عوامل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟

عوامل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا من بیش از حد تیروئید داشتم؟”

دو رایج ترین پاسخی که دریافت می کنید “به دلیل ژن” و “به دلیل بیماری های خود ایمنی و حمله سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید است. همچنین به بیماری هاشیموتو و گاهی بیماری گروو معروف است. ”

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

ژن ها

اگر ژنها تا حد زیادی مسئول غده تیروئید هستند ، چگونه غده تیروئید در 50 سال گذشته آنقدر گسترده شده است که انسانها میلیونها سال بر روی زمین زندگی کرده اند؟ ژن ها در 50 سال گذشته چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

غده تیروئید در اثر یک بیماری خود ایمنی ایجاد می شود. اما چرا بیماری خود ایمنی ایجاد شد؟ آیا ارزش دانستن ندارد؟ اگر کسی ریشه مشکل را پیدا نکند ، هیچ کس نمی تواند راه حلی پیدا کند. متأسفانه ، بسیاری از مردم سعی در یافتن علت اصلی ندارند.

هدف از این مقاله تجزیه و تحلیل علل زمینه ای پرکاری غده تیروئید است. تشخیص مشکل مانند پیروزی در یک جنگ نیمه است. هر دو دلیل فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیز تحت کنترل ما نیست اما کنترل زیادی بر بیماری نداریم.

غده تیروئید به عنوان یک بیماری مزمن نیز شناخته می شود به همین دلیل هیچ کاری نمی توان در مورد آن انجام داد و “هنگامی که غده تیروئید همیشه غده تیروئید است.” این بیماری با آخرین نفس از بین می رود. آن کاملا درست نیست.

هفت دلیل سبک زندگی برای تشکیل غده تیروئید وجود دارد. خبر خوب این است که این شیوه زندگی می تواند به دلایلی کار کند و بنابراین کم کاری تیروئید ما را کنترل می کند.

علت اصلی 1: کمبود تغذیه

شاید درباره اهمیت ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید شنیده باشید. هورمون تیروئید غنی از ید است و کمبود ید می تواند باعث تورم غده تیروئید و تورم غده تیروئید شود.

نه تنها ید ، بلکه مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما نقش مهمی در فعال شدن غده تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، گندم E ، B2 ، B3 ، B6 ، C.
   • برای سنتز هورمون تیروئید مورد نیاز است
   • T4 باید به T3 تبدیل شود
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری گرووز و بیماریهای خود ایمنی هاشیموتو ، از جمله تیروئیدیت ارتباط دارد.

مردم اغلب رژیم غذایی را با خوردن کمتر مرتبط می دانند. اما خوردن یعنی خوردن بیشتر. خوردن غذاهای مناسب برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای عملکرد مناسب.

علت اصلی 2: اضافه وزن

مردم به طور کلی قبول دارند که غده تیروئید باعث افزایش وزن می شود ، اما طرف دیگر آن نیز صادق است.

جمعیت چاق یک دقیقه دارد 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

چرا چاقی بر غده تیروئید تأثیر می گذارد؟

 1. متاستاز در غده تیروئید ، “چاقی فرآیندی است که باعث التهاب مزمن درجه پایین می شود. بارگذاری بیش از حد بافت چربی ممکن است تولید سایتوکاین ها و سایر نشانگرهای التهابی را افزایش دهد. اینها سایتوکاین های التهابی را افزایش می دهند. سدیم / یدید حمایتی می تواند بیان MRNA را مهار کرده و متعاقباً بر فعالیت جذب یدید در سلول های تیروئید انسان تأثیر بگذارد.
 2. در ادامه می گوید: “عاملی به نام لپتین که توسط سلولهای چربی تولید می شود نیز در ایجاد التهاب مزمن نقش دارد و باعث تغییر در نوع غده تیروئید می شود. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک چرخه معیوب است. اگر می خواهید از کم کاری تیروئید خلاص شوید و اضافه وزن دارید ، این کار شماره 1 است.

علت ریشه 3: عدم تعادل باکتریایی در روده

همه ما می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما در مورد معادل پروبیوتیک های آنها می دانیم؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که به عنوان بهبود دهنده سلامت شناخته شده اند. آنها معمولاً در مکمل ها و غذاهایی مانند ماست و دوغ یافت می شوند. اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود در نظر بگیرید ، اما این یک عادت رایج است و برای شما بسیار مفید است. ”

جوراب شلواری جذاب

معده انسان حاوی تریلیون ها باکتری خوب است. آیا این شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب به باکتری های بد در معده شما معمولاً 85٪ است: 15٪. وقتی این نسبت را حفظ می کنید ، از سلامت خوبی برخوردار هستید و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند و به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

در شیر و کره یافت می شود ، اگرچه به مقدار زیاد نیست. با این حال ، بسیاری از ما به اندازه کافی پروبیوتیک در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم زیرا میزان خوب باکتری ها پایین است و ما اغلب از اختلالات گوارشی و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای غده تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. همه اینها برای غده تیروئید ضروری هستند و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و سطوح تغییر یافته این مواد معدنی وجود دارد. [2]

علت اصلی 4: مسمومیت

پزشکان می گویند بیماری هاشیموتو زمانی ایجاد می شود که سیستم دفاعی بدن ما به غده تیروئید حمله می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه برای از بین بردن ما. پس چرا مال ما هیولا (مدافع) می شود خوردن (ویرانگر)؟

در میان عوامل دیگر ، پاسخ ممکن است در سم باشد. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم اشتباه گرفته شده و در غده تیروئید تجمع می یابند.
 • سپس بدن آنتی بادی هایی را برای مبارزه با این سموم جذب می کند که به نوبه خود به غده تیروئید حمله می کنند.

برای یک لحظه تصور کنید که به دنیای کارلی رانده شده ارل منتقل شده اید.

چهار فلز سنگین خاص وجود دارد که بیشتر مضر هستند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه اینها در پلاستیک ها ، دئودورانت ها ، باتری ها و غیره یافت می شوند که ما در زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم و ممکن است نتوان از همه این چیزها صرف نظر کرد ، اما آگاهی از آنها می تواند از آسیب ما بکاهد.

همچنین منبع آفت کش ها ، علف کش ها و قارچ کش ها است که معمولاً در محصولات کشاورزی ما استفاده می شود. حتی هورمون ها به شیر اضافه شده اند ، زیرا بسیاری از گاوها برای افزایش تولید شیر واکسینه شده اند. در حالی که هزینه مواد غذایی ارگانیک را پرداخت می کنیم ، نگران قیمت بالای آن هستیم. اما هزینه ای را که باید با مصرف غذاهایی که دارای سموم بالا هستند در طولانی مدت بپردازیم در نظر بگیرید.

علت اصلی 5: استرس و کم خوابی

استرس و کم خوابی دو علت گزارش نشده هستند. نه ، من در اینجا در مورد چند نکته فلسفی صحبت نمی کنم. بیایید در مورد علم چگونگی بدتر شدن وضعیت غده تیروئید صحبت کنیم.

Healthline گزارش می دهد ، “تأثیر استرس بر غده تیروئید ، متابولیسم بدن شما را کند می کند. این روش دیگری است که ترکیبی از استرس و افزایش وزن است. هنگامی که عملکرد تیروئید در هنگام استرس کند می شود ، سطح هورمون تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین ، تبدیل هورمون T4 به T3 ممکن است رخ ندهد و منجر به افزایش پروژسترون T3 شود.

همچنین ، مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. وقتی استرس دارید یا خواب کمتری دارید ، کورتیزول ترشح می شود. همچنین ، مصرف بیش از حد کورتیزول می تواند به غده تیروئید شما آسیب برساند.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و وضعیت بدتر می شود. بنابراین ، اگر غده تیروئید دارید ، دلیل دیگری برای کاهش استرس و خواب خوب وجود دارد.

همچنین ، مطالعات نشان داده اند که بی خوابی و خواب بیش از حد با عملکرد غده تیروئید تداخل دارد. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان خواب است. [3]

ریشه دلیل 6: یک شیوه زندگی بی تحرک

مطالعات نشان داده است که “سطح TSH در گروه ورزش منظم کاهش یافت و عملکرد تیروئید بیماران کم کاری تیروئید که به طور منظم ورزش می کردند با افزایش T3 و T4 بهبود یافت.[4]

ورزش همچنین به افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دوی اینها به فعال شدن مجدد غده تیروئید کمک می کند.

ریشه علت 7: التهاب داخلی

“من همیشه فکر می کردم التهاب یک زخم بریده یا درد بافت متورم است. این واکنش بدن به حذف سلولهای آسیب دیده یا عوامل محرک قبل از شروع روند بهبودی است. التهاب نامرئی چیست؟ میرا ، یکی از مشتریان ما ، پرسید.

همچنین به عنوان التهاب داخلی شناخته می شود و عامل اصلی چاقی ، دیابت ، بیماری تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. این دردناک یا نامرئی است اما بسیار کشنده است. این آتشی است که توسط سیستم ایمنی بدن پنهان می شود زیرا با آلرژی غذایی ، سموم ، استرس و غذاهای بد مبارزه می کند. ”

هاگرچه این التهاب مضر است ، اما مایه تاسف است که ما یک ضد عفونی کننده نداریم که بتواند آن را درمان کند. التهاب داخلی می تواند ناشی از کربوهیدرات های تصفیه شده ، قندها ، چربی های ترانس و بسیاری از چربی های امگا 6 ، طعم دهنده های مصنوعی ، گلوتن ، محصولات لبنی ، عفونت های مزمن ، استرس ، روغن های گیاهی فرآوری شده ، حساسیت های پنهان غذایی و آلرژی باشد. از چاقی گرفته تا سرماخوردگی گرفته تا سرطان!

هر فرد متفاوت است و عوامل مختلفی باعث التهاب می شوند. ابتدا باید علائم التهابی را که تجربه می کنید پیدا کنید و از شر آنها خلاص شوید. در واقع ، اگر یک برنامه ممکن را امتحان کنید ، متوجه می شوید که با دقت طراحی شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث ایجاد التهاب می شود.

اکنون ، هنگامی که علل اصلی غده تیروئید را می شناسید ، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید آیا می خواهید روی این علل ریشه ای کار کنید یا بر مدیریت علائم با کمک هورمون های اضافی تمرکز کنید.

در صورت امکان ، ما برای حمله به همه این علل اصلی و کمک به هزاران بیمار تیروئیدی در مدیریت و معکوس کردن غده تیروئید کار خواهیم کرد. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه و پزشک داریم که شب و روز کار می کنند تا جهان را به مکانی سالم تبدیل کنند. به عنوان غذا و دارو استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *