غذاهای خطرناک – حقایق و سوالات متداول

هر ساله ۷۶ میلیون آمریکایی بیمار می شوند، بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر در بیمارستان بستری می شوند و ۵۰۰۰ نفر بر اثر بیماری های ناشی از غذا می میرند. پیشگیری از بیماری های ناشی از غذا و مرگ از چالش های اصلی بهداشت عمومی است.

شایع ترین علل بیماری های ناشی از غذا باکتری ها هستند، از جمله سالمونلا، اشریشیا کلی، لیستریا، و شیگلا. برخی از باکتری ها هنگام رشد، سموم ترشح می کنند. مثلا کلستریدیوم سم بوتولینوم ترشح می کند که می تواند کشنده باشد.

تخمین زده می شود که ۵۵ درصد از بیماری های ناشی از مواد غذایی ناشی از پخت و پز و نگهداری نامناسب غذا و ۲۴ درصد به دلیل رعایت نکردن بهداشت، به ویژه شستن دست ها قبل از غذا خوردن است. تنها ۳ درصد موارد از یک منبع غذایی ناامن است.

در اینجا چند سؤال متداول در مورد بیماری های ناشی از غذا و اقداماتی که باید برای محافظت از خود و خانواده خود انجام دهید آورده شده است.

چگونه می توانم خانواده خود را از بیماری های ناشی از غذا محافظت کنم؟ نگهداری و نگهداری ایمن مواد غذایی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی و ویروسی را کاهش می دهد. بیشتر گوشت، محصولات لبنی، میوه ها و سبزیجات باید در یخچال نگهداری شوند تا رشد میکروارگانیسم هایی که می توانند باعث بیماری شوند کاهش یابد.

آیا راه هایی برای کاهش خطر ابتلا به من هنگام خرید غذا وجود دارد؟ غذا را فقط از فروشگاه ها و فروشندگانی بخرید که اصول بهداشتی را رعایت می کنند. اگر سؤالی دارید، از فروشنده مواد غذایی در مورد عملکرد آنها بپرسید.

اهمیت شستن دست ها چیست؟ بیشتر بیماری های ناشی از غذا در آشپزخانه و منازل رستوران ها از طریق دست منتقل می شود. هنگامی که با غذای نیم پز مانند گوشت خام، مرغ، صدف یا سبزیجات سروکار می کنید، شستن دستان خود با آب گرم و صابون قبل از تغییر از یک غذا به غذای دیگر ضروری است.

آیا ظروف آشپزخانه باعث انتقال عفونت غذا می شوند؟ آره. شما باید ابزارهای خود را به همان دقتی که دستان خود را می شویید بشویید.

چگونه می توانم مواد غذایی را در یخچال سالم نگه دارم؟ غذای خام و پخته را همیشه جدا و در ظروف سرپوشیده نگهداری کنید. غذای پخته یا گوشت را نباید بیش از سه روز در یخچال نگهداری کرد. لازم نیست یخچال خیلی پر باشد تا هوا بتواند به گردش درآید و تمام محتویات را به طور موثر خنک کند.

آیا دستورالعمل های کلی برای قضاوت در مورد آلوده بودن غذا به باکتری یا ویروس وجود دارد؟ غذایی که بوی بد یا «بیرون» می دهد مشکوک است. یاد آوردن، وقتی دو به شکی، ولش کن.

اگر در مورد غذایی که خریداری کرده ام شک دارم، چه باید بکنم؟ آن را نخورید. به فروشگاه یا رستوران برگردید و مشکل را به آنها بگویید. همچنین می توانید نگرانی های خود را به اداره دولتی شهر که مسئول ایمنی مواد غذایی است گزارش دهید. اطلاع رسانی به شما ممکن است به دیگران در جامعه نیز امکان دهد تا در برابر همان مشکل محافظت کنند.

اگر من از یک بیماری جدی ناشی از غذا رنج می برم، آیا ادعای قانونی دارم؟ اگر شما یا یکی از عزیزانتان در اثر یک بیماری منتقله از غذا، به ویژه بیماری ناشی از سهل انگاری یا عدم رعایت روش های ایمن حمل غذا، آسیب جدی دیده اید، ممکن است بخواهید وضعیت خود را با یک وکیل باتجربه بیماری های منتقله از غذا در میان بگذارید. مهم است که در اسرع وقت پس از آسیب پیگیری شود، در حالی که شواهد هنوز در دسترس هستند و شهود دسترسی به آنها آسان تر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر