فهرست نظارت سرمایه گذار: CEMEX، SAB de CV (CX)


CEMEX، SAB de CV (CX) در آخرین جلسه معاملاتی، ۱۳۹۲۴۷۵۱ سهم با میانگین حجم معاملات ۷۲۱۶.۲۴ هزار سهم مورد معامله قرار گرفت. این سهم در جلسه معاملاتی جاری، تمرکز فعال روی سهام را تایید کرد. CX تغییر داد – ۵.۷۱٪ و ارزش سهام فهرست شده خود را ۳.۶۳ دلار در جلسه معاملاتی اخیر افشا کرد. این شرکت متعلق به مکزیک است و بخشی از بخش مواد خام است. ارزش بازار آن ۵۹۳۱.۶ میلیون دلار است. از ارزش بازار برای نشان دادن اندازه شرکت استفاده کنید زیرا یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

بررسی عملکرد:

CX بازده هفتگی -۱۷.۳۱٪ و بازده سالانه -۵۴.۹۱٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته در ۳۹.۸۰- درصد بوده و در ماه گذشته در ۹.۲۵- درصد باقی مانده است. این سهم در سه ماه گذشته عملکرد سالانه خود را در -۴۶.۴۶٪ و حدود -۲۳.۰۹٪ نشان داده است. با نگاهی به پایین‌ترین سطح ۵۲ هفته‌ای، این سهم در ۶۰.۰۷ درصد از بالاترین سطح ۵۲ هفته گذشته و سهم در -۴.۹۷ درصد است.

باز کردن آنالایزر:

طبق داده های ارائه شده توسط FINVIZ، رتبه اجماع تحلیلگران فعلی برای این شرکت ۲.۱ است (۱.۰ خرید قوی، ۲.۰ خرید، ۳.۰ نگه داشتن، ۴.۰ فروش، ۵.۰ فروش قوی). با در نظر گرفتن یک دوره ۵۲ هفته ای، قیمت سهم به ۷.۸۸ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدفی است که تحلیلگران انتظار دارند.

توضیح فنی:

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف پذیرترین و همچنین محبوب ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال است. بیشتر به دلیل سادگی آن در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد. در یک محیط محبوب بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به عنوان میانگین آخرین دوره N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می شود. سهام در منفی ۱۶.۳۵ درصد از میانگین متحرک ۲۰ روزه است و در میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می شود. ۱۸.۶۵ درصد. قیمت سهام در امتداد انحراف از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۳۸.۲۹- درصد است. از هر نوع میانگین متحرک می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار میانگین متحرک به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت رسم می شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI-14) برای سهم در حال حاضر روی ۲۹.۶۳ است. خوانش RSI از ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و نوسانات حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولا زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام بیش از حد بارگذاری می شود و زمانی که به بالای ۷۰ می رسد، مقدار زیادی خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ یک قرائت عادی سهام در نظر گرفته می شود. روند کلی را می توان با استفاده از اندیکاتور RSI تشخیص داد و ناهنجاری ها و نوسانات خرابی را پیدا کرد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

این نوسانات نسبت به هفته گذشته ۳.۸۸ درصد و در ماه گذشته ۴.۴۳ درصد باقی مانده است. ریسک بازار که از معاملات بازار ناشی می شود و با عامل بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا ۱.۳۷ است. ریسک بر اساس فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر کارآزمایی بالاتر از ۱ باشد، خطر بیشتر است و اگر آزمایش کمتر از ۱ باشد، خطر کمتر خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR اندازه گیری می شود که میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی است. مقدار ATR 0.21 است.

اسنپ ​​سود:

حاشیه سود خالص شرکت ۱.۹۰ درصد است که نشان می دهد شرکت به ازای هر دلار فروخته شده درآمد ایجاد می کند. حاشیه ناخالص ۳۱.۷۰ درصد و حاشیه عملیاتی ۶.۹۰ درصد بود. بازده دارایی ها (ROA) نشان می دهد که یک شرکت در مقایسه با کل دارایی های آن ۱.۱۰ درصد سود می کند. بازگشت سرمایه (ROI) 8.10 درصد است. سود هر سهم (ROE) 2.90 درصد است.