فرصتی برای مشارکت جوانان در سالگرد #AndSARS ، عفو ، EEE ، دیگران به دولت می گویند

Lekki toll gate.fwاز دولت های فدرال و ایالت ها خواسته می شود تا از سالگرد #ENDSARS استفاده کنند ، که برنامه ریزی شده است تا جوانان را در مورد برنامه تأمین عدالت مورد بحث قرار دهد.

این در بیانیه ای با امضای مدیر اجرایی EEE نیجریه ، یمی آدامولکون ، بیان شد. یدایت حسن ، مدیر مرکز دموکراسی و توسعه ؛ سینتیا امبامالو ، مدیر برنامه ، ییاگا آفریقا ؛ اوسای اوجیگو ، مدیر بخش عفو بین الملل

دیگران عبارتند از Kemi Okeniodo ، مدیر اجرایی نیجریه ، که شریک آفریقای غربی است.
نلسون المپیک ، سرپرست تیم ، خانه ها ؛ جاشوا اولفمی ، مدیر تعاملی و اجرایی
محمود یوسف ، مدیر برنامه ، نیولی نیجریه.

آنها گفتند که درخواست شهروندان نیجریه ای در داخل و خارج از کشور برای پایان بخشیدن به یگان ویژه ضد سرقت یک درخواست قانونی بود.

فعالان نیروی انتظامی نیجریه و واحد SARS دولت فدرال این درخواست را در سکوت در قبال رفتارهای غیر انسانی و ظالمانه نیجریه ای ها ، به ویژه جوانان ، مطرح کرده اند.

#EndSARS یک تماس از نیجریه و افرادی است که ایده های خوبی در سطح جهان دارند. این امر باعث بیداری جوانان نیجریه ای برای وظیفه مدنی درخواست پاسخگویی از دولت شد. این اعتراض تجمع مسالمت آمیز جوانان نیجریه ای در سراسر شهرهای این کشور به مدت دو هفته بود تا اینکه جنایتکاران با استفاده از اعتراض ملی تصمیم به غارت ، تجاوز ، تعرض به مردم و افسران پلیس و تخریب اموال گرفتند.

در پی اعتراضات ، شورای اجرایی ملی خشونت آمیز موافقت کرد که همه دولت های ایالتی برای دریافت و رسیدگی به شکایات مربوط به خشونت پلیس یا قتل های غیرقانونی مربوطه ، دادگاه های سراسری تشکیل دهند. هیئت مدیره فقط در 29 ایالت از 36 ایالت تشکیل شده است. از 29 ایالت: کوگی به قدرت رسید اما هیچ جلسه ای نداشت. سه ایالت جلسات خود را به پایان رسانده و گزارشات خود را ارائه کرده اند. هجده ایالت جلسات غیرعلنی داشته اند اما گزارش خود را ارائه نداده اند. لاگوس تا 19 اکتبر تمدید شد.

“نیجریه ای ها از دولت فدرال می خواهند که برای آشتی با شهروندان خود گام هایی بردارد ، زیرا فعالیت های مختلفی به مناسبت یک سالگی اعتراضات 20 اکتبر در حال برگزاری است.

“ابتدا ، با ارائه به روز رسانی در مورد آنچه برای اطمینان از عدالت و جبران عادلانه قربانیان انجام شده است.

“دوم ، با ارائه به روز رسانی در مورد آنچه دولت در یک سال گذشته انجام داده است تا اطمینان حاصل شود که پلیس ما از لحاظ روانی مسلح است تا روابط مدنی با شهروندان را برای بهبود رفاه افسران پلیس حفظ کند.

“سوم ، به روزرسانی کنید که چگونه دولت به نیروهای پلیس نیجریه ابزارهای مناسب را برای انجام وظیفه ظریف تأمین جان و مال با برنامه ای خاص برای مدیریت پیامدهای آن در صورت بروز چنین نیازی ارائه می دهد.

“با توجه به این که این سالگرد آغاز گفت وگوی عدالت و صلح است ، ما از دولت ها و دولت های فدرال دعوت می کنیم تا با شهروندان برای محافظت از خود در برابر خشونت در اجرای وظایف خود مطابق ماده 1999 قانون اساسی نیجریه ، اصلاح شده توسط ماده ، همکاری کنند. 14 (2b) رفاه و امنیت باید از اهداف اولیه دولت باشد.

“تقاضا برای نیجریه عادلانه و عادلانه وجود دارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *