غرق شدن سلطنت بریتانیا در آستانه جشن ملکه؟ – خبرگزاری بست بیست


این رویدادی است که ۷۰ سال در حال ساخت است – جشن پلاتینیوم ملکه الیزابت.

از ۲ ژوئن تا ۵ ژوئن، ملکه ۹۶ ساله با رژه، کنسرت در کاخ، و جشن های دیگر به احترام سلطنت تاریخی خود پذیرفته می شود. ملکه الیزابت که در سال ۱۹۵۲ به سلطنت رسید، از ملکه ویکتوریا پیشی گرفت و عنوان طولانی‌ترین پادشاه بریتانیا و اولین پادشاه بریتانیا را که جشن پلاتینیوم را جشن گرفت، پیشی گرفت – و این سزاوار یک نان تست است! برنامه رویدادهای جشن ملکه را اینجا ببینید.

آیا این فقط من هستم، اما به نظر می رسد تنها چیزی که در رسانه ها می بینم عکس ها و داستان های هری و مگان مارکل است. چند داستان احساس خوب دیگر در مورد ملکه و داستان های رسوایی عجیب شاهزاده اندرو وجود دارد. با این وجود، امروزه محبوبیت سلطنت بریتانیا در بریتانیا چقدر است؟

طبق یک نظرسنجی جدید، محبوبیت هری و مگان به پایین ترین حد خود رسیده است – درست چند روز قبل از اینکه این زوج برای جشن ملکه از کالیفرنیا پرواز کنند. نتایجی که امروز منتشر شد، نشان داد که نمره مطلوبیت هری به -۲۶ کاهش یافته است، که به این معنی است که فقط ۳۲ درصد از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی او را مثبت می‌بینند، در حالی که ۵۸ درصد نسبت به او منفی فکر می‌کنند. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

حمایت هری و مگان 2022

بسیاری احساس می کنند که هری و مگان به خانواده او بی احترامی کردند تا به دنبال ثروت در آمریکا باشند و از موقعیت ممتاز خود برای این کار استفاده کردند. دیگران، به ویژه در رسانه های “بیدار”، از هری و مگان حمایت می کنند، زیرا آنها آچاری را به سمت سلطنت بریتانیا می اندازند. سلطنتی که نمایانگر گذشته استعماری نژادی است که امروز هم زنده است و منبع نابرابری ثروت ممتاز است. می توان چنین فرض کرد که به همین دلیل است که ما داستان های زیادی در مورد هری و مگان در رسانه های “بیدار” داریم.

با این حال، ملکه همچنان محبوب‌ترین خانواده سلطنتی است و بیش از هشت نفر از هر ده بریتانیایی نظر مثبتی نسبت به پادشاه دارند، در مقابل تنها ۱۲ درصد که او را منفی می‌بینند، که با امتیاز خالص ۶۹+ برابری می‌کند.

در جای دیگر خانواده، پرنس ویلیام امتیاز خالص ۵۹+ دارد. کیت ۵۵+ است، امتیاز چارلز ۱۹+ است، کامیلا امتیاز ۹+ دارد، در حالی که اندرو با رقم خالص ۸۰- کمترین محبوبیت را دارد. رتبه بندی محبوبیت را در نمودار زیر مشاهده کنید.

حمایت از خانواده سلطنتی 2022

اما این نظرسنجی ها بیشتر درباره شخصیت ها و رفتارهای اخیر آنهاست. مردم بریتانیا به طور کلی در مورد سلطنت چه احساسی دارند؟

اگرچه سلطنت بریتانیا توسط کثرت افراد در اکثر گروه های سنی در بریتانیای کبیر حمایت می شود، اما در میان افراد بالای ۶۵ سال است که سطح حمایت از آن با ۸۱ درصد بالاترین میزان است. گروه‌های سنی جوان‌تر به تدریج بیشتر با سلطنت مخالفت می‌کنند، به طوری که ۴۱ درصد از جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله به جای رئیس دولت انتخاب می‌شوند. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

حمایت از سلطنت بریتانیا تا سن 2021

با توجه به داده های فوق، سلطنت بریتانیا امروز کار زیادی دارد. جوانان حمایتی را که بسیاری در نسل قدیمی از سلطنت داشته اند، برعکس می کنند. همانطور که ملکه در نظر دارد باتوم را به نسل بعدی منتقل کند، تصمیم گرفته شده می تواند برای آینده سلطنت حیاتی باشد.

داده‌های ردیابی YouGov نشان می‌دهد که عموم مردم بین ۳۴ تا ۳۷ درصد در مورد اینکه آیا شاهزاده چارلز باید بعد از ملکه الیزابت به عنوان پادشاه موفق شود یا اینکه تاج به نفع شاهزاده ویلیام محبوب‌تر واگذار شود تقسیم شده است. عموم مردم بریتانیا تمایل دارند فکر کنند که هر دو شاهزاده در صورت رسیدن به تاج و تخت، پادشاهان خوبی خواهند شد، اما به ویلیام اعتماد بیشتری نسبت به چارلز وجود دارد.

در هر صورت، مردم امروز از شکوه و مراسم جشن ملکه آینده لذت خواهند برد. آنچه آینده برای سلطنت بریتانیا به ارمغان می آورد باید دید.

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.