عکس های تقویت کننده COVID-19: پاسخ به سوالات برتر

coronavirus vaccine


این هفته ، 24 سپتامبر 2021 ، FDA و CDC اعلام کردند که برخی از گروه هایی که خطر ابتلا به عفونت جدی COVID-19 را افزایش می دهند ، می توانند دوز واکسن Pfizer را دریافت کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من درست می گویم؟ کجا باید برم تقویت کننده بگیرم؟ آیا باید ثابت کنم که در معرض خطر هستم؟ اگر تقویت کننده واجد شرایط ندارم ، آیا هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

ما متداول ترین سوالات در مورد راهنمای تقویت کننده Pfizer به روز شده را بیان می کنیم.

تقویت کننده چیست؟

تقویت کننده یک دوز اضافی واکسن است تا از شما در برابر بیماری محافظت بیشتری کند. در این مورد ، COVID-19.

به گفته DO Anita Gupta ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و مسکن در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، “کلمات دقیقاً تقویت کننده هستند.

تقویت کننده ها به افراد اجازه می دهند پاسخ ایمنی بهتری داشته باشند. “

گوپتا می گوید که دوزهای اضافی به ویژه برای افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، مانند سرطان ، دیابت یا چاقی ، به دلیل کشف گونه های جدید مهم است.

پاسخ سرکوب کننده سیستم ایمنی ، به ویژه در سری واکسن های دو دوز ، ممکن است ناکافی باشد ، به ویژه در افراد در معرض خطر.

“بنابراین ، هدف این است که به آن دسته از افراد مبتلا به سویه های جدید کمک کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها واکنش ایمنی ضعیفی ندارند.”

چه کسی واجد شرایط تقویت کننده Faizer است؟

طبق دستورالعمل های تأیید اضطراری FDA ، برخی از افرادی که به مدت 6 ماه یا بیشتر به طور کامل با Pfizer واکسینه شده اند ، ممکن است اکنون یک دوز واحد تقویت کننده Pfizer دریافت کنند.

اگر تزریق کووید -19 دیگری مانند Moderna یا Johnson & Johnson داشته اید ، ممکن است تقویت کننده Pfizer دریافت نکنید.

اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید و جزء یکی از این گروه ها هستید ، ممکن است یک تقویت کننده Pfizer دریافت کنید:

  1. 65 سال یا بیشتر
  2. خطر بالا برای افراد 18 سال به بالا و COVID-19 شدید
  3. اگر کار می کنید یا زندگی می کنید ، احتمال ابتلا به COVID-19 شدید بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، کارکنان مراقبت های بهداشتی ، معلمان و زندان ها و افراد بی خانمان.

به اینجا بروید تا ببینید آیا شما یا کسی که می شناسید در معرض خطر شدید قرار گرفتن در معرض کووید -19 قرار دارد یا خیر.

اگر واکسن کووید -19 دیگری مانند Moderna یا Johnson & Johnson دریافت کنم ، چه زمانی می توانم تقویت کننده Pfizer را دریافت کنم؟

تاریخ دقیق آن ناشناخته است اما نباید مدت زیادی طول بکشد زیرا Moderna اخیراً داده ها را به FDA ارسال کرده است و جانسون و جانسون نیز به زودی از آن پیروی می کنند.

ژنرال ویوک اچ جراح آمریکایی مورتی روز جمعه گفت که تأیید تقویت کننده ها برای همه ، از جمله کسانی که واکسن Moderna یا J&J را دریافت کرده اند ، “اولویت بسیار بالا” است.

ویلیام شافنر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که این امر به زودی اتفاق می افتد.

او می گوید: “امیدوارم در ماه آینده و 6 هفته آینده در مورد هر دو واکسن اطلاعاتی کسب کنم.” “یکی یکی می شود. همه جداگانه کار می کردند. ”

“من می دانم که کمی گیج کننده است ، اما از آنجا که همه داده ها به درستی جمع آوری نشده اند ، باید این کار را انجام دهید.”

اریک اشر ، پزشک خانواده در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک ، می گوید این واقعیت که تقویت کننده Pfizer در حال حاضر برای برخی از گروه های در معرض خطر در دسترس است ، از سایر واکسن های COVID-19 فاصله چندانی ندارد. شهر

او می گوید: “برای من ، این یک شاخص قوی است که آنها به زودی در اختیار افراد دیگر قرار می گیرند.”

برای تهیه تقویت کننده Pfizer خود به کجا مراجعه کنم و هزینه آن چقدر است؟

طبق CDC ، می توانید تقویت کننده های خود را در داروخانه ها ، مطب پزشک ، بخش های بهداشتی ، کلینیک های شغلی و برنامه های فدرال تهیه کنید.

با توجه به CDC ، “بیش از 70 of از مدیریت فعلی Covid-19 در داروخانه ها انجام می شود.

تقویت کننده برای همه تزریق های COVID-19 کاملاً رایگان است.

CDC پنجشنبه گفت “همه واکسن های کووید -19 ، از جمله دوزهای تقویت کننده ، به صورت رایگان در اختیار عموم مردم ایالات متحده قرار می گیرد.”

آیا باید مدرکی مبنی بر واکسن Pfizer قبل از دریافت تقویت کننده Pfizer نشان دهم؟

پاسخ کوتاه اغلب چنین نیست. شافنر گفت ، اما برای ایمنی شما ، پیروی از دستورالعمل های FDA بسیار مهم است و تنها در صورت دریافت واکسن Pfizer ، دریافت تقویت کننده Pfizer مهم است.

او گفت: “این در حال حاضر برای افرادی که علاقه ای به گرفتن تقویت کننده ندارند ، باز است و می خواهند یک تقویت کننده دریافت کنند.” توصیه نمی شود ، “او می گوید.

“ما همیشه به مردم هشدار می دهیم که ممکن است چنین اتفاقی نیفتد ، اما در صورت بروز عوارض جانبی ، اگر این کار را با توصیه تجویز شده انجام دهید ، بیمه شما آن را پوشش نمی دهد.”

آیا باید شواهدی را نشان دهیم که به دلیل شرایط پزشکی زمینه ای یا محل زندگی یا کار یا بیش از 65 سال در معرض خطر بالای ابتلا به COVID-19 هستیم؟

خیر

شفنر می گوید این سیستم بر اساس سیستم افتخار عمل می کند. به عبارت دیگر ، شما ظاهر خواهید شد و خواهید گفت که دارای صلاحیت هستید و در مورد آن س askال نمی کنید و به شما یک تقویت کننده می دهد که آیا محل واکسن است یا واکسن.

این روشی است که قبلاً برای افراد مبتلا به نقص ایمنی اجرا کرده ایم. تنها کاری که باید انجام دهند این است که نشان دهند “من در یک گروه نقص ایمنی هستم” و دوز سوم را به آنها بدهید.

آیا تقویت کننده واکسن Pfizer دوز کامل است یا دوز جزئی؟

به گفته FDA ، تقویت کننده Pfizer یک دوز کامل واکسن Pfizer است.

اما این ممکن است در مورد سایر تقویت کننده های تزریق COVID-19 صادق نباشد.

گوپتا گفت: “به عنوان مثال ، FDA در نظر دارد دوز کمتری از تقویت کننده تزریق کووید – 19 را که کمتر از دوز دو تزریق اول است ، در نظر بگیرد.”

اما شما نباید از دوز تقویت کننده خود استفاده کنید.

آرچر می گوید: “این بر اساس ترکیب واکسن است و سطح محافظت را تغییر نمی دهد.”

اگر کاملاً واکسینه شده بودم اما تقویت کننده دریافت نکرده بودم ، آیا هنوز هم کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته می شدم؟

آره.

CDC می گوید: “بر اساس داده های فعلی ، تعریف” تزریق کامل “پس از توصیه های دوز تقویت کننده ثابت می ماند.”

فردی که دو دوز تزریق Moderna و Pfizer یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون دریافت می کند ، 2 هفته پس از تزریق اولیه ، کاملاً واکسینه شده تلقی می شود.

گوپتا می گوید وقتی در مورد افراد مبتلا به سیستم ایمنی بدن صحبت می کنید ممکن است کمی پیچیده باشد.

برای واضح بودن ، اگر واکسینه شده اید ، ما سومین واکسن را دوز سوم می نامیم. دوزهای سوم در حال حاضر برای افرادی که واکسینه نشده اند در دسترس است. اگر واکسینه نشده اید ، واکسن سوم تقویت کننده محسوب می شود.

طبق CDC ، افرادی که دارای سیستم ایمنی نسبتاً شدید هستند ، مستعد ابتلا به COVID-19 هستند و ممکن است در مقایسه با افراد واکسینه نشده ، سطح ایمنی دو سری دوز واکسن را نداشته باشند. این دوز اضافی برای بهبود پاسخ به سری اصلی واکسن در افرادی که دارای ایمنی ضعیف هستند ، در نظر گرفته شده است. ”

آیا این می تواند یک تقویت کننده سالیانه مانند واکسن آنفولانزا باشد؟

شافنر گفت: “ما هنوز آن را نمی دانیم.” “ما امیدواریم که این ژنراتورها حفاظت طولانی مدت را ارائه دهند زیرا سطح آنتی بادی شما را به سطح بسیار بالایی افزایش می دهد. چه مدت؟ خوب ، باید ببینیم.

“به یاد داشته باشید ، ما در مورد گرفتن عکس های COVID -19 و COVID -19 یاد می گیریم ، بنابراین نمی توانیم در حال حاضر پیش بینی کنیم که آیا این یک تقویت کننده سالانه خواهد بود یا هر 2 سال یا هر 3 سال یکبار.”

آیا باید همان عوارض جانبی را که هنگام مصرف دوز شروع COVID-19 تجربه کردم ، انتظار داشته باشم؟

طبق CDC ، ممکن است عوارض جانبی مانند درد دست ، تب خفیف ، بدن درد و سایر علائم شایع را تجربه کنید.

آچر می گوید ، اما مهم است که به خاطر داشته باشیم که واکنش های متفاوتی نسبت به واکسن ها وجود دارد.

او می گوید: “من بیمارانی (و همچنین تجربیات شخصی) داشتم که هیچ علامتی نداشتند و دیگران 24 ساعت در روز تب خفیفی احساس می کردند.”

من انتظار ندارم که عوارض جانبی بیشتری نسبت به دوزهای قبلی تجربه کرده باشید. این واکسن بسیار ایمن است و مزایای واکسن بیشتر از عوارض جانبی خفیف آن است. ”

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر ، می توانید از طریق وب سایت های CDC و خدمات بهداشتی و انسانی ایالات متحده ، واکسن ها و تقویت کننده های کووید -19 را دریافت کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید.

اخبار سلامت WebMD

منابع

آنوتا گوپتا ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

دکتر اریک آرچر ، MD ، پزشکی خانواده ، بیمارستان لنوکس هیل.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت.

FDA

CDC.


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *