“فریاد برای کمک” دقیق جان لنون بیتلز – اخبار پاپ


سرنوشت جان لنون این بود که کمی با دوران کودکی خود متفاوت باشد. سال‌های شکل‌گیری در زندگی ما اغلب شکل می‌دهند که بعداً چه کسی می‌شویم. ترس ها، نگرش ها در روابط، دوستی ها و الگوهای رفتاری ما اغلب ریشه در تربیت دارد.

مسائل معروف لنون در مورد رها شدن مادر تا روزهای بعد از بیتلز به طور کامل روشن نشد، زمانی که او با یک درمان اولیه تجربی با اشک به این مشکل پرداخت. با این حال، ناامنی های اساسی او در سراسر دهه ۱۹۶۰ حضور دائمی داشت. آنها در زندگی شخصی او ویرانی ایجاد کردند زیرا او تلاش می کرد تا با شهرت روزافزون بیتلز کنار بیاید.

در سال ۱۹۶۴، گروه بیتلز به یک هیجان جهانی تبدیل شده بود، و در هر گوشه خیابان، گروه کر جدیدی از طرفداران ابرقهرمانان وجود داشت که فریاد می زدند. همراه با تعارف شهرت، نوع عجیبی از تنهایی برای بیتلز به وجود آمد، زیرا آنها به تدریج آزادی خود را از دست دادند. آنها اغلب مجبور بودند در اتاق های هتل با دوستان و شرکای نزدیک خود پنهان شوند تا از دست پاپاراتزی ها و جمعیت فرار کنند.

در این سال‌های اولیه شهرت، از لنون نقل شده است که «بهای شهرت به فیل نمی‌رسد. [a pub] برای یک پیمانه آرام.”

لنون کمترین توانایی را داشت که چنین شوکی را برای شهرت تحمل کند. در سال ۱۹۶۴، پس از اولین حمله گروه به ایالات متحده، لنون فریاد پنهانی خود را برای کمک نوشت: «به جای آن گریه خواهم کرد». این آهنگ برای سومین آلبوم استودیویی و اولین موسیقی متن بیتلز ضبط شده است. شب یک روز سخت.

این آهنگ با وجود نامش در نگاه اول به دلیل ریتم جذاب و لحن شادی که دارد شبیه فریاد کمک نیست. اما هنگامی که به اشعار، که با احساسات واقعی لنون در آن زمان تنظیم شده است، کاوش می کنیم، آهنگ دریچه ای به احساسات واقعی نوازنده می شود.

متن ترانه این بود: “من تراشه ای روی شانه ام بزرگتر از پایم دارم / نمی توانم با افرادی که ملاقات می کنم صحبت کنم / اگر می توانستم همین الان شما را ببینم، سعی می کردم به نوعی به شما صدمه بزنم / اما می توانم بنابراین من به جای آن گریه خواهم کرد.”

او ادامه داد: من نمی خواهم وقتی مردم آنجا هستند گریه کنم/وقتی شروع به خیره شدن می کنند خجالت می کشم/خودم را پنهان می کنم/اما یک روز برمی گردم.

به نظر می رسد اشعار غم انگیز و تحقیرآمیز احساسات لنون در آن زمان درباره کلاستروفوبیا و تنهایی شهرت را منعکس می کند، اما همانطور که پل مک کارتنی زمانی اشاره کرد، به نظر می رسد این آهنگ مخصوصا برای شخص خاصی ساخته شده است. مک کارتنی مشکوک بود که این آهنگ بینش بیشتری نسبت به احساسات لنون در مورد “به دام افتادن در ازدواجش” ارائه می دهد تا فشارهای ناشی از شهرت.

با این حال، به نظر می رسد که همسر اول لنون، ​​سینتیا، با نظریه قبلی موافق است. زمانی که درباره این آهنگ صحبت می کرد، یک بار گفت: “این نشان دهنده ناامیدی او در آن زمان است. او بت میلیون ها نفر بود، اما آزادی و شادی روزهای اول از بین رفته است.”

متأسفانه برای ما، لنون هرگز منبع الهام واقعی “من به جای آن گریه خواهم کرد” را تصدیق نکرد. هنگامی که از لنون در مصاحبه ای با دیوید شیف در سال ۱۹۸۰ در مورد منشأ آهنگ پرسیده شد، لنون به طور کامل از این سوال اجتناب کرد.

“نوشتم [‘I’ll Cry Instead’] به من شب یک روز سختلنون پاسخ داد. اما دیک لستر این را نمی خواست. او در عوض «نمی توانم عشقم را بخرم» را برای این سکانس احیا کرده است. من هشت وسط آن آهنگ را دوست دارم – این تنها چیزی است که می توانم در مورد آن بگویم.

در نگاهی به گذشته، این آهنگ احتمالاً ناشی از ترس‌ها و نقص‌های متعدد بوده است، اما به نظر می‌رسد ادعای مک کارتنی یکی از بارزترین عوامل باشد. پس از ازدواج آنها در سال ۱۹۶۲، رابطه لنون و سینتیا به شدت آسیب دید. آخرین سالهای ناامیدکننده او زمانی به پایان رسید که لنون در سال ۱۹۶۶ با یوکو اونو در یک گالری هنری لندن آشنا شد. در سال ۱۹۶۸، او طلاق خود را از سینتیا به دلیل زنا نهایی کرد.

آهنگ The Beatles I Will Cry and Stay را در زیر بشنوید.