فنلاند و سوئد به دنبال عضویت در ناتو هستند


منسوب به او…تایلر هیکس/نیویورک تایمز

لیسی‌چانسک، اوکراین – نیروهای ارتش روسیه روز یکشنبه گفتند که به یک موقعیت دفاعی کلیدی اوکراین در نزدیکی دو شهر اصلی شرقی حمله کردند و آنها را یک قدم به محاصره هزاران سرباز اوکراینی نزدیک‌تر کردند.

نیروهای اوکراینی نیروهای کمکی را به مواضع خط مقدم در اطراف توشکیوکا، شهر کوچکی در جنوب شرقی مناطق سورودونتسک و لیسیچانسک فرستادند. یک مقام اوکراینی گفت روس‌ها “موفق شدند” اما در نهایت متوقف شدند، اما جنگ دفاع متزلزل اوکراین از دو شهر از آخرین شهرهای استان لوهانسک در منطقه دونباس را که هنوز تحت کنترل روسیه نیستند، برجسته کرد.

اگر نیروهای مسکو موفق شوند خطوط سورودونتسک و لیزیچانسک را قطع کنند، هزاران جنگنده اوکراینی ممکن است برای دفاع از شهرها پرسه بزنند، به پیروزی نظامی سختی برای مسکو دست یابند و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را هدف قرار دهند. پوتین در آستانه تصرف تمام دونباس شرقی در اوکراین است. منطقه

منسوب به او…تایلر هیکس/نیویورک تایمز

تانک‌های جنگی اوکراینی و چندین سامانه پرتابگر Grad در بعدازظهر یکشنبه در حال حرکت به سمت توشکیوکا و سایر بخش‌های خط مقدم بودند، دود از بدنه آنها و جاده‌ها بر فراز جاده‌های عقب‌نشینی بلند می‌شد، احتمالاً در تلاش برای دفع نیروهای روسی. آنجا.

یکی از خدمه در پاسخ به این سوال که آیا تانک او به سمت دفاع اوکراین در منطقه می رود، لبخند زد و سرش را تکان داد.

در حالی که نیروهای روسی در میان هفته‌ها درگیری خیابانی و دوئل توپخانه برای محاصره دو شهر حرکت کردند، نیروهای اوکراینی عقب‌نشینی کردند و اکنون تنها بخش کوچکی از سورودونتسک را تحت کنترل دارند. سری هدا، فرماندار لوهانسک روز یکشنبه گفت که این نیروگاه دارای یک کارخانه شیمیایی است که گمان می رود صدها غیرنظامی را پناه می دهد و روسیه در روزهای اخیر بمباران کرده است.

درگیری ها در سایر نقاط منطقه ادامه دارد. در جنوب غربی، مقامات نظامی اوکراین روز یکشنبه گفتند که نیروهای آنها با موفقیت حمله به حومه شرقی پرستوو را دفع کردند. ستاد کل اوکراین افزود که روسیه در حال برنامه ریزی برای حمله دیگری در اسلوونی، در حدود ۵۰ مایلی غرب سورودسک است.

وزارت دفاع روسیه بلافاصله در مورد توشکوکا اظهار نظر نکرد، اما بامداد یکشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور یک شهر در شرق سورودونتسک را تصرف کرده اند. خبرگزاری دولتی روسیه، تاس، گفت که بسیاری از جنگنده‌های اوکراینی در آنجا تسلیم شده‌اند، اگرچه این موضوع به‌طور مستقل قابل تأیید نیست.

منسوب به او…تایلر هیکس/نیویورک تایمز

Toshkiuka به عنوان بخش مهمی از یک دیوار دفاعی در جایی که به عنوان Sivorodontsk Pocket شناخته می شود، خدمت می کرد. این منطقه در منطقه دونباس – منطقه ای از دشت های نورد، زمین های کشاورزی و شهرهای استخراج زغال سنگ است که مسکو در ماه های اخیر بیشترین توان نظامی خود را در آن متعهد شده است – و حدود سه چهارم توسط نیروهای روسی محاصره شده است. این تنها یک شکاف باریک در غرب باقی می گذارد، جایی که نیروهای اوکراینی از جاده های روستایی استفاده می کنند، که اغلب هدف آتش توپخانه روسیه قرار می گیرند.

نیروهای روسی برای پر کردن این شکاف به جلو حرکت کردند.

اگر نیروهای اوکراینی نتوانند خط مقدم را در توشکیوکا تقویت کنند، این بدان معناست که نیروهای روسی حلقه را از جنوب محکم کرده و فضا را برای مانور نیروهای اوکراینی در داخل جیب خود کاهش خواهند داد. همچنین به نیروهای روسیه اجازه می‌دهد تا معدود مسیرهای تدارکاتی اوکراین به لیسیهانسک و سورودونتسک را تهدید کنند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در اوایل این ماه گفت که آینده بخش عمده‌ای از شرق اوکراین در نبرد این دو شهر مشخص خواهد شد.

تصمیم اوکراین برای مقاومت در برابر درگیری های خیابانی در Severodonetsk از همان ابتدا یک قمار بود. استراتژی آن این بود که از فاصله نزدیک در شهر بجنگد، جایی که روسیه توان پرداخت مزیت توپخانه گسترده خود را نداشت.

اما سربازان در شهر و کسانی که از آنها در شهر همسایه لیسیچانسک در ساحل غربی سیورسکی دونتسک حمایت می کنند، هر روز در معرض محاصره هستند.

منسوب به او…تایلر هیکس/نیویورک تایمز

خطوط توپخانه روسیه جاده ها، پل ها و مواضع اوکراین را با هزاران گلوله در روز بمباران می کردند.

آندری زاگورودنیوک، وزیر دفاع اسبق اوکراین، روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که استراتژی اوکراین، اگرچه خطرناک است، اما موفق شد نیروهای روسی را به هم متصل کند و تلفات وارد کند.

وی گفت: در حال حاضر، هدف اصلی استفاده از فرصتی است که در اختیار داریم تا روس‌ها را در دونباس کاملاً خسته کنیم.

علاوه بر این، وی افزود، بهتر است اکنون بجنگیم تا اینکه عقب نشینی کنیم و سپس در جای دیگری در غرب بجنگیم.

“اگر ما حرکت کنیم، آنها حرکت خواهند کرد.” زاگورودنیوک گفت. “ما باید آنها را در جایی ملاقات کنیم. اینطور نیست که پوتین فقط سورودونتسک را می خواست. آنها تا زمانی که متوقف شوند به راه خود ادامه می دهند.”