابت یا بیماری سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با سوراخ های باز روی پوست نیز وجود دارد افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد آکنه در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: سایر علل ایجاد جوش ، به ویژه برای زنان و جوانان تغییرات هورمونی است.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عوامل ایجاد آکنه در نوک بینی است.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و در شکل آن نیز شناخته می شود بونسل سفید یا قرمز آنها در ابتدای ورودی دوتایی قابل مشاهده هستند ، که می تواند با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک ، که عامل اصلی قارچ پوستی هستند ، باعث دهلیز و آکنه بینی می شوند.

این مشکلات می تواند در اثر جویدن ناخن ، سوراخ شدن بینی و مصرف بیش از حد ایجاد شود.

سلولیت بینیعفونت های شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری Staph و استرپتوکوکوس اورئوس و چنین علائمی است شدت رنگ پریدگی پوست ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت قوی این باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر آنها وارد جریان خون شوند ، حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

موهای زیر جلدی بینیگاهی اوقات گرفتگی بینی در نتیجه یک توده است موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و باعث تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این آکنه را از بین برد؟

چگونه می توان این آکنه را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل گیاهی برای از بین بردن این آکنه مزاحم هستید ، می توانم به شما توصیه کنم که از این روش استفاده کنید:

روغن درختان عبارتند از:

روغن درخت (بومی استرالیا) از نظر علمی دارای خواصی است ضد باکتری بالا از آنها می توان برای درمان آکنه و آکنه ای که ریشه باکتریایی دارد استفاده کرد. بعلاوه درمان و رهبری تبخال همچنین می تواند مفید واقع شود.

چهره بخور:

چهره بخور:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه های منقبض و منبسط ندارند. با این حال، بخار داغ آنها می توانند سلول های مرده پوست یا سایر عوامل موجود در منافذ پوست را تضعیف کنند.

لندونگ:

لندونگ:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن آکنه و جوش صورت موثر است که باید تحت نظر متخصص پوست انجام شود. به طور کلی ، داروهایی که برای این مشکل استفاده می شوند عبارتند از:

بنزوئیل پراکسید: این مواد به از بین بردن باکتری ها ، از بین بردن تورم ناشی از آکنه و تمیز کردن منافذ پوست کمک می کند.

اسید سالیسیلیک: این ماده از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به تنظیم چربی های پوست که عامل مهم آکنه و جوش هستند کمک می کند.

قبل از استفاده از هر نوع دارویی ، مانند آنچه قبلاً ذکر شد ، باید نحوه آکنه بینی را بهتر بشناسید و به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت بویژه بینی تأثیر می گذارد و علم بر درمان و پیشگیری از این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از اینکه باعث ایجاد جوش در بینی و حتی آکنه در بینی و کناره های بینی می شود ، باید از داروهای مختلف استفاده کنید.
  3. درمان های زمینی می توانند برای آکنه سطحی و تمام روز موثر باشند ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این دلیل اصلی ایجاد آکنه در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را فشار دهید تا آکنه و جوش صورت از بین برود زیرا می تواند باعث گسترش عفونت به لایه های عمیق پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *