علائم اصلی که نشان می دهد گوشی شما توسط یک هکر هک شده است – بیگ ۲۴ خبر


در چند سال گذشته، هک تلفن در حال افزایش بوده است. تلفن های هک شده می تواند یک مشکل جدی باشد زیرا می تواند بر عملکرد دستگاه شما تأثیر بگذارد و همچنین داده های شخصی شما را در معرض خطر قرار دهد. هک تلفن، به طور کلی تعریف شده است، عملی است که توسط آن یک هکر می تواند بدون رضایت شما به داده های تلفن شما دسترسی پیدا کند. اگرچه دلیل اصلی هک تلفن به هکر بستگی دارد، نتایج نهایی می تواند به داده های شخصی شما آسیب برساند.

با راه‌های زیادی برای هک کردن گوشی مانند نرم‌افزار ردیابی، حملات فیشینگ و شبکه‌های WiFi ناامن، شناسایی آن‌ها کار سختی بوده است. امروزه هکرها به جدیدترین فناوری‌هایی مجهز شده‌اند که تشخیص هک گوشی را دشوار می‌سازد.

اگر گوشی شما علائم هک را نشان می دهد و می خواهید گوشی خود را هک کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که راهنمای حذف هک گوشی را بخوانید. در اینجا درباره نحوه حذف هکر از تلفن خود بیشتر بدانید. علاوه بر این، در اینجا ما لیستی از علائمی را که نشان می دهد دستگاه شما هک شده است، تهیه کرده ایم.

یکی از رایج ترین علائمی که نشان دهنده هک شدن گوشی است، کاهش عملکرد گوشی است. دلیل آن بدافزاری است که منجر به قطع تماس ها، یخ زدن یا خراب شدن تلفن ها، راه اندازی مجدد غیرعادی دستگاه ها و موارد دیگر می شود.

زمانی که گوشی شما هک می شود، معمولا زمان بیشتری طول می کشد تا وب سایت ها بارگذاری شوند. اگر مشکلی با دستگاه خود دارید، اولین قدم شما این است که دستگاه خود را هک کنید. نادیده گرفتن چنین علائمی می تواند به هکر امکان دسترسی به داده های محرمانه شما را بدهد.

استفاده طولانی مدت از تلفن برای بازی یا استریم می تواند آن را داغ کند. در صورتی که حتی زمانی که از دستگاه خود استفاده نمی کنید با داغ شدن گوشی مواجه هستید، این نشانه واضحی است که گوشی شما هک شده است. تلفن داغ به این معنی است که تلفن شما حتی در حالت خواب نیز کار می کند. این اطلاعات ذخیره شده مانند جزئیات کارت اعتباری، اطلاعات شخصی یا چت را به هکر منتقل می کند.

وقتی برنامه های زیادی در پس زمینه گوشی شما اجرا می شود، منجر به تخلیه سریع باتری می شود. برای جلوگیری از تخلیه باتری، می توانید داده های برنامه پس زمینه را محدود کنید. اگر حتی پس از بستن اپلیکیشن پس‌زمینه، شارژ غیرعادی باتری را تجربه کردید، این نشانه کلیدی است که گوشی شما هک شده است.

اگر شروع به دریافت تماس‌های تلفنی یا پیامک از شماره‌های ناشناس یا ناشناس می‌کنید، ممکن است مورد هک تلفن باشد. یکی از راه‌های محافظت از خود در برابر چنین هک‌هایی این است که از پاسخ دادن به آن تماس‌ها یا پاسخ دادن به پیامک‌ها خودداری کنید. در صورت وجود فعالیت غیرعادی، مراقب گزارش تماس‌های خود باشید. هنگامی که یک هکر یک پیام متنی با یک لینک مشکوک برای شما ارسال می کند، می تواند داده های تلفن شما را آلوده کند. به عبارت ساده، به هکر اجازه می دهد تا از تلفن شما استفاده کند و اطلاعات شما را بدزدد.

اگر مصرف داده شما بدون هیچ تغییری در فعالیت افزایش می یابد، باید توجه بیشتری برای محافظت از تلفن خود داشته باشید. یک هکر معمولاً با برنامه مخربی که در تلفن شما اجرا می شود اطلاعات را سرقت می کند. علاوه بر این، هکر می تواند از داده های گوشی شما برای انتقال اطلاعات از گوشی شما استفاده کند.

کلمات پایانی

مجرمان سایبری از تکنیک های جدیدی برای هک کردن گوشی شما و آلوده کردن آن به بدافزار استفاده می کنند. از آنجایی که تلفن شما اصلی ترین راه برای برقراری ارتباط با خانواده، همکاران و سایر اطلاعات شخصی شما است، هک تلفن می تواند خطرات جدی را بر زندگی شخصی و حرفه ای شما تحمیل کند. هکرها می توانند به تماس های تلفنی شما گوش دهند و از اطلاعات علیه شما استفاده کنند. علاوه بر این، هکرها پس از دستیابی به اطلاعات حیاتی می توانند باج گیری کنند. در مجموع، خطرات زیادی در ارتباط با هک تلفن وجود دارد.