فرماندار آریزونا مورد حمایت ترامپ امیدوار است دریاچه کوری برنده پروژه های NBC شود


کری لیک، نامزد فرمانداری جمهوری خواه، در راهپیمایی نجات آمریکا توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در حمایت از نامزدهای حزب جمهوری خواه آریزونا در ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۲ در پرسکات ولی، آریزونا سخنرانی می کند.

ماریو تاما گتی Images News Getty Images

کری لیک، مجری سابق اخبار محلی، در انتخابات مقدماتی فرمانداری جمهوری‌خواه آریزونا، NBC News Enterprises، پیروز می‌شود که پیروزی دیگری را برای فهرست نامزدهای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا رقم می‌زند.

لیک به انتخابات عمومی راه خواهد یافت و در آنجا با کیتی هابز، وزیر امور خارجه آریزونا، دموکرات، روبرو خواهد شد.

رقابت برای جانشینی یک فرماندار جمهوری خواه با دوره محدود. داگ دوسی با توجه به لیک، وفادار به ترامپ که بارها ادعاهای نادرستی مبنی بر پیروزی جو بایدن در ریاست جمهوری ۲۰۲۰ منتشر کرده است، توجه ملی را به خود جلب کرد و در نظرسنجی های جمهوری خواه به عنوان پیشتاز ظاهر شد.

انتخابات مقدماتی فرمانداری منعکس کننده یک جنگ قدرت بزرگتر در حزب جمهوری خواه بین محافظه کاران سنتی تر و حامیان پوپولیست جناح راست ترامپ است. این دو جناح اغلب بر سر موضوع انتخابات ۲۰۲۰ که ترامپ همچنان معتقد است از طریق تقلب گسترده در رأی دهندگان علیه او تقلب شده است، اختلاف نظر داشتند.

ترامپ پس از تایید ۱۱ رای الکترال برای بایدن توسط فرماندار آریزونا، از دوسی انتقاد کرد. ایالت گرند کنیون یکی از چندین ایالت نوسانی مهمی بود که برای پیروزی بایدن بر ترامپ در سال ۲۰۲۰ بسیار مهم بود.

دوسی از یکی دیگر از نامزدهای اولیه جمهوری خواهان، کارن تیلور رابسون، برای فرمانداری حمایت کرده بود. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا پس از اینکه ترامپ از حذف آرای انتخاباتی ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ژانویه خودداری کرد، مورد تحقیر ترامپ و متحدانش قرار گرفت. ۶، ۲۰۲۱، رابسون نیز تایید کرد.

بر اساس نظرسنجی‌های RealClearPolitics، لیک در آخرین نظرسنجی‌ها از رابسون پیشتاز است. اما گزارش شده است که دموکرات‌ها به دنبال تضعیف نامزدی رابسون در یک شرط‌بندی ظاهری بودند که لیک، مانند سایر نامزدهای جمهوری‌خواه که به‌عنوان حاشیه‌ای شناخته می‌شوند، در کل شانس کمتری خواهد داشت.