فروش فوق العاده غنی به برندهای لوکس با وجود ترس از تورم و رکود کمک می کند – اخبار


قیمت غذا، بنزین و سفر در سال گذشته به شدت افزایش یافته است – اما به نظر می رسد ثروتمندان این منحنی را شکسته و همچنان به فروش در شرکت های لوکس ادامه می دهند، جایی که کفش های کتانی ۱۲۰۰ دلار قیمت دارند و خودروهای اسپرت به راحتی به ۳۰۰۰۰۰ دلار می رسند.

شرکت‌هایی که به ابرثروتمندان خدمات ارائه می‌کنند، از جمله فراری، شرکت‌های مادر دیور، لویی ویتون و ورساچه، فروش بالایی داشته‌اند یا انتظارات درآمدی خود را افزایش داده‌اند. نتایج خوش‌بینانه حتی زمانی که ترس از رکود اقتصاد را فراگرفته بود، و والمارت، بست بای، گپ و سایرین پیش‌بینی‌های مالی خود را کاهش دادند و به دلیل هزینه‌های کمتر در میان مصرف‌کنندگان کم‌درآمد تحت فشار تورم اشاره کردند.

کارشناسان می‌گویند که قدرت بی‌سابقه در رده لوکس با رکودهای اقتصادی قبلی سازگار بوده است و ثروتمندان اغلب آخرین کسانی هستند که به دلیل ثروت فوق‌العاده‌شان تأثیرات آن را احساس می‌کنند. در میان گروه هواپیما، ادامه هزینه ها همچنین نشان می دهد که چگونه خریدهای گران قیمت اغلب به عنوان نماد وضعیت عمل می کنند.

میلتون پدرازا، بنیانگذار و مدیر عامل موسسه لوکس، یک شرکت تحقیقات بازار و مدیریت کسب و کار، می گوید: «داشتن نمادهای قدرت در قبیله شما چیز قدرتمندی است. این نمادهای قدرت هنوز در میان قبایل بسیار ثروتمند بسیار مهم هستند.

به عنوان مثال، Louis Vuitton یک جفت کفش ورزشی را با قیمت ۱۲۳۰ دلار و همچنین یک کیف را با قیمت ۲۳۷۰ دلار ارائه می دهد. شرکت مادر این برند لوکس، LVMH، که همچنین مالک کریستین دیور، فندی و جیوانچی است، رشد درآمد ارگانیک ۲۱ درصدی را به ۳۶.۷ میلیارد یورو (۳۷.۸ میلیارد دلار) در نیمه اول سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل از آن گزارش کرد.

در ورساچه، جایی که قیمت یک جفت کفش یا یک پیراهن یقه‌دار می‌تواند به راحتی از ۱۰۰۰ دلار فراتر رود، درآمد فصلی تقریباً ۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۲۷۵ میلیون دلار رسید، زیرا تأثیر حرکت ارز را از بین می‌برد. شرکت مادر کاپری هولدینگ که مایکل کورس و جیمی چو را نیز در اختیار دارد، گفت که درآمد کل در این دوره ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۱.۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

علی‌رغم عدم قطعیت‌های اقتصادی گسترده‌تر، جان آیدل، مدیر عامل کاپری، گفت که این شرکت به اهداف بلندمدت خود اطمینان دارد زیرا “استقامت اثبات شده صنعت لوکس” است.

کاپری در جریان یک تماس مالی این هفته گفت: “هیچ یک از ما نمی دانیم در نیمه دوم سال چه اتفاقی برای مصرف کننده خواهد افتاد، اما به نظر می رسد صنعت لوکس بسیار قوی و بسیار سالم است.”

اوایل این ماه، فراری، سازنده سوپراسپرت ایتالیایی، پس از ثبت رکورد ۱.۲۹ میلیارد یورو (۱.۳۳ میلیارد دلار) درآمد سه ماهه دوم سالانه، راهنمای سالانه خود را افزایش داد. به گزارش Car and Driver، فراری ۲۹۶ GTB 75 ساله ۲۰۲۲ که دارای قابلیت های هیبریدی است از ۳۲۲۰۰۰ دلار شروع می شود در حالی که فراری ۸۱۲ GTS مدل ۲۰۲۲ حدود ۶۰۰۰۰۰ دلار شروع می شود. حتی فراری های دست دوم نیز صدها هزار دلار به فروش می رسد.

خارج از قلمرو لوکس، برخی از شرکت‌ها نیز قدرت را در گزینه‌های گران‌تر تبلیغ می‌کنند. به عنوان مثال، خطوط هوایی دلتا نسبت به سایر کرایه های اتوبوس متوجه بهبود بیشتر درآمد برای پیشنهاداتی مانند کلاس تجاری و پریمیوم اکونومی شده است.

آمریتا بانتا، مدیر عامل تحقیقات و استراتژی چابکی، که متخصص در مصرف کنندگان مرفه است، گفت: در حالی که صنعت لوکس همیشه درجه ای از انعطاف پذیری داشته است، اختلاف ثروت فزاینده ناشی از همه گیری به قدرت فعلی این بخش افزوده است.

او گفت: “درآمد قابل تصرف مصرف کنندگان ثروتمند و مصرف کنندگان (با ارزش خالص بالا) با هزینه کمتر سفر افزایش یافته است.”

او گفت که علاوه بر این، از رکود سال ۲۰۰۸ یک تغییر فرهنگی رخ داده است، به طوری که مصرف کنندگان با ارزش خالص امروزی نسبت به خرج کردن در رکود کمتر احساس گناه می کنند و “احساس می کنند سزاوار خرج کردن ثروت خود هستند.” او گفت که این تا حدی نشان دهنده مردم در کشورهای در حال توسعه است که در آن ثروت در حال رشد است.

پدرازا از موسسه الفاخر گفت که شرکت های لوکس ممکن است شاهد کاهش هزینه های ۸۰ درصدی مشتریان “نیمه ثروتمند” خود باشند. اما او گفت که این مصرف کنندگان معمولاً حدود ۳۰ درصد از فروش را تشکیل می دهند.

در عوض، او گفت، برندهای لوکس اغلب تنها به ۲۰ درصد از مشتریان خود – افراد فوق ثروتمند و ثروتمند – برای اکثر فروش خود متکی هستند. به گفته او، از آنجایی که نیروی کار در برابر تورم و رکود مقاوم‌تر است، شرکت‌های لوکس آخرین کسانی هستند که از کاهش تورم رنج می‌برند.

او گفت: «نوع مشتریان و میزان فروش آنها در برندهای لوکس واقعی، آنها را به طرز باورنکردنی انعطاف پذیر می کند. ایمن نیست، اما فوق العاده انعطاف پذیر است.